17:30 PSM vs. Persiba Bantul
20:00 AZAL vs. Qabala
20:30 Tavsanli Linyitspor vs. Mersin Idmanyurdu
21:00 Putra Samarinda vs. Persepam
21:00 Malavan vs. Esteghlal
22:00 Revan vs. Qarabag
22:00 Enosis vs. Doxa (キプロス杯準々決勝第2戦)
23:00 Apollon vs. Omonia Nicasia (キプロス杯準々決勝第2戦)
23:30 Istanbul BB vs. Orduspor
00:00 AEK Larnaca vs. Ermis (キプロス杯準々決勝第2戦)
00:00 APOEL vs. Alki (キプロス杯準々決勝第2戦)
02:00 Fethiyespor vs. Adanaspor
02:30 Kaizer Chiefs vs. Bloemfontein Celtic
02:30 Moroka Swallows vs. SuperSport United
03:00 Audax Sao Paulo vs. Bragantino
03:00 Columbus Crew vs. Toronto (World Pro Soccer Classic A組第1戦)
04:00 Watford U18 vs. Liverpool U18 (FAユース杯5回戦)
04:00 Bangu vs. Vasco da Gama
04:45 Milan(本田欠場) vs. Atletico Madrid (UCL決勝T R16第1戦)
04:45 Arsenal(宮市欠場) vs. Bayern Munchen (UCL決勝T R16第1戦)
05:00 Quilmes vs. Colon
05:00 Sport Boys vs. Guabira
05:00 New York Red Bulls(木村) vs. Sporting Kansas City (World Pro Soccer Classic B組第1戦)
05:15 Alianza Petrolera vs. Santa Fe
07:15 Argentinos Juniors vs. San Lorenzo
07:15 Estudiantes vs. Lanus
07:30 Defensor Sporting vs. Real Garcilaso (リベルタドーレス杯5組第2節)
07:30 Penapolense vs. Portuguesa
07:30 Ponte Preta vs. Linense
07:30 Macae vs. Fluminense
07:30 URT vs. Atletico Mineiro
07:30 Coritiba vs. J.Malucelli
08:00 Patriotas Boyaca vs. Itagui
08:00 Orlando City vs. Philadelphia Union (World Pro Soccer Classic A組第1戦)
09:00 Real Potosi vs. Aurora
09:00 San Jose vs. Oriente Petrolero
09:30 River Plate vs. Godoy Cruz
09:45 O'Higgins vs. Deportivo Cali (リベルタドーレス杯3組第2節)
09:45 Bolivar vs. Leon (リベルタドーレス杯7組第2節)
10:00 Oeste vs. Corinthias
10:00 Palmeiras vs. Ituano
10:00 Millonarios vs. Once Caldas
10:00 Envigado vs. Atletico Nacional
10:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Veracruz (メキシコ杯3組第4節)
10:00 Altamira vs. Pachuca (メキシコ杯1組第4節)
10:00 Montreal Impact vs. Fluminense U23 (World Pro Soccer Classic B組第1戦)
12:00 Monterrey vs. Cruz Azul Hidalgo (メキシコ杯1組第4節)
17:30 Persipura vs. Persiba Balikpapan
20:30 1461 Trabzon vs. Balikesirspor
21:00 Mitra Kukar vs. Persela
21:00 Mes kerman vs. Sepahan
22:30 Ajman vs. Al Shabab
22:30 Dubai vs. Al Jazira
22:45 Al Sadd vs. Al Khor
22:45 Lekhwiya vs. Al Wakrah
00:00 Aalesund vs. Sogndal (La Manga Cup 第1戦)
00:30 Stromsgodset vs. Videoton (クラブ親善)
01:15 Al Jaish vs. Qatar SC
01:15 Al Rayyan vs. Al Ahli
01:15 Al Ahli vs. Bani Yas
02:00 Gaziantep BB vs. Samsunspor
02:00 Al Ahly vs. CS Sfaxien (CAFスーパーカップ)
02:00 Anzhi vs. Genk (UEL決勝T R32第1戦)
03:00 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Tottenham Hotspur
03:00 Juventus vs. Trabzonspor
03:00 Chornomorets vs. Olympique Lyon
03:00 Esbjerg vs. Fiorentina
03:00 Dynamo Kyiv vs. Valencia
03:00 PAOK vs. Benfica
03:00 Slovan Liberec vs. AZ
03:00 Start vs. Brann (La Manga Cup 第1戦)
05:00 Belgrano vs. Newell's Old Boys
05:05 Real Betis vs. Rubin Kazan' (UEL決勝T R32第1戦)
05:05 Swansea City vs. Napoli
05:05 Maribor vs. Sevilla
05:05 Viktoria Plzen vs. Shakhtar Donetsk
05:05 Lazio vs. Ludogorets
05:05 Ajax vs. Salzburg
05:05 Maccabi Tel Aviv vs. Basel
05:05 Porto vs. Eintracht Frankfurt(乾)
07:30 Santos vs. Atletico Sorocaba
07:30 Comercial vs. Paulista
08:00 Nacional Asuncion vs. Zamora (リベルタドーレス杯4組第2節)
08:00 Deportes Tolima vs. Deportivo Pasto
08:10 Rosario Central vs. Gimnaisa La Plata
09:00 Sao Bernardo FC vs. Sao Paulo
09:00 Wilstermann vs. Club Universitario
09:30 Atleico Rafaela vs. Boca Juniors
10:00 Medellin vs. Junior
10:15 The Strongest vs. Universitario (リベルタドーレス杯1組第2節)
12:00 Estudiantes Tecos vs. Guadalajara (メキシコ杯6組第4節)
15:00 Jリーグキックオフカンファレンス2014
17:30 Central Coast Mariners vs. Wellington Phoenix
17:30 Pelita Bandung Raya vs. Semen
20:30 Pirin Gotse Delchev vs. Cherno More
21:00 Arema vs. Barito Putera
21:30 Mohun Bagan(遊佐克美) vs. Churchill Brothers
21:30 Persepolis vs. Saba Qom
22:00 Indonesia U19 vs. Prapon Jatim (親善試合)
22:30 Al Nasr vs. Al Ain
22:40 Al Dhafra vs. Al Wasl
22:45 Al Sailiya vs. Umm Salal
22:45 Al Arabi vs. Al Kharitiyath
01:00 Sageata Navodari vs. Botosani
01:15 Al Gharafa vs. Al Mu'aidar
01:15 Al Wahda vs. Al Sharjah
01:15 Al Shaab vs. Emirates
02:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Dinamo Zagreb
02:00 Jagiellonia Bialystok vs. Podbeskidzie
02:20 Al Nahdha vs. Al Shabab
02:20 Najran vs. Al Fateh
02:20 Al Ittihad vs. Al Raed
02:20 Al Nasr vs. Al Hilal
02:30 Union Berlin vs. FSV Frankfurt
02:30 Energie Cottbus vs. Erzgebirge Aue
02:30 Arminia Bielefeld vs. Ingolstadt
02:30 Vestsjaelland vs. SonderjyskE
02:30 Ajax Cape Town vs. Mamelodi Sundowns
03:00 Bursaspor vs. Rizespor
03:30 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Corona Brasov
04:00 ADO Den Haag vs. Go Ahead Eagles
04:00 Eindhoven vs. Dordrecht
04:00 VVV(大津欠場) vs. Excelsior
04:00 Arles vs. Nimes
04:00 Auxerre vs. Angers
04:00 Laval vs. Istres
04:00 Le Havre vs. Chateauroux
04:00 Niort vs. Caen
04:00 Tours vs. Dijon
04:00 Troyes vs. Nancy
04:00 Stoke City U21 vs. Liverpool U21
04:00 Wydad Fes vs. Moghreb Tetouan
04:15 Dukla Praha vs. Teplice
04:30 Schalke(内田欠場) vs. Mainz(岡崎)
04:30 Monaco vs. Reims
04:30 Lokeren vs. Anderlecht
04:30 Pogon Szczecin(赤星・村山) vs. Lech Poznan
04:30 Crotone vs. Brescia
04:45 Dundee United vs. Motherwell
04:45 Glentoran vs. Linfield
04:45 Perugia vs. Benevento
05:00 Real Valladolid vs. Levante
05:00 Academica vs. Nacional
07:00 Audax Italiano vs. Universidad Chile
07:00 Cerro Porteno vs. 3 de Febrero
08:00 Lobos BUAP vs. Dorados
09:15 Deportivo Quito vs. LDU Quito
09:30 Huachipato vs. Nublense
10:00 Deportivo Cuenca vs. LDU Loja
10:30 Queretaro vs. Cruz Azul
11:00 Atletico San Luis(小野悠斗) vs. Merida
11:00 Necaxa vs. Celaya
11:30 Universidad Guadalajara vs. Delfines
12:30 Tijuana vs. Chiapas
13:35 広島 vs. 横浜FM (富士ゼロックススーパーカップ)
15:30 Newcastle Jets vs. Sydney
15:30 Eastern AA vs. Kitchee
17:30 Persib vs. Persija
17:45 Melbourne Victory vs. Adelaide United
18:30 South China vs. Sun Pegasus
19:00 Long An vs. Quang Nam
19:45 Perth Glory vs. Western Sydney Wanderers(小野)
20:00 Chiagrai United(杉本・村上) vs. Bagkok Glass(茂庭・大久保) (タイ1部開幕節)
20:00 Buriram United(平野) vs. Songkhla United (タイ1部開幕節)
20:00 Valerenga vs. Stabaek (クラブ親善)
20:00 FFC Frankfurt(W)(安藤・田中) vs. Wolfsburg(W)
20:15 Academico Viseu vs. Benfica B
20:30 Gaziantepspor vs. Akhisar Belediyespor
21:00 Orduspor vs. Tavsanli Linyitspor
21:00 Chonburi(和田・櫛田・橋本・馬場) vs. Police United(西) (タイ1部開幕節)
21:00 Suphanburi(カレン) vs. Ratchaburi(永里) (タイ1部開幕節)
21:00 Persebaya vs. Persiba Bantul
21:00 1860 Munchen(大迫) vs. Paderborn
21:00 Karlsruher SC vs. Sandhausen
21:00 Lyubimets vs. Lokomotiv Plovdiv
21:00 Manchester United U18 vs. Middlesbrough U18
21:15 Middlesbrough vs. Leeds United
21:30 Novi Pazar vs. Partizan
21:30 Mohammedan(長谷川太郎) vs. Salgaocar(斉藤誠司)
21:45 Chelsea vs. Everton
21:45 Heart of Midlothian vs. Celtic
21:55 Al Taawon vs. Al Ahli
22:00 Muang Thong United vs. Chainat (タイ1部開幕節)
22:00 Levadiakos vs. Asteras Tripolis
22:00 AEL vs. Apollon
22:00 Znojmo vs. Vysocina Jihlava
22:00 Kukesi vs. Flamurtari Vlore
22:00 Metz vs. Clermont
22:00 Holstein Kiel(岡田) vs. RB Leipzig
22:00 Heidenheim vs. Saarbrucken(石原)
22:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. MSV Duisburg
23:00 Varese vs. Avellino
23:00 Carpi vs. Cesena
23:00 Juve Stabia vs. Cittadella
23:00 Padova vs. Empoli
23:00 Virtus Lanciano vs. Latina
23:00 Trapani vs. Modena
23:00 Bari vs. Pescara
23:00 Novara vs. Reggina
23:00 Ternana vs. Siena
23:00 Santa Clara vs. Portimonense(金崎・亀倉)
23:00 Slaven Koprivnica vs. Istra 1961
23:00 Chabab Rif Hoceima vs. Khouribga
23:15 Levski Sofia vs. Slavia Sofia
23:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Hertha(細貝)
23:30 Nurnberg(清武) vs. Eintracht Braunschweig
23:30 Hamburger SV vs. Borussia Dortmund
23:30 Borussia M'gladbach vs. Hoffenheim
23:30 Freiburg vs. Augsburg
23:30 Widzew Lodz vs. Piast Gliwice
00:00 Real Madrid vs. Elche
00:00 West Ham United vs. Southampton(吉田)
00:00 Arsenal(宮市) vs. Sunderland
00:00 Manchester City vs. Stoke City
00:00 West Bromwich Albion vs. Fulham
00:00 Cardiff City vs. Hull City
00:00 Brighton & Hove Albion vs. Wigan Athletic
00:00 Charlton Athletic vs. Queens Park Rangers
00:00 Pribram vs. Bohemians 1905
00:00 Napredak vs. Jagodina
00:00 Kayseri Erciyesspor vs. Karabukspor
00:00 Ethnikos Achna vs. AE Kouklion
00:00 Ironi Ramat HaSharon vs. Hapoel Be'er Sheva
00:15 Apollon Smirnis vs. Panionios
00:30 Ried vs. Strum Graz
00:30 Oss vs. Telstar
00:30 CSKA Moskva vs. Stromsgodset (クラブ親善)
00:45 Airbus UK vs. The New Saints
01:00 Olympique Marseille vs. Lorient
01:00 Moreirense vs. Sporting B
01:00 OB vs. Midtjylland
01:00 Lokomotiv Zagreb vs. Hajduk Split
01:00 Slovacko vs. Jablonec
01:00 Skenderbeu Korce vs. Kastrioti Kruje
01:00 APOEL vs. Doxa
01:00 KAC Kenitra vs. Hassania Agadir
01:00 Wydad Casablanca vs. Kawkab Marrakech
01:00 Inti Gas vs. San Simon (コパインカA組第2節)
02:00 Celta de Vigo vs. Getafe
02:00 Barcelona B vs. Recreativo Huelva
02:00 Sporting Gijon vs. Deportivo Alaves
02:00 Palermo vs. Spezia
02:00 Galatasaray vs. Besiktas
02:00 Ankaraspor vs. Boluspor
02:00 Otelul Galati vs. Pandurii Targu Jiu
02:00 Crvena Zvezda vs. Javor Ivanjica
02:00 Universidad Catolica vs. Olmedo
02:15 Mirandes vs. Mallorca
02:20 Al Shoalah vs. Al Faisaly
02:20 Al Orubah vs. Al Ittifaq
02:30 Crystal Palace vs. Manchester United(香川)
02:30 Wolfsburg vs. Bayer Leverkusen
02:30 OFI vs. Olympiakos
02:30 Gornik Zabrze vs. Legia Warszawa
02:30 Ironi Kiryat Shmona vs. Beitar Jerusalem
02:45 Heerenveen vs. NAC Breda
03:00 Sporting Braga vs. Arouca
03:00 Wolfsberger AC vs. Austria Wien
03:00 Rapid Wien vs. Grodig
03:00 Wiener Neustadt vs. Wacker Innsbruck
03:00 Philadelphia Union vs. Columbus Crew (World Pro Soccer Classic A組第2戦)
03:15 Cienciano vs. UTC Cajamarca (コパインカB組第2節)
03:45 Cambuur vs. Roda JC
03:45 PEC Zwolle vs. Heracles
03:45 Thun vs. Sion
03:45 Aarau vs. Zurich
04:00 Real Sociedad vs. Barcelona
04:00 Las Palmas vs. Girona
04:00 Bastia vs. Saint-Etienne
04:00 Bordeaux vs. Evian TG
04:00 Guingamp vs. Nice
04:00 Montpellier vs. Ajaccio
04:00 Valenciennes vs. Sochaux
04:00 KV Oostende vs. Lierse
04:00 Sporting Charleroi vs. Zulte-Waregem
04:00 Kortrijk vs. Mons
04:00 Cercle Brugge vs. Mechelen
04:00 Penapolense vs. Ponte Preta
04:00 Fortaleza vs. Patriotas Boyaca
04:00 Rangers vs. Universidad Concepcion
04:15 Sigma Olomouc vs. Slavia Praha
04:30 Rentistas vs. Cerro
04:45 Bologna vs. Roma
04:45 NEC vs. PSV
05:00 Audax Sao Paulo vs. Oeste
05:00 Lanus vs. Velez Sarsfield
05:00 Chacarita Juniors vs. Atlanta
05:00 Fluminense U23 vs. Sporting Kansas City (World Pro Soccer Classic B組第2戦)
05:15 Rio Ave vs. Sporting Lisbon
05:30 Melgar vs. Sport Huancayo (コパインカB組第2節)
06:00 Almeria vs. Malaga
06:00 Atletico Huila vs. Alianza Petrolera
06:00 Independiente del Valle vs. Manta
06:00 Mushuc Runa vs. El Nacional
06:30 Mogi Mirim vs. Ituano
06:30 Bragantino vs. XV de Piracicaba
06:30 Resende vs. Flamengo
06:30 O'Higgins vs. Universidad Catolica
06:30 Barcelona vs. Emelec
06:45 Suchitepequez vs. Malacateco
07:00 Santa Fe vs. Millonarios
07:00 Guarani vs. Olimpia
07:15 All Boys vs. Olimpo
07:30 Nacional vs. Danubio
07:45 Alianza Lima vs. Juan Aurich (コパインカA組第2節)
08:00 Boyaca Chico vs. Uniautonoma
08:00 America vs. Puams UNAM
08:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Correcaminos UAT
08:00 Montreal Impact vs. New York Red Bulls(木村) (World Pro Soccer Classic B組第2戦)
08:30 Arsenal vs. Racing Club
09:00 Corinthians vs. Rio Claro
09:00 Union Espanola vs. Everton
09:00 Altamira vs. Ballenas Galeana
10:00 Deportes Iquique vs. Antofagasta
10:00 Atletico Nacional vs. La Equidad
10:00 Tigres UNAL vs. Veracruz
10:00 Pachuca vs. Morelia
10:00 Zacatepec vs. Cruz Azul Hidalgo
10:00 Cesar Vallejo vs. Universidad San Martin (コパインカB組第2節)
10:00 Toronto vs. Orlando City (World Pro Soccer Classic A組第2戦)
11:06 Leon vs. Santos Laguna
12:00 Atlas vs. Monterrey
13:00 栃木 vs. 柏 (JリーグPSM)
14:00 G大阪 vs. 京都(JリーグPSM)
14:00 Melbourne Victory(W) vs. Brisbane Roar(W)
15:00 Melbourne Heart vs. Brisbane Roar
15:30 Perseru vs. Persiba Balikpapan
18:00 United vs. Shillong Lajong(松ヶ枝)
18:00 Qabala vs. Revan
19:30 Bengaluru vs. Mumbai
20:00 Sumqayit vs. Neftci
20:00 Rayo Vallevano vs. Sevilla
20:00 Alcorcon vs. Deportivo La Coruna
20:00 Badalona vs. Valencia Mestalla(指宿)
20:00 Samut Songkhram(田原・加藤・鈴木・ノグチピントエリキソン) vs. BEC Tero Sasana(岩政・下地)
20:00 Sisaket vs. Osotspa(片野)
20:15 Sporting Covilha vs. Porto B
20:30 Livorno vs. Hellas Verona
20:30 Utrecht vs. Groningen
20:30 Genclerbirligi vs. Konyaspor
20:30 Kasimpasa vs. Sivasspor
20:30 Mersin Idmanyurdu vs. Fethiyespor
21:00 Dinamo Bucuresti vs. Viitorul Constanta
21:00 Botev Plovdiv vs. Ludogorets
21:00 Korona Kielce vs. Zaglebie Lubin
21:00 Radnicki Kragujevac vs. Radnicki Nis
21:00 Vllaznia Shkoder vs. Partizani Tirana
21:00 Army United(能登・船山) vs. Bangkok United
21:00 Air Force United vs. TOT(河村)
21:00 PSM vs. Persiram
21:30 Bochum(田坂) vs. Fortuna Dusseldorf
21:30 Kaiserslautern vs. Aalen(阿部)
21:30 Dynamo Dresden vs. St.Pauli
21:30 Dempo vs. East Bengal(末岡)
21:30 Miramar Misiones vs. Sud America
21:45 Luzern vs. Young Boys(久保)
21:45 Lausanne Sport vs. St.Gallen
22:00 Toulouse vs. PSG
22:00 Panathinaikos vs. Ergotelis
22:00 Viborg vs. Randers
22:00 AEK Larnaca vs. Anorthosis
22:00 AZAL vs. Khazar Lankaran
22:00 Singhtarua(猿田) vs. PTT Rayong
22:00 AS Sale vs. Maghreb Fes
22:30 Liverpool vs. Swansea City
22:30 Newcastle United vs. Aston Villa
22:30 Vitesse(ハーフナー) vs. RKC Waalwijk
22:30 Ajax vs. AZ
22:30 OH Leuven vs. Club Brugge
23:00 Sampdoria vs. Milan(本田)
23:00 Inter(長友) vs. Cagliari
23:00 Udinese vs. Atalanta
23:00 Chievo vs. Catania
23:00 Antalyaspor vs. Eskisehirspor
23:00 Banik Ostrava vs. Viktoria Plzen
23:00 Split vs. Zadar
23:15 Lovech vs. Beroe
23:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Werder Bremen
23:30 Wisla Krakow vs. Cracovia Krakow
23:30 Manisaspor vs. Kahramanmarasspor
23:30 Adanaspor vs. Denizlispor
00:00 Grasshopper vs. Basel
00:00 Sabadell(田邉) vs. Numancia
00:00 Enosis vs. Alki
00:00 Sogndal vs. Start (La Manga Cup 第2戦)
00:00 Difaa El Jadida vs. FUS Rabat
00:00 RSB Berkane vs. Raja Casablanca
00:15 Atromitos vs. Xanthi
00:15 Platanias vs. Aris
00:15 PAS Giannina vs. Veria
00:30 Twente vs. Feyenoord
00:30 Salzburg vs. Admira
00:30 Lokomotiv Moskva vs. Stromsgodset (クラブ親善)
01:00 Norwich City vs. Tottenham Hotspur
01:00 Real Betis vs. Athletic Bilbao
01:00 Hercules(杉田) vs. Ponferradina
01:00 Cordoba vs. Real Jaen
01:00 Nantes vs. Rennes
01:00 Rijeka vs. Osijek
01:00 AGF vs. Kobenhavn
01:00 CFR Cluj vs. Vaslui
01:00 Aris vs. Omonia Nicosia
01:00 Olhanense vs. Gil Vicente
01:00 Vitoria Setubal vs. Pacos de Ferreira
01:00 Sporting Cristal vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第2節)
01:30 Hannover(酒井宏樹) vs. Bayern Munchen
01:30 Universitrio Popayan vs. Real Cartagena
02:00 Standard Liege(川島) vs. Gent
02:00 Maritimo vs. Belenenses
02:00 Lugo vs. Tenerife
02:00 Slask Wroclaw vs. Ruch Chorzow
02:00 Trabzonspor vs. Kayserispor
02:00 Sanliurfaspor vs. Adanaa Demirspor
02:00 Karsiyaka vs. Istanbul BB
02:00 Tirana vs. Besa Kavaje
02:00 Puntarenas vs. Carmelita
02:05 Universidad San Carlos vs. Comunicaciones
02:15 Real Zaragoza vs. Real Madrid Castilla
02:30 Juventus vs. Torino
02:30 PAOK vs. Panthrakikos
03:00 Valencia s. Granada
03:00 Brondby vs. AaB
03:00 Brann vs. Aalesund (La Manga Cup 第2戦)
03:00 Slovan Liberec vs. Mlada Boleslav
03:00 Toluca vs. Guadalajara
03:15 Maccabi Tel Aviv vs. Hapoel Haifa
03:15 Union Comercio vs. Real Garcilaso (コパインカA組第2節)
03:30 Brasov vs. Petrolul Ploiesti
03:30 FAR Rabat vs. Olympic Safi
04:00 Sao Paulo vs. Santos
04:00 Atletico Mineiro vs. America Mineiro
04:00 Veranopolis vs. Internacional
04:00 Guabira vs. Wilstermann
04:15 Porto vs. Estoril
04:30 Genk vs. Waasland-Beveren
04:30 Cobresal vs. Cobreloa
04:30 Santiago Wanderers vs. Union La Calera
04:30 Nacional Potosi vs. San Jose
04:45 Lazio vs. Sassuolo
05:00 Osasuna vs. Atletico Madrid
05:00 Real Murcia vs. Eibar
05:00 Lille vs. Olympique Lyonnais
05:00 Newell's Old Boys vs. Atletico Rafaela
05:00 San Lorenzo vs. Quilmes
05:00 Bolivar vs. Real Potosi
05:00 Aurora vs. Sport Boys
05:00 Atletico Bucaramanga vs. Valledupar
05:00 Expreso Rojo vs. Barranquilla
05:00 Jaguares de Cordoba vs. Cortulua
05:00 Bogota vs. Deportivo Pereira
05:15 Deportivo Pasto vs. Envigado
05:15 Itagui vs. Medellin
05:30 Deportes Quindio vs. Real Santander
05:30 Cucuta Deportivo vs. Deportivo Rionegro
05:30 Los Caimanes vs. Universitario (コパインカB組第2節)
06:00 Club Universitario vs. The Strongest
06:15 Boca Juniors vs. Estudiantes
06:30 Botafogo SP vs. Palmeiras
06:30 Paulista vs. Atletico Sorocaba
06:30 Linense vs. Sao Bernardo FC
06:30 Portuguesa vs. Comercial
07:00 Palestino vs. Colo Colo
07:00 Motagua vs. Parrillas One
07:30 Once Caldas vs. Deportes Tolima
07:30 Penarol vs. Racing
08:00 Blooming vs. Oriente Petrolero
08:00 Atlante vs. Puebla
09:30 Colon vs. River Plate
09:30 Junior vs. Deportivo Cali
22:00 Indonesia U19 vs. Persebaya U21 (親善試合)
00:30 Chernomorets Burgas vs. CSKA Sofia
01:00 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Universitatea Cluj
01:00 Spartak Moskva vs. Djurgarden (クラブ親善)
02:00 Zawisza Bydgoszcz vs. Lechia Gdansk
02:00 Sparta Praha vs. Zbrojovka Brno
02:00 Nea Salamis vs. Ermis
02:30 Concordia Chiajna vs. Steaua Bucuresti
02:30 Kalloni vs. Panaitolikos
03:00 Parma vs. Fiorentina
03:00 Esbjerg vs. Nordsjaelland
03:00 Elazigspor vs. Fenerbahce
03:00 Samsunspor vs. 1461 Trabzon
03:30 Gaz Metan Medias(熊田) vs. ACS Poli Timisoara
03:45 Lugano vs. Winterthur
04:00 Maccabi Haifa vs. Hapoel Tel Aviv
04:00 CA Bastia vs. Brest
04:00 Jong PSV vs. Emmen
04:00 Manchester United U21 vs. Sunderland U21
04:15 Koln(長澤) vs. Greuther Furth
04:30 Creteil vs. Lens
04:45 Sheffield United vs. Charlton Athletic (FA杯5回戦)
04:45 Hull City vs. Brighton & Hove Albion (FA杯5回戦再試合)
04:45 Ballinamallard United vs. St.Patrick's Athletic (セタンタカップ準々決勝第1戦)
05:00 Napoli vs. Genoa
05:00 Godoy Cruz vs. Rosario Central
05:15 Benfica vs. Vitoria Guimaraes
06:00 Espanyol vs. Villarreal
06:00 Magallanes vs. Santiago Morning
07:15 Tigre vs. Argentinos Juniors
08:00 Depor FC vs. Llaneros
09:30 Gimnasia La plata vs. Belgrano
10:00 Union Magdalena vs. America de Cali
16:30 山東魯能 vs. Buriram United(平野甲斐) (ACL E組第1節)
17:30 Gresik United(松永祥兵) vs. Barito Putera
19:00 広島 vs. 北京国安 (ACL F組第1節)
19:30 浦項 vs. C大阪 (ACL E組第1節)
19:30 ソウル(エスクデロ) vs. Central Coast Mariners (ACL F組第1節)
20:00 New Radiant vs. Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) (AFCカップE組第1節)
21:45 Selangor vs. Arema (AFCカップF組第1節)
22:00 CSKA Moskva vs. Molde (クラブ親善)
00:00 Chelsea U19 vs. Milan U19 (UEFAユースリーグ決勝T R16)
00:20 Al Jazira vs. Al Rayyan (ACL A組第1節)
01:00 Esteghlal vs. Al Shabab (ACL A組第1節)
01:30 Al Kuwait vs. Al Nejmeh (AFCカップB組第1節)
02:00 Al Fateh vs. Bunyodkor (ACL B組第1節)
02:00 Al Jaish vs. Foolad (ACL B組第1節)
02:00 Zenit vs. Borussia Dortmund (UCL決勝T R16第1戦)
02:30 Bordeaux vs. Lorient (仏1部第24節延期分)
02:30 Mamelodi Sundowns vs. Orlando Pirates
04:15 Uerdingen vs. Fortuna Koln
04:45 Olympiakos vs. Manchester United(香川) (UCL決勝T R16第1戦)
04:45 Aberdeen vs. Celtic
04:45 Stranraer vs. Rangers
05:30 Cruzeiro vs. Universidad Chile (リベルタドーレス杯5組第2節)
06:00 Cruz Azul Hidalgo vs. Altamira (メキシコ杯1組第5節)
07:45 Velez Sarsfield vs. Atletico PR (リベルタドーレス杯1組第2節)
08:00 Uniautonoma vs. Patriotas Boyaca
08:30 CSA vs. Sport Recife
09:05 Temperley vs. Tristan Suarez
10:00 Gremio vs. Atletico Nacional (リベルタドーレス杯6組第2節)
10:00 Arsenal vs. Deportivo Anzoategui (リベルタドーレス杯8組第2節)
10:00 Millonarios vs. Atletico Huila
10:00 Atletico San Luis(小野悠斗) vs. Correcaminos UAT (メキシコ杯2組第5節)
10:00 Lobos BUAP vs. Alebrijes de Oaxaca (メキシコ杯3組第5節)
10:00 Delfines vs. Merida (メキシコ杯4組第5節)
11:00 Belen Siglo XXI vs. Deportivo Saprissa
12:00 Atlante vs. Pumas UNAM (メキシコ杯4組第5節)
12:00 Atlas vs. Queretaro (メキシコ杯5組第5節)
17:00 Alay vs. Al Riffa (AFCカップD組第1節)
17:30 Western Sydney Wanderers(小野) vs. 蔚山現代(増田) (ACL H組第1節)
19:00 全北現代 vs. 横浜FM (ACL G組第1節)
19:00 川崎F vs. 貴州人和 (ACL H組第1節)
19:00 Hai Phong vs. Da Nang
21:00 広州恒大 vs. Melbourne Victory (ACL G組第1節)
21:00 South China vs. Ninh Binh (AFCカップG組第1節)
21:00 Yokohama FC Hong Kong(吉武・村井・福田・井手口) vs. Sun Pegasus
21:30 Tractor Sazi vs. Al Ittihad (ACL C組第1節)
22:00 Indonesia U19 vs. Arema Cronus (親善試合)
23:00 Al Shorta vs. Al Qadsia (AFCカップC組第1節)
23:00 CSKA Moskva U19 vs. PSG U19 (UEFAユースリーグ決勝T R16)
00:00 Jaish vs. Fanja (AFCカップB組第1節)
00:00 Shabab Al Ordon vs. Erbil (AFCカップD組第1節)
00:00 Sogndal vs. Brann (La Manga Cup 第3戦)
00:30 Al Sadd vs. Sepahan (ACL D組第1節)
00:30 Al Hadd vs. Al Wahda (AFCカップC組第1節)
01:00 Al Ain vs. Lekhwiya (ACL C組第1節)
01:00 Rijeka vs. Dinamo Zagreb
01:00 Chania vs. Episkopi
01:00 Benfica U19 vs. Austria Wien U19 (UEFAユースリーグ決勝T R16)
01:45 AGF vs. AaB (デンマーク杯準々決勝)
02:00 Real Madrid U19 vs. Napoli U19 (UEFAユースリーグ決勝T R16)
02:25 Al Hilal vs. Al Ahli (ACL D組第1節)
02:30 Sion vs. Young Boys(久保)
02:30 Santos vs. Gamalakhe United (南アフリカ杯R32)
03:00 Aalesund vs. Start (La Manga Cup 第3戦)
03:00 Philadelphia Union vs. Toronto (World Pro Soccer Classic A組第3戦)
04:30 Lazio Primavera vs. Fiorentina Primavera (Coppa Italia Primavera 決勝第1戦)
04:45 Schalke(内田欠場) vs. Real Madrid (UCL決勝T R16第1戦)
04:45 Galatasaray vs. Chelsea (UCL決勝T R16第1戦)
05:00 Sport Boys vs. Bolivar
05:00 Fluminense U23 vs. New York Red Bulls(木村) (World Pro Soccer Classic B組第3戦)
07:30 Portuguesa vs. Mogi Mirim
07:45 Union Espanola vs. Botafogo (リベルタドーレス杯2組第2節)
07:45 Cerro Porteno vs. Lanus (リベルタドーレス杯3組第2節)
08:00 Orlando City vs. Columbus Crew (World Pro Soccer Classic A組第3戦)
10:00 Flamengo vs. Emelec (リベルタドーレス杯7組第2節)
10:00 Atletico Mineiro vs. Santa Fe (リベルタドーレス杯4組第2節)
10:00 Corinthians vs. Comercial
10:00 XV de Piracicaba vs. Sao Paulo
10:00 Cabofriense vs. Fluminense
10:00 Guarany de Sobral vs. Santa Cruz
10:00 Medellin vs. Fortaleza
10:00 Envigado vs. Once Caldas
10:00 La Equidad vs. Deportivo Pasto
10:00 Celaya vs. Necaxa (メキシコ杯5組第5節)
10:00 Guadalajara vs. Dorados (メキシコ杯6組第5節)
10:00 Sporting Kansas City vs. Montreal Impact (World Pro Soccer Classic B組第3戦)
11:00 Comunicaciones vs. Iztapa
12:00 Veracruz vs. Chiapas (メキシコ杯3組第5節)
12:00 Universidad Guadalajara vs. Estudiantes Tecos (メキシコ杯6組第5節)
12:00 Monterrey vs. Pachuca (メキシコ杯1組第5節)
17:30 Adelaide United vs. Wellington Phoenix
17:30 Persita(足立原健二) vs. Persik Kediri
18:00 Thanh Hoa vs. Long An
21:00 Persela vs. PSM
00:00 Rosenborg vs. Odd (クラブ親善)
02:00 Rubin Kazan' vs. Real Betis (UEL決勝T R32第2戦)
03:00 Napoli vs. Swansea City
03:00 Sevilla vs. Maribor
03:00 Shakhtar Donetsk vs. Viktoria Plzen
03:00 Ludogorets vs. Lazio
03:00 Salzburg vs. Ajax
03:00 Basel vs. Maccabi Tel Aviv
03:00 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Porto
04:00 Madureira vs. Vasco da Gama
04:00 Liverpool U21 vs. Wolverhampton Wanderers U21
05:05 Tottenham Hotspur vs. Dnipro Dnipropetrovsk (UEL決勝T R32第2戦)
05:05 Trabzonspor vs. Juventus
05:05 Olympique Lyonnais vs. Chornomorets
05:05 Fiorentina vs. Esbjerg
05:05 Genk vs. Anzhi
05:05 Valencia vs. Dynamo Kyiv
05:05 Benfica vs. PAOK
05:05 AZ vs. Slovan Liberec
05:15 Alianza Petrolera vs. Junior
07:30 San Lorenzo vs. Independiente del Valle (リベルタドーレス杯2組第2節)
07:30 Palmeiras vs. Sao Bernardo FC
07:30 Coritiba vs. Operario PR
08:00 America RN vs. CRB
08:00 Nautico vs. Sport Recife
08:00 Universidad Catolica vs. Deportes Iquique
09:00 Santos vs. Bragantino
09:00 The Strongest vs. Wilstermann
09:45 Newell's Old Boys vs. Nacional (リベルタドーレス杯6組第2節)
10:00 Ceara vs. Vitoria
10:00 Deportivo Cali vs. Itagui
11:00 Herediano vs. Limon
12:00 Tigres UNAL vs. Puebla (メキシコ杯2組第5節)
18:00 Brisbane Roar vs. Perth Glory
19:30 Mohammedan(長谷川太郎) vs. Sporting Goa
20:00 Simurq vs. Qabala
20:30 Woodlands Wellington(下野淳) vs. Balestier Khalsa
21:30 Salgaocar(斉藤誠司) vs. Shillong Lajong(松ヶ枝泰介)
22:00 Neftci vs. Qarabag
22:00 Indonesia U19 vs. Persikoba Kota Batu (親善試合)
22:30 Lokomotiv Sofia vs. Levski Sofia
00:00 Revan vs. AZAL
02:00 Viitorul Constanta vs. CFR Cluj
02:00 Zadar vs. Hrvatski Dragovoljac
02:00 Ruch Chorzow vs. Widzew Lodz
02:00 NUI Galway vs. NUI Maynooth (Collingwood Cup 決勝)
02:30 Paderborn vs. Bochum(田坂)
02:30 Fortuna Dusseldorf vs. Arminia Bielefeld
02:30 Energie Cottbus vs. Kaiserslautern
02:30 Nordsjaelland vs. Viborg
02:30 Mattersburg vs. Horn
02:30 First Vienna vs. Parndorf
02:30 St.Polten vs. Austria Lustenau
02:30 Hartberg vs. Liefering
03:00 Besiktas vs. Antalyaspor
03:00 Akhisar Belediyespor vs. Bursaspor
03:00 Puskas FC vs. Paksi SE
03:00 Ajax Cape Town vs. Polakwane City
03:30 Universitatea Cluj vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
04:00 Angers vs. Troyes
04:00 Brest vs. Laval
04:00 CA Bastia vs. Auxerre
04:00 Caen vs. Clermont
04:00 Chateauroux vs. Arles
04:00 Dijon vs. Creteil
04:00 Istres vs. Le Havre
04:00 Nimes vs. Niort
04:00 Heracles vs. Heerenveen
04:00 Dordrecht vs. Fortuna Sittard
04:15 Slavia Praha vs. Dukla Praha
04:30 Hertha(細貝) vs. Freiburg
04:30 Athletic Bilbao vs. Granada
04:30 Evian TG vs. Nantes
04:30 Red Star vs. Luzenac
04:30 Latina vs. Padova
04:30 Mechelen vs. Lokeren
04:30 Eendracht Aalast vs. Excelsior Virton
04:30 Rheindorf Altach vs. Kapfenberger SV
04:30 Lechia Gdansk vs. Wisla Krakow
04:45 Hibernian vs. Dundee United
04:45 Lecce vs. Ascoli
05:30 UTC Cajamarca vs. Universidad San Martin (コパインカB組第3節)
06:15 Godoy Cruz vs. Gimnasia La Plata
07:00 Colo Colo vs. Cobresal
07:30 Ituano vs. Linense
07:30 Atletico Sorocaba vs. Audax Sao Paulo
08:30 Racing Club vs. All Boys
08:30 Deportivo Moron vs. Nueva Chicago
09:00 El Nacional vs. Deportivo Quito
09:15 LDU Quito vs. Deportivo Cuenca
09:15 Barcelona vs. Mushuc Runa
10:30 Morelia vs. Atlante
11:30 Correcaminos UAT vs. Altamira
12:30 Santos Laguna vs. Atlas
14:00 仙台×新潟 甲府×鹿島 名古屋×清水 C大阪×広島 鳥栖×徳島 (J1開幕節)
15:00 柏×F東京 (J1開幕節)
15:30 Central Coast Mariners vs. Sydney
15:30 Eastern AA vs. Yokohama FC Hong Kong(福田・吉武・村井・井手口) (香港FA杯1回戦)
16:30 広州富力 vs. AIK (クラブ親善)
17:45 Melbourne Heart vs. Melbourne Victory
19:00 G大阪×浦和 (J1開幕節)
20:00 Japan(W)U23 vs. USA(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第1戦)
20:30 East Bengal(末岡龍二) vs. Mohun Bagan(遊佐克美)
21:00 Sandhausen vs. 1860 Munchen(大迫)
21:00 Erzgebirge Aue vs. Koln(長澤)
21:00 USV Jena(W) vs. Turbine Potsdam(W)(永里)
21:00 Cherno More vs. Lovech
21:00 Fethiyespor vs. Orduspor
21:15 Queens Park Rangers vs. Leeds United
21:30 Viking vs. Bryne (クラブ親善)
21:30 Liverpool U18 vs. Newcastle United U18
21:45 Malaysia vs. Philippines (国際親善)
21:45 East Fire vs. Rangers
22:00 Hansa Rostock vs. Chemnitzer FC
22:00 Saarbrucken(石原) vs. Jahn Regensburg
22:00 Darmstadt 98 vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
22:00 Nancy vs. Metz
22:00 Honved vs. Ujpest
22:00 Xanthi vs. Levadiakos
22:00 Terek Grozny vs. Mordovia Saransk (ロシア杯R16)
22:00 Gor Mahia vs. ES Tunis (CAF CL1回戦第1戦)
22:30 Jagodina vs. Crvena Zvezda
22:30 Olimpic Sarajevo vs. Velez
22:30 Doxa vs. Enosis
22:30 Mumbai vs. Pune(和泉新)
23:00 Palermo vs. Bari
23:00 Brescia vs. Carpi
23:00 Modena vs. Crotone
23:00 Siena vs. Empoli
23:00 Virtus Lanciano vs. Juve Stabia
23:00 Cittadella vs. Novara
23:00 Spezia vs. Ternana
23:00 Cesena vs. Trapani
23:00 Reggina vs. Varese
23:00 Karabukspor vs. Gaziantepsor
23:00 Osijek vs. Istra 1961
23:00 Slovan Bratislava vs. Dukla
23:00 AE Kouklion vs. APOEL
23:00 Ermis vs. Aris
23:00 Norrkoping vs. GAIS (スウェーデン杯7組第1節)
23:00 Norway(W)U23 vs. Germany(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第1戦)
23:15 CSKA Sofia vs. Slavia Sofia
23:30 Borussia Dortmund vs. Nurnberg(清武)
23:30 Bayer Leverkusen vs. Mainz(岡崎)
23:30 Augsburg vs. Hannover(酒井宏樹)
23:30 Werder Bremen vs. Hamburger SV
23:30 Eintracht Braunschweig vs. Borussia M'gladbach
23:30 Gornik Zabeze vs. Korona Kielce
00:00 Malaga vs. Real Valladolid
00:00 Stoke City vs. Arsenal(宮市)
00:00 Fulham vs. Chelsea
00:00 Everton vs. West Ham United
00:00 Hull City vs. Newcastle United
00:00 Burnley vs. Derby County
00:00 Celtic vs. Inverness CT
00:00 Motherwell vs. Heart of Midlothian
00:00 The New Saints vs. Airbus UK (ウェールズ杯準々決勝)
00:00 Kaposvari Rakoczi vs. Papa
00:00 Szombathely Haladas vs. MTK
00:00 Kawkab Marrakech vs. Hassania Agadir
00:00 Moghreb Tetouan vs. AS Sale
00:15 Veria vs. Apollon Smirnis
00:30 Austria Wien vs. Wacker Innsbruck
00:30 Emmen vs. Volendam
01:00 Saint-Etienne vs. Monaco
01:00 Partizan vs. Radnicki Nis
01:00 Rijeka vs. Split
01:00 Borac Banja Luka vs. Mladost Velika Obarska
01:00 ACS Poli Timisoara vs. Sageata Navodari
01:00 SonderjyskE vs. AGF
01:00 Wits University vs. Mamelodi Sundowns
01:30 Schaffhausen vs. Vaduz
01:30 Valencia Mestalla(指宿) vs. Gimnastic Tarragona
02:00 Levante vs. Osasuna
02:00 Deportivo Alaves vs. Alcorcon
02:00 Avellino vs. Pescara
02:00 Pecsi MFC vs. Videoton
02:00 Alki vs. AEL
02:00 Anorthosis vs. Nea Salamis
02:00 Fenerbahce vs. Genclerbirligi
02:00 Eskisehirspor vs. Kasimpasa
02:00 Adana Demirspor vs. Adanaspor
02:00 Sweden(W)U23 vs. England(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第1戦)
02:15 Recreativo Huelva vs. Real Zaragoza
02:30 Southampton(吉田) vs. Liverpool
02:30 Bayern Munchen vs. Schalke(内田欠場)
02:30 Aris vs. OFI
02:30 Lech Poznan vs. Piast Gliwice
02:45 PEC Zwolle vs. NEC
03:00 Estoril vs. Olhanense
03:00 Grodig vs. Wiener Neustadt
03:00 Strum Graz vs. Wolfsberger AC
03:00 Admira vs. Ried
03:00 Ham Kam vs. Valerenga (クラブ親善)
03:00 Toronto vs. Fluminense U23 (World Pro Soccer Classic 7位決定戦)
03:15 Orlando Piratesvs. Free State Stars
03:15 Real Garcilaso vs. Inti Gas (コパインカA組第3戦)
03:45 Go Ahead Eagles vs. PSV
03:45 ADO Den Haag vs. NAC Breda
03:45 Zurich vs. Grasshopper
03:45 Lausanne Sport vs. Aarau
04:00 Getafe vs. Espanyol
04:00 Real Madrid Castilla vs. Tenerife
04:00 Mallorca vs. Barcelona B
04:00 Lorient vs. Bastia
04:00 Nice vs. Toulouse
04:00 Reims vs. Valenciennes
04:00 Rennes vs. Guingamp
04:00 Sochaux vs. Bordeaux
04:00 Gent vs. Sporting Charleroi
04:00 Kortrijk vs. Cercle Brugge
04:00 Lierse vs. OH Leuven
04:00 Mons vs. KV Oostende
04:00 Waasland-Beveren vs. Zulte-Waregem
04:00 Steaua Bucuresti vs. Dinamo Bucuresti
04:00 Mezokovesd-Zsory vs. Kecskemeti TE
04:00 Universidad Chile vs. Union Espanola
04:00 Fortaleza vs. La Equidad
04:15 Bohemians 1905 vs. Sparta Praha
04:20 Sao Paulo RS vs. Gremio
04:30 Cruzeiro vs. Minas
04:30 Danubio vs. Penarol
04:45 Roma vs. Inter(長友)
04:45 Vitesse(ハーフナー) vs. Roda JC
04:45 PSG(W) vs. Guingamp(W)
05:00 Deportivo Rionegro vs. Expreso Rojo
05:00 Real Santander vs. Universitario Popayan
05:00 Valledupar vs. Depor FC
05:00 Philadelphia Union vs. Montrel Impact (World Pro Soccer Classic 5位決定戦)
05:15 Sporting Lisbon vs. Sporting Braga
05:30 Cesar Vallejo vs. Los Caimanes (コパインカB組第3戦)
06:00 Elche vs. Celta de Vigo
06:00 Velez Sarsfield vs. Boca Juniors
06:00 Patriotas Boyaca vs. Boyaca Chico
06:00 Manta vs. Universidad Catolica
06:15 Atletico Rafaela vs. Belgrano
06:30 Botafogo SP vs. Penapolense
06:30 Ponte Preta vs. Oeste
06:30 Rio Claro vs. Paulista
06:30 Flamengo vs. Nova Iguacu
06:30 Antofagasta vs. Union La Calera
06:30 Huachipato vs. O'Higgins
07:45 Juan Aurich vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第3戦)
08:00 Medellin vs. Atletico Nacional
08:00 Veracruz vs. Tijuana
08:00 Cruz Azul vs. Toluca
08:00 Orlando City vs. New York Red Bulls(木村光佑) (World Pro Soccer Classic 3位決定戦)
08:10 Argentinos Juniors vs. Arsenal
08:30 Rosario Central vs. Colon
08:30 Estudiantes Caseros vs. Almagro
09:00 Audax Italiano vs. Universidad Concepcion
09:00 Merida vs. Estudiantes Tecos
10:00 Deportes Tolima vs. Atletico Huila
10:00 Cortulua vs. Bogota
10:00 Monterrey vs. America
10:00 Delfines vs. Alebrijes de Oaxaca
10:00 Dorados vs. Zacatepec
10:00 Universitario vs. Melgar (コパインカB組第3戦)
10:00 Columbus Crew vs. Sporting Kansas City (World Pro Soccer Classic 決勝)
11:00 Celaya vs. Atletico San Luis(小野悠斗)
11:00 Ballenas Galeana vs. Lobos BUAP
12:00 Chiapas vs. Leon
13:00 横浜FM×大宮 (J1開幕節)
13:00 東京V×松本 岐阜×讃岐 (J2開幕節)
14:00 磐田×札幌 (J2開幕節)
15:00 水戸×大分 横浜FC×愛媛 岡山×富山 北九州×京都 熊本×福岡 (J2開幕節)
15:00 Western Sydney Wanderers(小野) vs. Newcastle Jets
16:00 川崎F×神戸 (J1開幕節)
16:00 千葉×栃木 湘南×山形 長崎×群馬 (J2開幕節)
20:00 Villarreal vs. Real Betis
20:00 Eibar vs. Sporting Gijon
20:00 Istanbul BB vs. Manisaspor
20:15 Beira-Mar vs. Moreirense
20:30 Cagliari vs. Udinese
20:30 Utrecht vs. Twente
20:30 Kayserispor vs. Kayseri Erciyesspor
20:30 Sivasspor vs. Elazigspor
21:00 CSKA Moskva vs. Sokol Saratov (ロシア杯R16)
21:00 Esbjerg vs. OB
21:00 Botosani vs. Brasov
21:00 Cracovia Krakow vs. Slask Wroclaw
21:30 Aalen(阿部) vs. Karlsruher SC
21:30 Greuther Furth vs. FSV Frankfurt
21:30 Ingolstadt vs. Dynamo Dresden
21:30 Wanderers vs. Fenix
21:45 Thun vs. Basel
22:00 Ajaccio vs. Lille
22:00 Panaitolikos vs. Atromitos
22:00 Denizlispor vs. Mersin Idmanyurdu
22:00 Bylis Ballsh vs. Vllaznia Shkoder
22:00 Partizani Tirana vs. Skenderbeu Korce
22:30 Feyenoord vs. Ajax
22:30 Groningen vs. Cambuur
22:30 Club Brugge vs. Standard Liege(川島)
22:30 Neftohimik vs. Botev Plovdiv
22:30 Bloemfontein Celtic vs. Mpumalanga Black Aces
23:00 Manchester City vs. Sunderland (英リーグ杯決勝)
23:00 Hellas Verona vs. Bologna
23:00 Genoa vs. Catania
23:00 Atalanta vs. Chievo
23:00 Sassuolo vs. Parma
23:00 Torino vs. Sampdoria
23:00 Konyaspor vs. Trabzonspor
23:00 Dinamo Zagreb vs. Lokomotiva Zagreb
23:00 Olimpija vs. Maribor
23:00 Vysocina Jihlava vs. Slovan Liberec
23:00 Teplice vs. Sigma Olomouc
23:00 AaB vs. Vestsjaelland
23:00 Sirius vs. Djurgarden (スウェーデン杯5組第1節)
23:00 RSB Berkane vs. KAC Kenitra
23:30 Hoffenheim vs. Wolfsburg
23:30 Zaglebie Lubin vs. Zawisza Bydgoszcz
00:00 St.Gallen vs. Luzern
00:00 Porto B vs. Tondela
00:00 Olympic Safi vs. Wydad Fes
00:15 Asteras Tripolis vs. Panthrakikos
00:15 Ergotelis vs. PAOK
00:15 Panionios vs. Kalloni
00:30 AZ vs. RKC Waalwijk
00:30 Telstar vs. VVV(大津欠場)
00:30 Salzburg vs. Rapid Wien
00:30 Ferencvaros vs. Gyori ETO
00:30 Ludogorets vs. Pirin Gotse Delchev
01:00 Atletico Madrid vs. Real Madrid
01:00 Real Jaen vs. Sabadell(田邉)
01:00 Girona vs. Cordoba
01:00 Las Palmas vs. Lugo
01:00 Olympique Lyonnais vs. Montpellier
01:00 Gil Vicente vs. Vitoria Setubal
01:00 Pacos de Ferreira vs. Maritimo
01:00 Nacional vs. Rio Ave
01:00 Portimonense(金崎・亀倉) vs. Leixoes
01:00 Randers vs. Brondby
01:00 Hajduk Split vs. Slaven Koprivnica
01:00 Zbrojovka Brno vs. Pribram
01:00 Jablonec vs. Banik Ostrava
01:00 Flamurtari Vlore vs. Tirana
01:00 FUS Rabat vs. Wydad Casablanca
01:00 Sporting Cristal vs. Union Comercio (コパインカA組第3戦)
01:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Stuttgart(酒井高徳)
01:30 Tottenham Hotspur vs. Cardiff City
01:30 Aston Villa vs. Norwich City
01:30 Swansea City vs. Crystal Palace
02:00 Belenenses vs. Benfica
02:00 Anderlecht vs. Genk
02:00 Rizespor vs. Galatasaray
02:00 Balikesirspor vs. Samsunspor
02:00 Legia Warszawa vs. Jagiellonia Bialystok
02:00 Deportivo Saprissa vs. Cartagines
02:00 Municipal vs. Mictlan
02:15 Deportivo La Coruna vs. Hercules(杉田)
02:30 Livorno vs. Napoli
02:30 Olympiakos vs. Panathinaikos
02:30 Petrolul Ploiesti vs. Otelul Galati
02:30 Diosgyor vs. Debrecen
03:00 Sevilla vs. Real Sociedad
03:00 Ponferradina vs. Mirandes
03:00 Kobenhavn vs. Midtjylland
03:00 Viktoria Plzen vs. Znojmo
03:00 Pandurii Targu Jiu vs. Ceahlaul Piatra Neamt
03:00 Pumas UNAM vs. Pachuca
03:00 Cruz Azul Hidalgo vs. Necaxa
03:15 Sport Huancayo vs. Cienciano (コパインカB組第3戦)
03:30 Khouribga vs. FAR Rabat
04:00 Hapoel Ra'anana vs. Maccabi Tel Aviv
04:00 Cobreloa vs. Palestino
04:15 Vitoria Guimaraes vs. Porto
04:30 Olimpia vs. Sportivo Luqueno
04:30 Deportivo Petare vs. Atletico Venezuela
04:45 Milan(本田) vs. Juventus
04:45 Fiorentina vs. Lazio
05:00 Barcelona vs. Almeria
05:00 Rayo Vallecano vs. Valencia
05:00 PSG vs. Olympique Marseille
05:00 Numancia vs. Real Murcia
05:00 Quilmes vs. Tigre
05:00 Olimpo vs. Lanus
05:00 Everton vs. Santiago Wanderers
05:00 Llaneros vs. Deportes Quindio
05:15 Itagui vs. Envigado
05:15 Alianza Petrolera vs. Once Caldas
05:30 Deportivo Pereira vs. Union Magdalena
05:30 San Simon vs. Alianza Lima (コパインカA組第3戦)
06:15 River Plate vs. San Lorenzo
06:30 Deportivo Lara vs. Tucanes
07:00 Motagua vs. Deportivo Savio
07:30 River Plate vs. Nacional
07:30 Nublense vs. Rangers
07:30 Deportivo Cali vs. Deportivo Pasto
07:40 Sol de America vs. Cerro Porteno
08:00 Guadalajara vs. Tigres UNAL
09:30 Estudiantes vs. Newell's Old Boys
09:30 Millonarios vs. Santa Fe
21:00 Japan(W)U23 vs. Norway(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第2戦)
22:30 Lokomotiv Plovdiv vs. Chernomorets Burgas
23:00 Iran vs. Kuwait (AFCアジアカップ予選B組第6節)
00:00 England(W)U23 vs. Germany(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第2戦)
01:30 Corona Brasov vs. Concordina Chiajna
02:00 Podbeskidzie vs. Pogon Szczecin(赤星・村山)
02:00 Mlada Boleslav vs. Slovacko
02:30 Petrolul Ploiesti vs. Otelul Galati
02:30 Platanias vs. PAS Giannina
03:00 Hapoel Haifa vs. Bnei Sakhnin
03:00 Sweden(W)U23 vs. USA(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第2戦)
04:00 Vaslui vs. Gaz Metan Medias(熊田)
04:00 Liverpool U21 vs. Reading U21
04:15 St.Pauli vs. Union Berlin
04:30 Lens vs. Tours
04:45 Chesterfield vs. Portsmouth
05:00 Arouca vs. Academica
08:00 Real Cartagena vs. Cucuta Deportivo
10:00 America de Cali vs. Atletico Bucaramanga
02:00 Ferencvaros vs. Sombathely Haladas (ハンガリーリーグ杯R16第2戦)
03:30 Brest vs. Angers
04:00 BSC Young Boys and Friends(久保) vs. Ronald, Zidane and Friends(中田) (第11回 Match Against Poverty)
04:15 Sportfreunde Lotte vs. Alemannia Aachen(吉原正人)
04:30 Spain U21 vs. Germany U21 (国際親善)
04:50 France U21 vs. Belarus U21 (UEFA U-21選手権予選10組)
05:00 Colon vs. Godoy Cruz
07:10 Gimnasia La Plata vs. Atletico Rafaela
09:05 Defensores de Belgrano vs. Barracas Central
09:45 Atletico Nacional vs. Uniautonoma
10:10 All Boys vs. Argentinos Juniors
19:40 Japan vs. New Zealand (キリンチャレンジカップ2014)
21:00 Uzbekistan vs. UAE (AFCアジアカップ予選E組第6節)
21:00 Norway(W)U23 vs. USA(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第3戦)
21:30 India vs. Bangladesh (国際親善)
21:30 Malawi vs. Zimbabwe (国際親善)
21:30 Indonesia U23 v. Malaysia U23 (国際親善)
21:30 Canada(W) vs. Finland(W) (キプロスカップA組第1戦)
21:30 Netherlands(W) vs. Australia(W) (キプロスカップB組第1戦)
21:30 New Zealand(W) vs. Republic of Ireland(W) (キプロスカップC組第1戦)
21:45 Japan(W) vs. USA(W) (アルガルベカップB組第1戦)
22:30 Burundi vs. Rwanda (国際親善)
22:30 Oman vs. Singapore (AFCアジアカップ予選A組第6節)
23:00 Jordan vs. Syria (AFCアジアカップ予選A組第6節)
23:00 Thailand vs. Lebanon (AFCアジアカップ予選B組第6節)
23:00 Iraq vs. China PR (AFCアジアカップ予選C組第6節)
23:00 Yemen vs. Malaysia (AFCアジアカップ予選D組第6節)
23:00 Vietnam vs. Hong Kong (AFCアジアカップ予選E組第6節)
23:00 Iran vs. Guinea (国際親善)
23:00 Russia vs. Armenia (国際親善)
23:00 Georgia vs. Liechtenstein (国際親善)
23:00 Kosovo vs. Haiti (国際親善)
23:00 Congo vs. Libya (国際親善)
23:00 Italy U20 vs. Poland U20 (国際親善)
23:30 Zambia vs. Uganda (国際親善)
00:00 Lithuania vs. Kazakhstan (国際親善)
00:00 Azerbaijan vs. Philippines (国際親善)
00:00 Republic of Ireland U21 vs. Montenegro U21 (UEFA U-21選手権予選6組)
00:00 Germany(W) vs. Iceland(W) (アルガルベカップA組第1戦)
00:00 Norway(W) vs. China PR(W) (アルガルベカップA組第1戦)
00:00 Russia(W) vs. Korea DPR(W) (アルガルベカップC組第1戦)
00:00 Japan(W)U23 vs. England(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第3戦)
00:25 Qatar vs. Bahrain (AFCアジアカップ予選D組第6節)
00:30 Czech Republic U21 vs. Norway U21 (国際親善)
00:30 Portugal(W) vs. Austria(W) (アルガルベカップC組第1戦)
00:30 England(W) vs. Italy(W) (キプロスカップA組第1戦)
00:30 France(W) vs. Scotland(W) (キプロスカップB組第1戦)
00:30 Switzerland(W) vs. Korea Republic(W) (キプロスカップC組第1戦)
00:45 Bulgaria vs. Belarus (国際親善)
01:00 Mauritania vs. Niger (国際親善)
01:00 Burkina Faso vs. Comoros (国際親善)
01:00 Northern Ireland U21 vs. Italy U21 (UEFA U-21選手権予選9組)
01:00 Poland U21 vs. Lithuania U21 (国際親善)
01:00 Stabaek vs. HamKam (クラブ親善)
02:00 South Africa vs. Brazil (国際親善)
02:00 Algeria vs. Slovenia (国際親善)
02:00 Greece vs. Korea Republic (国際親善)
02:00 Hungary vs. Finland (国際親善)
02:00 Montenegro vs. Ghana (国際親善)
02:00 Albania vs. Malta (国際親善)
02:00 Mozambique vs. Angola (国際親善)
02:00 Sudan vs. Kenya (国際親善)
02:00 Belgium U21 vs. Serbia U21 (UEFA U-21選手権予選9組)
02:00 Germany U20 vs. Switzerland U20 (国際親善)
02:15 Austria U21 vs. Albania U21 (UEFA U-21選手権予選4組)
02:30 Czech Republic vs. Norway (国際親善)
02:30 Israel vs. Slovakia (国際親善)
02:30 Bosnia-Herzegovina vs. Egypt (国際親善)
02:30 Denmark U21 vs. Estonia U21 (UEFA U-21選手権予選2組)
02:30 Switzerland U21 vs. Liechtenstein U21 (UEFA U-21選手権予選5組)
02:30 Saudi Arabia vs. Indonesia (AFCアジアカップ予選C組第6節)
03:00 Colombia vs. Tunisia (国際親善)
03:00 Cyprus vs. Northern Ireland (国際親善)
03:00 Andorra vs. Moldova (国際親善)
03:00 Macedonia FYR vs. Latvia (国際親善)
03:00 Namibia vs. Tanzania (国際親善)
03:00 Senegal vs. Mali (国際親善)
03:00 Botswana vs. South Sudan (国際親善)
03:00 England U21 vs. Wales U21 (UEFA U-21選手権予選1組)
03:00 Portugal U21 vs. Macedonia FYR U21 (UEFA U-21選手権予選8組)
03:00 Sweden(W) vs. Denmark(W) (アルガルベカップB組第1戦)
03:00 Sweden(W)U23 vs. Germany(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第3戦)
03:00 Valerenga vs. Lillestrom (クラブ親善)
03:30 Turkey vs. Sweden (国際親善)
03:30 Luxembourg vs. Cape Verde (国際親善)
04:00 Romania vs. Argentina (国際親善)
04:00 Ukraine vs. USA (国際親善)
04:00 Gibraltar vs. Estonia (国際親善)
04:00 Morocco vs. Gabon (国際親善)
04:00 Guarani MG vs. America Mineiro
04:30 Austria vs. Uruguay (国際親善)
04:30 Switzerland vs. Croatia (国際親善)
04:45 Germany vs. Chile (国際親善)
04:45 Republic of Ireland vs. Serbia (国際親善)
04:45 Belgium vs. Cote d'Ivoire (国際親善)
04:45 Poland vs. Scotland (国際親善)
04:45 Wales vs. Iceland (国際親善)
05:00 France vs. Netherlands (国際親善)
05:00 England vs. Denmark (国際親善)
05:00 Australia vs. Ecuador (国際親善)
05:00 Atletico Sorocaba vs. Botafogo SP
05:00 Oeste vs. Paulista
05:45 Portugal vs. Cameroon (国際親善)
06:00 Spain vs. Italy (国際親善)
06:00 Belgrano vs. Estudiantes
06:00 Lanus vs. Racing Club
06:30 Santiago Morning vs. San Luis
07:00 St.Lucia vs. Jamaica (国際親善)
07:30 Comercial vs. Ituano
07:30 Bragantino vs. Ponte Preta
07:30 Sao Bernardo FC vs. Rio Claro
07:30 Fluminense vs. Friburguense(東城利哉)
08:00 Penarol vs. Rentistas
08:10 Boca Juniors vs. Olimpo
09:30 LDU Loja vs. Independiente del Valle
09:45 Deportivo Cali vs. Atletico Huila
10:00 Honduras vs. Venezuela (国際親善)
10:00 Linense vs. Corinthians
10:00 Sao Paulo vs. Audax Sao Paulo
10:15 Newell's Old Boys vs. Velez Sarsfield
10:30 Mexico vs. Nigeria (国際親善)
11:00 Costa Rica vs. Paraguay (国際親善)
日本ガラミの抽出
19:40 Japan vs. New Zealand (キリンチャレンジカップ2014)
21:45 Japan(W) vs. USA(W) (アルガルベカップB組第1戦)
00:00 Japan(W)U23 vs. England(W)U23 (ラ・マンガU-23女子国際トーナメント第3戦)
02:00 Greece vs. Korea Republic (国際親善)
03:00 Colombia vs. Tunisia (国際親善)
04:45 Belgium vs. Cote d'Ivoire (国際親善)
02:00 Rosenborg vs. Levanger (クラブ親善)
04:00 Audax Rio vs. Botafogo
04:00 Palestino vs. Huachipato
05:00 Arsenal vs. Quilmes
05:00 Barranquilla vs. Jaguares de Cordoba
06:15 Santiago Wanderers vs. Nublense
07:10 San Lorenzo vs. Rosario Central
07:30 Penapolense vs. XV de Piracicaba
07:30 Palmeiras vs. Portuguesa
08:30 Union Espanola vs. Audax Italiano
09:00 Mogi Mirim vs. Santos
09:45 Deportes Tolima vs. Santa Fe
10:10 Tigre vs. River Plate
11:00 Alajuelense vs. Carmelita
17:30 Melbourne Victory vs. Central Coast Mariners
20:00 山東魯能 vs. 哈爾濱毅騰 (中国超級開幕節)
21:30 Finland(W) vs. England(W) (キプロスカップA組第2戦)
21:30 Scotland(W) vs. Netherlands(W) (キプロスカップB組第2戦)
21:30 Republic of Ireland(W) vs. Korea Republic(W) (キプロスカップC組第2戦)
22:30 Sweden(W) vs. USA(W) (アルガルベカップB組第2戦)
23:00 Norway(W) vs. Iceland(W) (アルガルベカップA組第2戦)
23:10 Japan(W) vs. Denmark(W) (アルガルベカップB組第2戦)
00:00 Wydad Fes vs. Khouribga
00:15 Al Sailiya vs. Al Jaish
00:30 Italy(W) vs. Canada(W) (キプロスカップA組第2戦)
00:30 Australia(W) vs. France(W) (キプロスカップB組第2戦)
00:30 Switzerland(W) vs. New Zealand(W) (キプロスカップC組第2戦)
01:10 Germany(W) vs. China PR(W) (アルガルベカップA組第2戦)
02:00 Portugal(W) vs. Russia(W) (アルガルベカップC組第2戦)
02:00 Austria(W) vs. Korea DPR(W) (アルガルベカップC組第2戦)
02:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Rijeka
02:00 Korona Kielce vs. Lechia Gdansk
02:30 Vestsjaelland vs. Randers
02:30 1860 Munchen(大迫) vs. Aalen(阿部)
02:30 Kaiserslautern vs. Sandhausen
02:30 Rheindolf Altach vs. First Vienna
02:30 Liefering vs. Austria Lustenau
02:30 Parndorf vs. St.Polten
02:30 Horn vs. Hartberg
03:00 Brasov vs. Otelul Galati
03:00 Papa vs. Mezokovesd-Zsory
03:15 Universidad San Martin vs. Sport Huancayo (コパインカB組第4戦)
03:45 Sandecja Nowy Sacz vs. Katowice
04:00 Willem II vs. Oss
04:00 Arles vs. Nancy
04:00 Auxerre vs. Dijon
04:00 Clermont vs. Nimes
04:00 Creteil vs. Brest
04:00 Laval vs. CA Bastia
04:00 Le Havre vs. Caen
04:00 Niort vs. Chateauroux
04:00 Troyes vs. Istres
04:00 West Ham United U21 vs. Liverpool U21
04:15 Slovan Liberec vs. Zbrojovka Brno
04:30 Olympique Marseille vs. Nice
04:30 Koln(長澤) vs. Energie Cottbus
04:30 Empoli vs. Avellino
04:30 Kapfenberger SV vs. Mattersburg
04:30 Zawisza Bydgoszcz vs. Gornik Zabrze
04:45 Bury vs. Rochdale
04:45 Dartford vs. Chester
05:00 Rio Ave vs. Academica
05:30 UTC Cajamarca vs. Los Caimanes (コパインカB組第4戦)
07:30 Nacional vs. El Tanque Sisley
08:00 Sao Luiz vs. Gremio
08:00 Lobos BUAP vs. Correcaminos UAT
09:00 Emelec vs. Manta
09:45 Boyaca Chico vs. Atletico Nacional
10:00 Deportivo Cuenca vs. El Nacional
10:30 Morelia vs. Pumas UNAM
10:30 Estudiantes Tecos vs. Celaya
11:00 Atletico San Luis(小野悠斗) vs. Cruz Azul Hidalgo
11:00 Necaxa vs. Dorados
11:05 Leon vs. Veracruz
11:30 Toluca vs. Puebla
12:30 Tijuana vs. Guadalajara
12:30 広島×川崎F
13:00 新潟×G大阪
14:00 徳島×C大阪
14:00 浦項×蔚山現代(増田) (Kリーグクラシック開幕節)
15:00 大宮×名古屋 F東京×甲府 清水×横浜FM 神戸×柏
15:30 Newcastle Jets vs. Melbourne Heart
15:30 Eastern AA vs. Citizen AA
16:00 浦和×鳥栖
16:00 全北現代×釜山 ソウル(エスクデロ)×全南 (Kリーグクラシック開幕節)
17:30 広州恒大×河南建業 (中国超級開幕節)
17:45 Sydney vs. Western Sydney Wanderers(小野)
18:00 Farul Constanta vs. FC Clinceni
18:30 Mohammedan(長谷川) vs. Mohun Bagan(遊佐)
19:00 鹿島×仙台
19:00 Dinamo Moskva U21 vs. CSKA Moskva U21
19:30 Bengaluru vs. Churchill Brothers
20:00 PTT Rayong vs. Chiangrai United(村上・杉本)
20:00 TOT(河村) vs. Muang Thong United
20:00 Levadia vs. Sillamae Kalev(前原・宇佐美)
20:00 Manchester United U18 vs. Liverpool U18
20:30 北京国安×長春亜泰 (中国超級開幕節)
20:30 Elazigspor vs. Kasimpasa
20:30 Botev Plovdiv vs. Lokomotiv Sofia
20:35 江蘇舜天×貴州人和 杭州緑城×大連阿爾濱 (中国超級開幕節)
20:45 Singapore LIONSXII vs. Kelantan
21:00 Buriram United(平野) vs. Ratchaburi(永里)
21:00 Songkhla United vs. Chonburi(和田・櫛田・橋本・馬場)
21:00 Union Berlin vs. Ingolstadt
21:00 Arminia Bielefeld vs. Erzgebirge Aue
21:00 Kahramanmarasspor vs. Istanbul BB
21:00 Botosani vs. ACS Poli Timisoara
21:00 Atlantas vs. Dainava
21:00 Chelsea U21 vs. Middlesbrough U21
21:15 Raith Rovers vs. St.Johnstone (スコットランド杯準々決勝)
21:30 Krasnodar vs. Ural
21:30 Dempo vs. Sporting Goa
21:45 West Bromwich Albion vs. Manchester United(香川)
21:45 Arsenal(宮市) vs. Everton (FA杯6回戦)
22:00 Metz vs. Lens
22:00 Jahn Regensburg vs. Stuttgarter Kickers
22:00 Osnabruck vs. Wacker Burghausen
22:00 Unterhaching vs. Preussen Munster
22:00 Chemnitzer FC vs. Saarbrucken(石原)
22:00 Hudiksvall vs. IFK Goteborg (スウェーデン杯2組第2節)
22:00 Brann vs. Sandnes Ulf (クラブ親善)
22:00 Lillestrom vs. Strommen (クラブ親善)
22:00 OFI vs. PAS Giannina
22:00 Kecskemeti TE vs. Diosgyor
22:00 Teuta Durres vs. Partizani Tirana
22:00 Skenderbeu Korce vs. Bylis Ballsh
22:00 Tirana vs. Kukesi
22:00 Prishtina vs. Trepca Mitrovice
22:00 Bangkok United vs. Sisaket(田中)
22:30 Radnicki Kragujevac vs. Partizan
22:30 Zeljeznicar vs. Zrinjski
22:30 Znojmo vs. Jablonec
22:30 Free State Stars vs. Ajax Cape Town
23:00 Concordia Chiajna vs. Universttatea Cluj
23:00 Split vs. Osijek
23:00 Olimpija vs. Krka
23:00 Gorica vs. Domzale
23:00 Banik Ostrava vs. Pribram
23:00 Ruzomberok vs. Kosice
23:00 Bursaspor vs. Karabukspor
23:00 Flora vs. Paide
23:00 Molde vs. Sogndal (クラブ親善)
23:00 Pescara vs. Cesena
23:00 Crotone vs. Cittadella
23:00 Brescia vs. Latina
23:00 Padova vs. Modena
23:00 Carpi vs. Reggina
23:00 Trapani vs. Siena
23:00 Novara vs. Spezia
23:00 Ternana vs. Varese
23:00 Bari vs. Virtus Lanciano
23:00 KAC Kenitra vs. Kawkab Marrakech
23:15 Levski Sofia vs. CSKA Sofia
23:15 Rapid Bucuresti vs. Braila
23:30 Hannover(酒井宏樹) vs. Bayer Leverkusen
23:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Eintracht Braunschweig
23:30 Hamburger SV vs. Eintracht Frankfurt(乾)
23:30 Schalke(内田欠場) vs. Hoffenheim
23:30 Wolfsburg vs. Bayern Munchen
23:30 Borussia M'gladbach vs. Augsburg
23:30 Jagiellonia Bialystok vs. Zaglebie Lubin
23:30 Dukla Praha vs. Vysocina Jihlava
00:00 Real Valladolid vs. Barcelona
00:00 Crystal Palace vs. Southampton(吉田)
00:00 Norwich City vs. Stoke City
00:00 Cardiff City vs. Fulham
00:00 Barnsley vs. Nottingham Forest
00:00 Aberdeen vs. Dumbarton (スコットランド杯準々決勝)
00:00 Terek Grozny vs. Spartak Moskva
00:00 MTK vs. Ferencvaros
00:00 Puskas FC vs. Honved
00:00 Maribor vs. Koper
00:00 Ashdod vs. Hapoel Tel Aviv
00:15 Xanthi vs. Asteras Tripolis
00:15 The New Saints vs. Bangor City
00:15 Qatar SC vs. Al Rayyan
00:15 Al Ahli vs. Lekhwiya
00:30 Bastia vs. PSG
00:30 Almere City vs. Jong Ajax
00:30 Wolfsberger AC vs. Admira
00:30 Celje vs. Rudar
01:00 AGF vs. AaB
01:00 Cukaricki vs. OFK Beograd
01:00 Radnicki Nis vs. Rad Beograd
01:00 Slovacko vs. Bohemians 1905
01:00 Targu Mures vs. Minerul Motru
01:00 Hassania Agadir vs. FUS Rabat
01:00 Pretoria University vs. Orlando Pirates
01:45 Hapoel Be'er Sheva vs. Hapoel Haifa
02:00 Udinese vs. Milan(本田)
02:00 Real Betis vs. Getafe
02:00 Alcorcon vs. Eibar
02:00 Galatasaray vs. Akhisar Belediyespor
02:00 Kayseri Erciyesspor vs. Konyaspor
02:00 Orduspor vs. Denizlispor
02:00 Crvena Zvezda vs. Napredak
02:00 Ujpest vs. Kaposvari Rakoczi
02:00 Tallinna Infonet vs. Tammeka
02:00 Universidad Catolica vs. LDU Loja
02:15 Mirandes vs. Deportivo La Coruna
02:30 Chelsea vs. Tottenham Hotspur
02:30 Nurnberg(清武) vs. Werder Bremen
02:30 Panathinaikos vs. Aris
02:30 Wisla Krakow vs. Ruch Chorzow
02:30 Al Kharitiyath vs. Al Mu'aidar
02:30 Al Arabi vs. Al Sadd
02:45 AZ vs. Heracles
02:45 Roda JC vs. NEC
03:00 Ried vs. Salzburg
03:00 Wiener Neustadt vs. Strum Graz
03:00 Austria Wien vs. Grodig
03:00 Slaven Koprivnica vs. Dinamo Zagreb
03:00 CFR Cluj vs. Steaua Bucuresti
03:15 Inti Gas vs. Sporting Cristal (コパインカA組第4戦)
03:15 Leon de Huanuco vs. San Simon (コパインカA組第4戦)
03:45 Heerenveen vs. PEC Zwolle
03:45 Basel vs. St.Gallen
03:45 Grasshopper vs. Lausanne Sport
04:00 Celta de Vigo vs. Atletico Madrid
04:00 Sabadell(田邉) vs. Girona
04:00 Cordoba vs. Las Palmas
04:00 Guingamp vs. Evian TG
04:00 Monaco vs. Sochaux
04:00 Nantes vs. Ajaccio
04:00 Toulouse vs. Reims
04:00 Valenciennes vs. Rennes
04:00 Standard Liege(川島) vs. Mechelen
04:00 Genk vs. Mons
04:00 KV Oostende vs. Kortrijk
04:00 Sporting Charleroi vs. Lierse
04:00 Zulte-Waregem vs. Club Brugge
04:00 OH Leuven vs. Anderlecht
04:00 Lokeren vs. Waasland-Beveren
04:00 Cercle Brugge vs. Gent
04:00 Gyori ETO vs. Pecsi MFC
04:00 Raja Casablanca vs. Horoya (CAF CL1回戦第2戦)
04:00 Porto vs. Nautico
04:00 Universidad Concepcion vs. Antofagasta
04:30 Guabira vs. The Strongest
04:30 Juventud vs. Danubio
04:45 Catania vs. Cagliari
04:45 NAC Breda vs. Vitesse(ハーフナー)
04:45 PSV vs. Utrecht
05:00 Colon vs. Gimnasia La Plata
05:00 Argentinos Juniors vs. Lanus
05:00 Seattle Sounders vs. Sporting Kansas City (MLS開幕節)
05:15 Sporting Braga vs. Nacional
05:30 Juan Aurich vs. Union Comercio (コパインカA組第4戦)
06:00 Granada vs. Villarreal
06:00 Estudiantes vs. Atletico Rafaela
06:00 Mushuc Runa vs. Olmedo
06:30 Botafogo SP vs. Comercial
06:30 Ituano vs. Atletico Sorocaba
06:30 Ponte Preta vs. Rio Claro
06:30 Cruzeiro vs. Tupi
06:30 O'Higgins vs. Universidad Chile
07:00 Club Universitario vs. Blooming
07:00 Cerro Porteno vs. Nacional Asuncion
07:10 Ferro Carril Oeste vs. Banfield
08:00 America vs. Santos Laguna
08:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Universidad Guadalajara
08:30 Independiente vs. Huracan
09:00 Bolivar vs. Aurora
09:00 Altamira vs. Delfines
09:00 DC United vs. Columbus Crew (MLS開幕節)
09:30 Velez Sarsfield vs. Belgrano
09:30 Vancouver Whitecaps vs. New Your Red Bulls(木村) (MLS開幕節)
10:00 Deportes Iquique vs. Cobresal
10:00 Alianza Lima vs. Real Garcilaso (コパインカA組第4戦)
10:00 Tigres UNAL vs. Cruz Azul
10:00 Pahuca vs. Monterrey
10:00 Zacatepec vs. Ballenas Galeana
10:30 Houston Dynamo vs. New England Revolution(小林) (MLS開幕節)
10:30 Dallas vs. Montreal Impact
11:06 Leon vs. Veracruz
12:00 Atlas vs. Chiapas
12:30 Los Angeles Galaxy vs. Real Salt Lake
12:30 Portland Timbers vs. Philadelphia Union
18:30 Dinamo Moskva vs. CSKA Moskva
19:00 Rostov U21 vs. Kuban' Krasnodar U21
20:00 Sibir vs. Shinnik
20:00 Espanyol vs. Elche
20:00 Real Zaragoza vs. Mallorca
20:15 Tondela vs. Benfica B
20:15 Wisla Plock vs. Gornik Leczna
20:30 Juventus vs. Fiorentina
20:30 RKC Waalwijk vs. ADO Den Haag
20:30 Genclerbirligi vs. Sivasspor
20:30 Gaziantepspor vs. Kayserispor
20:30 Ankaraspor vs. 1461 Trabzon
20:35 天津泰達×広州富力 (中国超級開幕節)
21:00 BEC Tero Sasana(岩政・下地) vs. Suphanburi(カレン)
21:00 Bangkok Glass(茂庭・大久保) vs. Samut Songkhla(田原・鈴木・加藤)
21:00 Semen vs. Persita(足立原)
21:00 Barito Putera vs. Persib
21:00 Sheffield United vs. Charlton Athletic (FA杯6回戦)
21:00 Anzhi vs. Rubin Kazan'
21:00 Mordovia Saransk vs. Ufa(齋藤)
21:00 Pogon Szczecin(赤星・村山) vs. Cracovia Krakow
21:00 Spartak Subotica vs. Vojvodina
21:00 Feronikeli vs. Kosova Vushtrri
21:30 Blackburn Rovers vs. Burnley
21:30 Inverness vs. Dundee United (スコットランド杯準々決勝)
21:30 FSV Frankfurt vs. St.Pauli
21:30 Dynamo Dresden vs. Fortuna Dusseldorf
21:30 Karlsruher SC vs. Paderborn
21:45 Young Boys(久保) vs. Zurich
21:45 Aarau vs. Thun
22:00 Lille vs. Montpellier
22:00 Viborg vs. Esbjerg
22:00 Atromitos vs. Panionios
22:00 AEK Athens vs. Irodotos
22:00 Slavia Sofia vs. Lokomotiv Plovdiv
22:00 Arsenal Tula vs. Angusht
22:00 Spartak Nal'chik vs. SKA-Energiya
22:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. Hansa Rostock
22:00 Leopards vs. SuperSport United (CAFコンフェデレーションカップ1回戦第2戦)
22:30 Groningen vs. Feyenoord
22:30 Go Ahead Eagles vs. Twente
22:30 Achilles '29 vs. VVV(大津欠場)
22:30 Doxa vs. Enosis
22:30 AmaZulu vs. Mamelodi Sundowns
22:30 Moroka Swallows vs. Bloemfontein Celtic
23:00 Inter(長友) vs. Torino
23:00 Lazio vs. Atalanta
23:00 Chievo vs. Genoa
23:00 Parma vs. Hellas Verona
23:00 Sampdoria vs. Livorno
23:00 Bologna vs. Sassuolo
23:00 Hull City vs. Sunderland (FA杯6回戦)
23:00 Lokomotiva Zagreb vs. Zadar
23:00 Triglav vs. Zavrc
23:00 Antalyaspor vs. Rizespor
23:00 Qarabag vs. Baku
23:00 AE Kouklion vs. APOEL
23:00 Ermis vs. Aris
23:30 Freiburg vs. Borussia Dortmund
23:30 Zenit vs. Tom' Tomsk
23:30 Piast Gliwice vs. Podbeskidzie
00:00 Sion vs. Luzern
00:00 Anorthosis vs. Nea Salamis
00:00 Chaves vs. Porto B
00:00 Desportivo Aves vs. Portimonense(金崎・亀倉)
00:00 AS Sale vs. Olympic Safi
00:15 Panthrakikos vs. Ergotelis
00:15 Levadiakos vs. Panaitolikos
00:15 Apollon Smirnis vs. Platanias
00:15 Chernomorets Burgas vs. Beroe
00:15 Aalesund vs. Bodo/Glimt (クラブ親善)
00:15 Umm Salal vs. Al Gharafa
00:30 Ajax vs. Cambuur
00:30 Wacker Innsbruck vs. Rapid Wien
00:30 Debrecen vs. Szombathely Haladas
00:30 Rangers vs. Albion Rovers (スコットランド杯準々決勝)
01:00 Almeria vs. Sevilla
01:00 Hercules(杉田) vs. Deportivo Alaves
01:00 Barcelona B vs. Ponferradina
01:00 Sporting Gijon vs. Numanicia
01:00 Reus Deportiu vs. Valencia Mestalla(指宿)
01:00 Olhanense vs. Belenenses
01:00 Pacos de Ferreira vs. Gil Vicente
01:00 Maritimo B vs. Beira-Mar
01:00 Lorient vs. Saint-Etienne
01:00 Brondby vs. Nordsjaelland
01:00 Gaz Metan Medias(熊田) vs. Viitorul Constanta
01:00 Sigma Olomouc vs. Mlada Boleslav
01:00 Episkopi vs. Panachaiki
01:05 Manchester City vs. Wigan Athletic (FA杯6回戦)
01:30 Mainz(岡崎) vs. Hertha(細貝)
01:30 Independiente del Valle vs. LDU Quito
02:00 Benfica vs. Estoril
02:00 Vitoria Setubal vs. Sporting Lisbon
02:00 Tenerife vs. Recreativo Huelva
02:00 Besiktas vs. Eskisehirspor
02:00 Karsiyaka vs. Fethiyespor
02:00 Slask Wroclaw vs. Legia Warszawa
02:00 Alki vs. AEL
02:00 Deportivo Quito vs. Barcelona
02:00 Deortivo Saprissa vs. Perez Zeledon
02:15 Lugo vs. Real Madrid Castilla
02:30 PAOK vs. Olympiakos
02:30 Paksi SE vs. Videoton
02:30 Lovech vs. Ludogorets
02:30 Shamrock Rovers vs. Derry City
02:30 Al Khor vs. Al Wakrah
03:00 Viking vs. Hodd (クラブ親善)
03:00 Real Madrid vs. Levante
03:00 OB vs. Kobenhavn
03:00 Istra 1961 vs. Hajduk Split
03:00 Coatepeque vs. Universidad San Carlos
03:15 Maccabi Haifa vs. Bnei Yehuda
03:15 Melgar vs. Cesar Vallejo (コパインカB組第4戦)
03:30 Chabab Rif Hoceima vs. RSB Berkane
03:45 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Petrolul Ploiesti
04:00 Sparta Praha vs. Viktoria Plzen
04:00 Corinthians vs. Sao Paulo
04:00 Union La Calera vs. Colo Colo
04:00 Cobresal vs. Everton
04:00 Chivas USA vs. Chicago Fire
04:15 Porto vs. Arouca
04:30 Wilstermann vs. San Jose
04:30 Nacional Potosi vs. Real Potosi
04:45 Napoli vs. Roma
05:00 Valencia vs. Athletic Bilbao
05:00 Real Murcia vs. Real Jaen
05:00 Bordeaux vs. Olympique Lyonnais
05:00 Olimpo vs. Newell's Old Boys
05:00 Godoy Cruz vs. San Lorenzo
05:00 Penarol vs. Wanderers
05:00 Carabobo vs. Trujillanos
05:30 Caracas vs. Mineros de Guayana
05:30 Cienciano vs. Universitario (コパインカB組第4戦)
06:15 River Plate vs. Arsenal
06:30 Santos vs. Oeste
06:30 Paulista vs. Palmeiras
06:30 Sao Bernardo FC vs. Mogi Mirim
06:30 Botafogo vs. Flamengo
06:30 Gremio vs. Passo Fundo
06:30 Rangers vs. Universidad Catolica
07:00 Oriente Petrolero vs. Sport Boys
07:00 Herediano vs. Uruguay
07:00 Olimpia vs. Vida
07:10 Rubio Nu vs. Olimpia
08:00 Atlante vs. Queretaro
09:30 Racing Club vs. Boca Juniors
16:00 Yenisey vs. Gazovik Orenburg
17:30 Persijap vs. Persik Kediri
19:00 Amkar Perm' vs. Volga
20:00 Torpedo Moskva vs. Neftekhimik
21:00 Dinamo St.Petersburg vs. Khimik Dzerzhinsk
21:00 Persela vs. Persepam
21:30 Lokomotiv Moskva vs. Krylya Sovetov
21:30 England(W) vs. Canada(W) (キプロスカップA組第3戦)
21:30 Italy(W) vs. Finland(W) (キプロスカップA組第3戦)
21:30 Switzerland(W) vs. Republic of Ireland(W) (キプロスカップC組第3戦)
23:00 Panegialios vs. Paniliakos
23:40 Japan(W) vs. Sweden(W) (アルガルベカップB組第3戦)
23:40 USA(W) vs. Denmark(W) (アルガルベカップB組第3戦)
00:00 Rostov vs. Kuban' Krasnodar
00:30 Netherlands(W) vs. France(W) (キプロスカップB組第3戦)
00:30 Australia(W) vs. Scotland(W) (キプロスカップB組第3戦)
00:30 Korea Republic(W) vs. New Zealand(W) (キプロスカップC組第3戦)
01:00 Sageata Navodari vs. Vaslui
01:00 Iraklis vs. Apollon Kalamarias
02:00 Widzew Lodz vs. Lech Poznan
02:15 Teplice vs. Slavia Praha
02:30 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Pandurii Targu Jiu
02:30 Kalloni vs. Veria
02:30 St.Polten vs. Horn
02:30 China PR(W) vs. Iceland(W) (アルガルベカップA組第3戦)
02:30 Norway(W) vs. Germany(W) (アルガルベカップA組第3戦)
02:30 Austria(W) vs. Russia(W) (アルガルベカップC組第3戦)
02:30 Portugal(W) vs. Korea DPR(W) (アルガルベカップC組第3戦)
03:00 Trabzonspor vs. Fenerbahce
03:00 Mersin Idmanyurdu vs. Adana Demirspor
03:00 Midtjylland vs. SonderjyskE
03:30 Dinamo Bucuresti vs. Corona Brasov
03:45 Winterthur vs. FC Schaffhausen
03:50 Maccabi Tel Aviv vs. Beitar Jerusalem
04:00 Oasuna vs. Malaga
04:00 Emmen vs. De Graafschap
04:00 Wolverhampton U21 vs. Manchester United U21
04:15 Bochum(田坂)vs. Greuther Furth
04:30 Juve Stabia vs. Palermo
04:30 Tours vs. Angers
04:45 Coleraine vs. Dundalk (セタンタカップ準々決勝第2戦)
05:00 Maritimo vs. Vitoria Guimaraes
06:00 Real Sociedad vs. Rayo Vallecano
07:15 Quilmes vs. All Boys
09:30 Rosario Central vs. Tigre
10:00 Fortaleza vs. Deportivo Cali
12:00 Alajuelense vs. Arabe Unido (CONCACAF CL準々決勝第1戦)
17:30 Central Coast Mariners vs. 広島 (ACL F組第2節)
18:00 Arema vs. Ha Noi TT (AFCカップF組第2節)
18:00 Ravshan vs. Safa (AFCカップA組第2節)
19:00 C大阪 vs. 山東魯能 (ACL E組第2節)
20:00 Buriram United(平野甲斐) vs. 浦項 (ACL E組第2節)
20:00 Maziya vs. Selangor (AFCカップF組第2節)
20:30 北京国安 vs. ソウル(エスクデロ) (ACL F組第2節)
20:30 Home United vs. Persipura (AFCカップE組第2節)
20:30 East Bengal(末岡龍二) vs. Mohammedan(長谷川太郎)
21:00 Bunyodkor vs. Al Jaish (ACL B組第2節)
21:00 Churchill Brothers vs. New Radiant (AFCカップE組第2節)
22:00 Foolad vs. Al Fateh (ACL B組第2節)
23:00 Carpi vs. Padova
00:00 That Ras vs. Al Suwaiq (AFCカップA組第2節)
00:00 Fanja vs. Al Kuwait (AFCカップB組第2節)
00:30 Al Rayyan vs. Esteghlal (ACL A組第2節)
01:00 Al Nejmeh vs. Jaish (AFCカップB組第2節)
02:00 PSG U19 vs. Real Madrid U19 (UEFAユースリーグ準々決勝)
02:15 Switzerland(W)U19 vs. Czech Republic(W)U19 (女子国際親善)
02:25 Al Shabab vs. Al Jazira (ACL A組第2節)
02:30 Mattersburg vs. First Vienna
02:30 Austria Lustenau vs. Kapfenberger SV
02:30 Liefering vs. Parndorf
02:30 Hartberg vs. Rheindorf Altach
02:30 Zaglebie Lubin vs. Sandecja Nowy Sacz (ポーランド杯準々決勝第1戦)
02:30 Maritzburg United vs. Free State Stars
04:05 Newcastle United U18 vs. Chelsea U18 (FAユース杯6回戦)
04:45 Atletico Madrid vs. Milan(本田欠場) (UCL決勝T R16第2戦)
04:45 Bayern Munchen vs. Arsenal(宮市欠場) (UCL決勝T R16第2戦)
07:00 Defensor Sporting vs. Cruzeiro (リベルタドーレス杯5組第3節)
07:30 XV de Piracicaba vs. Linense
07:30 Audax Sao Paulo vs. Penapolense
07:30 Portuguesa vs. Bragantino
09:05 Deportivo Moron vs. Almagro
09:15 The Strongest vs. Velez Sarsfield (リベルタドーレス杯1組第3節)
09:15 Atletico Nacional vs. Nacional (リベルタドーレス杯6組第3節)
09:15 Deportivo Anzoategui vs. Santos Laguna (リベルタドーレス杯8組第3節)
10:00 Deportivo Pasto vs. Boyaca Chico
10:00 Junior vs. Millonarios
10:00 Altamira vs. Cruz Azul Hidalgo (メキシコ杯1組第6節)
10:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Lobos BUAP (メキシコ杯3組第6節)
10:00 Merida vs. Delfines (メキシコ杯4組第6節)
10:00 Estudiantes Tecos vs. Universidad Guadalajara (メキシコ杯6組第6節)
11:00 UCR vs. Deportivo Saprissa
11:30 Real Garcilaso vs. Universidad Chile (リベルタドーレス杯5組第3節)
11:30 Emelec vs. Leon (リベルタドーレス杯7組第3節)
12:00 San Jose Earthquakes vs. Toluca (CONCACAF CL準々決勝第1戦)
12:00 Pachuca vs. Monterrey (メキシコ杯1組第6節)
12:00 Correcaminos UAT vs. Atletico San Luis(小野悠斗) (メキシコ杯2組第6節)
12:00 Queretaro vs. Atlas (メキシコ杯5組第6節)
17:30 Melbourne Victory vs. 全北現代 (ACL G組第2節)
17:30 Persiram vs. Mitra Kukar
18:00 Ravshan vs. Safa (AFCカップA組第2節)
18:00 Finland(W) vs. New Zealand(W) (キプロスカップ11位決定戦)
18:30 Nay Pyi Taw vs. Tampines Rovers(川上・山下) (AFCカップH組第2節)
18:30 Netherlands(W) vs. Switzerlnd(W) (キプロスカップ9位決定戦)
19:00 Ninh Binh vs. Yangon United(吉野) (AFCカップG組第2節)
19:30 横浜FM vs. 広州恒大 (ACL G組第2節)
19:30 蔚山現代(増田) vs. 川崎F (ACL H組第2節)
19:30 Qabala vs. Qarabag (アゼルバイジャン杯準々決勝第1戦)
20:00 Revan vs. Baku (アゼルバイジャン杯準々決勝第1戦)
20:00 Austria(W) vs. Portugal(W) (アルガルベカップ11位決定戦)
20:00 DPR Korea(W) vs. USA(W) (アルガルベカップ7位決定戦)
20:00 China PR(W) vs. Denmark(W) (アルガルベカップ5位決定戦)
21:00 貴州人和 vs. Western Sydney Wanderers(小野) (ACL H組第2節)
21:00 Al Wahda vs. Al Shorta (AFCカップC組第2節)
21:00 Kitchee vs. Pune(和泉) (AFCカップH組第2節)
21:00 Persija vs. Persita(足立原)
21:00 Spartak Moskva vs. Tosno (ロシア杯R16)
21:00 Dobrudzha 1919 vs. Lokomotiv Plovdiv (ブルガリア杯準々決勝第1戦)
21:00 Italy(W) vs. Australia(W) (キプロスカップ7位決定戦)
21:00 Canada(W) vs. Republic of Ireland(W) (キプロスカップ5位決定戦)
21:30 Scotland(W) vs. Korea Republic(W) (キプロスカップ3位決定戦)
21:45 Kelantan vs. South China (AFCカップG組第2節)
23:00 Erbil vs. Alay (AFCカップD組第2節)
23:10 Germany(W) vs. Japan(W) (アルガルベカップ決勝)
23:15 Levski Sofia vs. Botev Plovdiv (ブルガリア杯準々決勝第1戦)
23:30 Russia(W) vs. Norway(W) (アルガルベカップ9位決定戦)
23:30 Iceland(W) vs. Sweden(W) (アルガルベカップ3位決定戦)
00:00 Ermis vs. AEK Larnaca (キプロス杯準々決勝第2戦)
00:00 Inter Baku vs. Neftci (アゼルバイジャン杯準々決勝第1戦)
00:00 Difaa El Jadida vs. Hassania Agadir
00:30 Sepahan vs. Al Hilal (ACL D組第2節)
00:30 Lekhwiya vs. Tractor Sazi (ACL C組第2節)
00:30 Al Riffa vs. Shabab Al Ordon (AFCカップD組第2節)
01:00 Slaven Koprivnica vs. Dinamo Zagreb (クロアチア杯準決勝第1戦)
01:00 Ranheim vs. Hodd (クラブ親善)
01:00 England(W) vs. France(W) (キプロスカップ決勝)
01:15 Al Ahli vs. Al Sadd (ACL D組第2節)
01:30 Al Qadsia vs. Al Hadd (AFCカップC組第2節)
01:30 Nekalan Pallo vs. RoPS (フィンランド杯4回戦)
02:00 Pecsi MFC vs. Ujpest (ハンガリー杯準々決勝第1戦)
02:20 Al Ittihad vs. Al Ain (ACL C組第2節)
02:30 Sion vs. Aarau
02:30 Jagiellonia Bialystok vs. Lechia Gdansk (ポーランド杯準々決勝第1戦)
02:30 Moroka Swallows vs. Orlando Pirates
02:30 Platinum Stars vs. Kaizer Chiefs
03:00 Raja Casablanca vs. Khouribga
03:05 UAI Urquiza vs. Chacarita Juniors
04:00 Honefoss vs. Viking (クラブ親善)
04:00 Reading U18 vs. Liverpool U18 (FAユース杯6回戦)
04:45 Barcelona vs. Manchester City (UCL決勝T R16第2戦)
04:45 PSG vs. Bayer Leverkusen (UCL決勝T R16第2戦)
04:45 Rangers vs. Airdrieonians
07:30 Vilhena vs. Palmeiras (ブラジル杯1回戦第1戦)
07:45 San Lorenzo vs. Union Espanola (リベルタドーレス杯2組第3節)
07:45 Independiente del Valle vs. Botafogo (リベルタドーレス杯2組第3節)
08:00 Itagui vs. Alianza Petrolera
09:00 Aurora vs. Guabira
09:00 Real Potosi vs. Oriente Petrolero
09:00 San Jose vs. Club Universitario
09:30 Cucuta Deportivo vs. Real Santander
09:30 America de Cali vs. Deportivo Pereira
10:00 Nacional Asuncion vs. Atletico Mineiro (リベルタドーレス杯4組第3節)
10:00 Zamora vs. Santa Fe (リベルタドーレス杯4組第3節)
10:00 Flamengo vs. Bolivar (リベルタドーレス杯7組第3節)
10:00 CSA vs. Sao Paulo (ブラジル杯1回戦第1戦)
10:00 Sport Recife vs. Santa Cruz
10:00 Ceara vs. America RN
10:00 Once Caldas vs. La Equidad
10:00 Sporting Kansas City vs. Cruz Azul (CONCACAF CL準々決勝第1戦)
10:00 Chiapas vs. Veracruz (メキシコ杯3組第6節)
10:00 Necaxa vs. Celaya (メキシコ杯5組第6節)
11:00 Los Angeles Galaxy vs. Tijuana (CONCACAF CL準々決勝第1戦)
11:00 Comunicaciones vs. Marquense
12:00 Dorados vs. Guadalajara (メキシコ杯6組第6節)
17:30 Persiba Bantul vs. Putra Samarinda
20:30 Tom' Tomsk vs. Tyumen (ロシア杯R16)
21:00 Semen vs. Sriwijaya
21:00 Lokomotiv Sofia vs. Chernomorets Burgas (ブルガリア杯準々決勝第1戦)
00:00 FAR Rabat vs. Maghreb Fes
00:30 Lovech vs. Cherno More
02:15 Switzerland U19 vs. Czech Republic U19 (女子国際親善)
03:00 Ludogorets vs. Valencia (UEL決勝T R16第1戦)
03:00 Porto vs. Napoli (UEL決勝T R16第1戦)
03:00 Basel vs. Salzburg (UEL決勝T R16第1戦)
05:00 Bogota vs. Barranquilla
05:05 AZ vs. Anzhi (UEL決勝T R16第1戦)
05:05 Olympique Lyonnais vs. Viktoria Plzen (UEL決勝T R16第1戦)
05:05 Sevilla vs. Real Betis (UEL決勝T R16第1戦)
05:05 Tottenham Hotspur vs. Benfica (UEL決勝T R16第1戦)
05:05 Juventus vs. Fiorentina (UEL決勝T R16第1戦)
07:00 Arsenal vs. Penarol (リベルタドーレス杯8組第3節)
08:00 Atletico Huila vs. Deportes Tolima
09:15 O'Higgins vs. Cerro Porteno (リベルタドーレス杯3組第3節)
09:15 Gremio vs. Newell's Old Boys (リベルタドーレス杯6組第3節)
09:30 Blooming vs. Nacional Potosi
10:00 Patriotas Boyaca vs. Medellin
10:00 Puebla vs. Tigres UNAL (メキシコ杯2組第6節)
11:30 Universitario vs. Atletico PR (リベルタドーレス杯1組第3節)
11:30 Deportivo Cali vs. Lanus (リベルタドーレス杯3組第3節)
12:00 Pumas UNAM vs. Atlante (メキシコ杯4組第6節)
17:30 Sydney vs. Brisbane Roar
17:30 Persepam vs. Persebaya
19:30 CSKA Moskva U21 vs. Zenit St.Petersburg U21
20:30 Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) vs. DPMM FC
20:30 East Bengal(末岡龍二) vs. Shillong Lajong(松ヶ枝泰介)
22:00 Indonesia U19 vs. Putra Samarinda (親善試合)
22:00 Ural vs. Terek Grozny
22:30 Slavia Sofia vs. Neftohimik
22:30 Tatabanya vs. Siofok
23:00 Odd vs. HamKam (クラブ親善)
00:00 Lillestrom vs. Molde (クラブ親善)
01:00 Szombathelyi Haladas vs. Kecskemeti TE
01:30 Viitorul Constanta vs. Sageata Navodari
02:00 Corona Brasov vs. CFR Cluj
02:00 Split vs. Hrvatski Dragovoljac
02:00 Zavrc vs. Gorica
02:00 Korona Kielce vs. Zawisza Bydgoszcz
02:00 Flora vs. Tammeka
02:30 SonderjyskE vs. Kobenhavn
02:30 Aalen(阿部) vs. Bochum(田坂)
02:30 Paderborn vs. Dynamo Dresden
02:30 Ingolstadt vs. FSV Frankfurt
02:30 Rheindorf Altach vs. St.Polten
02:30 Mattersburg vs. Hartberg
02:30 First Vienna vs. Liefering
02:30 Kapfenberger SV vs. Parndorf
03:00 Karabukspor vs. Galatasaray
03:00 Diosgyor vs. Papa
03:00 Maritzburg United vs. AmaZulu
04:00 Cambuur vs. RKC Waalwijk
04:00 VVV(大津欠場) vs. Dordrecht
04:00 Brest vs. Tours
04:00 CA Bastia vs. Troyes
04:00 Caen vs. Nimes
04:00 Chateauroux vs. Metz
04:00 Dijon vs. Le Havre
04:00 Istres vs. Clermont
04:00 Laval vs. Auxerre
04:00 Nancy vs. Niort
04:00 ACS Poli Timisoara vs. Brasov
04:00 Vysocina Jihlava vs. Teplice
04:00 Liverpool U21 vs. Blackburn Rovers U21
04:00 Maghreb Tetouan vs. Wydad Casablanca
04:15 Slavia Praha vs. Znojmo
04:30 Augsburg vs. Schalke(内田欠場)
04:30 Reims vs. Olympique Marseille
04:30 Lech Poznan vs. Podbeskidzie
04:30 Spezia vs. Pescara
04:30 Horn vs. Austria Lustenau
04:45 Kilmarnock vs. Celtic
05:00 Getafe vs. Granada
05:00 Academica vs. Sporting Braga
07:10 Atletico Rafaela vs. Velez Sarsfield
08:00 Huachipato vs. Cobresal
09:45 Atletico Nacional vs. Deportivo Pasto
10:30 Queretaro vs. Toluca
11:30 Correcaminos UAT vs. Zacatepec
11:30 Universidad Guadalajara vs. Altamira
13:00 横浜FM×徳島
14:00 甲府×新潟 広島×浦和
14:00 仁川×全北 釜山×浦項
15:00 柏×名古屋 川崎F×大宮 C大阪×清水 鳥栖×鹿島
15:30 Western Sydney Wanderers(小野) vs. Adelaide United
15:30 Southern District vs. Sun Pegasus
16:00 城南×ソウル(エスクデロ)
16:00 Persipasi vs. Persija (クラブ親善)
16:30 大連阿爾濱×北京国安
17:00 仙台×G大阪
17:30 Persiba Balikpapan vs. PSM
17:45 Central Coast Mariners vs. Newcastle Jets
18:00 Quang Ninh vs. Hai Phong
18:00 Ang Thong(金古・高橋) vs. Pattaya United(東風)
18:00 Farul Constanta vs. Unirea Slobozia
18:00 Rapid Suceava vs. SC Bacau
18:30 Krylya Sovetov vs. Rostov
19:00 神戸×F東京
19:30 Perth Glory vs. Melbourne Victory
19:45 Levante(W) vs. Barcelona(W)
20:00 BEC Tero Sasana(岩政・下地) vs. Buriram United(平野)
20:00 Chainat vs. Sisaket(田中)
20:00 Suphanburi(カレン) vs. Bangkok Glass(茂庭・大久保)
20:00 Vojvodina vs. Cukaricki
20:00 Paide vs. Nomme Kalju(和久井)
20:30 Sporting Goa vs. Mumbai
20:30 Kasimpasa vs. Genclerbirligi
20:45 上海申花×杭州緑城
21:00 広州恒大×哈爾濱毅騰 貴州人和×天津泰達
21:00 Chonburi(和田・櫛田・橋本・馬場) vs. Ratchaburi(永里)
21:00 Muang Thong United vs. Police United(西)
21:00 Barito Putera vs. Pelita Bandung Raya
21:00 CSKA Moskva vs. Zenit
21:00 Erzgebirge Aue vs. 1860 Munchen(大迫)
21:00 Energie Cottbus vs. Karlsruher SC
21:00 Balikesirspor vs. Ankaraspor
21:00 Sogndal vs. Brann (クラブ親善)
21:15 Leyton Orient vs. Brentford
21:45 Hull City vs. Manchester City
21:45 Rangers vs. Dunfermline Athletic
21:45 Sarawak vs. Singapore LIONSXII
21:45 Terengganu vs. Darul Takzim
22:00 Army United(船山・能登) vs. TOT(河村)
22:00 Veria vs. Atromitos
22:00 Angers vs. Creteil
22:00 Wacker Burghausen vs. Unterhaching
22:00 Hansa Rostock vs. Darmstadt 98
22:00 Preussen Munster vs. Heidenheim
22:00 MSV Duisburg vs. Holstein Kiel(岡田)
22:00 Saarbrucken(石原) vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
22:00 Metalurg vs. Bregalnica Stip
22:00 Lushnja vs. Skenderbeu Korce
22:30 Vojvodina vs. Cukaricki
22:30 Orlando Pirates vs. Kaizer Chiefs
23:00 Akhisar Belediyespor vs. Antalyaspor
23:00 Zadar vs. Slaven Koprivnica
23:00 Trans vs. Lokomoiv
23:00 Bari vs. Avellino
23:00 Palermo vs. Brescia
23:00 Cittadella vs. Carpi
23:00 Reggina vs. Crotone
23:00 Modena vs. Empoli
23:00 Virtus Lanciano vs. Novara
23:00 Varese vs. Padova
23:00 Juve Stabia vs. Ternana
23:00 Latina vs. Trapani
23:00 AEK Larnaca vs. Alki
23:00 Enosis vs. AE Kouklion
23:00 APOEL vs. Ethnikos Achna
23:00 Aris vs. Anorthosis
23:00 Fredrikstad vs. Sarpsborg (クラブ親善)
23:15 CSKA Sofia vs. Levski Sofia
23:30 Hertha(細貝) vs. Hannover(酒井宏樹)
23:30 Hoffenheim vs. Mainz(岡崎)
23:30 Werder Bremen vs. Stuttgart(酒井高徳)
23:30 Borussia Dortmund vs. Borussia M'gladbach
23:30 Eintracht Braunschweig vs. Wolfsburg
23:30 Kuban' Krasnodar vs. Dinamo Moskva
23:30 Lechia Gdansk vs. Widzew Lodz
23:30 Malmo FF vs. Hammarby (スウェーデン杯1組第3節)
00:00 Levante vs. Celta de Vigo
00:00 Southampton(吉田) vs. Norwich City
00:00 Everton vs. Cardiff City
00:00 Fulham vs. Newcastle United
00:00 Stoke City vs. West Ham United
00:00 Swansea City vs. West Bromwich Albion
00:00 Sunderland vs. Crystal Palace
00:00 Leicester City vs. Blackpool
00:00 Nottingham Forest vs. Doncaster Rovers
00:00 Bolton Wanderers vs. Brighton and Hove Albion
00:00 Reading vs. Derby County
00:00 Metalurh Donetsk vs. Illichivets'
00:00 Karpaty vs. Volyn
00:00 Rudar vs. Triglav
00:00 Stromsgodset vs. Valerenga (クラブ親善)
00:00 Hapoel Ra'anana vs. Hapoel Be'er Sheva
00:00 Chabab Rif Hoceima vs. KAC Kenitra
00:15 OFI vs. Apollon Smirnis
00:30 Lille vs. Nantes
00:30 Sparta Rotterdam vs. Almere City
00:30 Grodig vs. Wacker Innsbruck
00:30 Koper vs. Celje
00:45 Universitatea Cluj vs. Dinamo Bucuresti
01:00 Gil Vicente vs. Rio Ave
01:00 Benfica B vs. Sporting Covilha
01:00 Nordsjaelland vs. Vestsjaelland
01:00 Crvena Zvezda vs. Radnicki Kragujevac
01:00 Ermis vs. Omonia Nicosia
01:00 Union Comercio vs. Inti Gas (コパインカA組第5節)
01:05 Tristan Suarez vs. Atlanta
01:30 Miedz Legnica vs. Sandecja Nowy Sacz
02:00 Rayo Vallecano vs. Almeria
02:00 Deportivo Alaves vs. Mirandes
02:00 Real Jaen vs. Sporting Gijon
02:00 Valencia Mestalla(指宿) vs. Llagostera
02:00 Siena vs. Cesena
02:00 Rizespor vs. Besiktas
02:00 Samsunspor vs. Bucaspor
02:15 Recreativo Huelva vs. Real Madrid Castilla
02:30 Bayern Munchen vs. Bayer Leverkusen
02:30 Aston Villa vs. Chelsea
02:30 St.Johnstone vs. Ross County
02:30 Olympiakos vs. Panthrakikos
02:30 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Sevastpol
02:30 Gornik Zabrze vs. Pogon Szczecin(赤星・村山)
02:30 Rhyl vs. Bangor City
02:30 Beitar Jerusalem vs. Bnei Sakhnin
02:45 Vitesse(ハーフナー) vs. PSV
03:00 Estoril vs. Maritimo
03:00 Strum Graz vs. Austria Wien
03:00 Rapid Wien vs. Ried
03:00 Admira vs. Wiener Neustadt
03:00 Rijeka vs. Lokomotiva Zagreb
03:15 Steaua Bucuresti vs. Gaz Metan Medias(熊田)
03:15 Mamelodi Sundowns vs. Polokwane City
03:15 Sport Huancayo vs. UTC Cajamarca (コパインカB組第5節)
03:45 Heracles vs. Roda JC
03:45 ADO Den Haag vs. Groningen
03:45 St.Gallen vs. Young Boys(久保)
03:45 Thun vs. Lausanne Sport
04:00 Malaga vs. Real Madrid
04:00 Las Palmas vs. Sabadell(田邉)
04:00 Deportivo La Coruna vs. Barcelona B
04:00 Ajaccio vs. Guingamp
04:00 Evian TG vs. Valenciennes
04:00 Nice vs. Bastia
04:00 Rennes vs. Toulouse
04:00 Sochaux vs. Lorient
04:00 Olimpija vs. Maribor
04:00 Palmeiras vs. Ponte Preta
04:00 Boavista vs. Botafogo
04:00 Vitoria vs. Juazeirense
04:00 Tigre vs. Godoy Cruz
04:00 Cobreloa vs. Colo Colo
04:00 FUS Rabat vs. Kawkab Marrakech
04:00 Wanderers vs. Nacional
04:15 Pribram vs. Sparta Praha
04:15 LDU Loja vs. Emelec
04:45 Hellas Verona vs. Inter(長友)
05:00 The Strongest vs. San Jose
05:00 Manta vs. Olmedo
05:00 Philadelphia Union vs. New England Revolution(小林)
05:00 New York Red Bulls(木村) vs. Colorado Rapids
05:15 Vitoria Guimaraes vs. Pacos de Ferreira
05:15 Alianza Petrolera vs. Fortaleza
05:30 Cesar Vallejo vs. Cienciano (コパインカB組第5節)
05:30 Seattle Sounders vs. Toronto
06:00 Atletico Madrid vs. Espanyol
06:10 Belgrano vs. Olimpo
06:15 El Nacional vs. Independiente del Valle
06:30 Linense vs. Botafogo SP
06:30 Atletico Sorocaba vs. XV de Piracicaba
06:30 Bragantino vs. Sao Bernardo FC
06:30 Universidad Chile vs. Deportes Iquique
07:00 LDU Quito vs. Universidad Catolica
07:00 Olimpia vs. Deportivo Capiata
07:30 Boyaca Chico vs. Once Caldas
08:00 Veracruz vs. Atlas
08:00 Cruz Azul vs. Tijuana
08:00 Italy(W)U17 vs. Zambia(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第1戦)
08:00 Ghana(W)U17 vs. Korea DPR(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第1戦)
08:30 San Lorenzo vs. Colon
09:00 Nublense vs. Audax Italiano
09:00 Ballenas Galeana vs. Nexaca
09:30 Universitario vs. Universidad San Martin (コパインカB組第5節)
09:30 Sporting Kansas City vs. Dallas
09:30 Houston Dynamo vs. Montreal Impact
09:45 La Equidad vs. Santa Fe
10:00 Santos Laguna vs. Pachuca
10:00 Monterrey vs. Morelia
10:00 Delfines vs. Lobos BUAP
10:00 Dorados vs. Atletico San Luis(小野悠斗)
11:00 Celaya vs. Merida
11:00 Costa Rica(W)U17 vs. Venezuela(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第1戦)
11:00 Germany(W)U17 vs. Canada(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第1戦)
11:30 San Jose Earthquakes vs. Real Salt Lake
12:00 Chiapas vs. America
18:30 Amkar Perm' vs. Lokomotiv Moskva
19:00 佐川印×マルヤス (JFL開幕節)
19:00 Baku vs. Qabala
20:00 Elche vs. Real Betis
20:00 Ponferradina vs. Real Zaragoza
20:00 Konyaspor vs. Gaziantepspor
20:00 Khimik Dzerzhinsk vs. Mordovia Saransk
20:00 Osotspa(片野) vs. Bangkok United
20:15 Trofense vs. Moreirense
20:30 Atalanta vs. Sampdoria
20:30 Twente vs. AZ
20:30 Eskisehirspor vs. Elazigspor
20:30 Gornik Leczna vs. Flota Swinoujscie
20:30 Angusht vs. Torpedo Moskva
21:00 Vorskla vs. Zorya
21:00 Legia Warszawa vs. Wisla Krakow
21:00 Botev Plovdiv vs. Lokomotiv Plovdiv
21:00 Shinnik vs. Dinamo St.Petersburg
21:00 Baltika vs. Spartak Nal'chik
21:00 Samut Songkhram(鈴木・加藤・ノグチ) vs. PTT Rayong
21:30 Fortuna Dusseldorf vs. St.Pauli
21:30 Greuther Furth vs. Union Berlin
21:30 Sandhausen vs. Arminia Bielefeld
21:30 Sandnes Ulf vs. Viking (クラブ親善)
21:45 Grasshopper vs. Sion
21:45 Luzern vs. Zurich
22:00 Montpellier vs. Bordeaux
22:00 PAS Giannina vs. Panathinaikos
22:00 OB vs. Viborg
22:00 SGS Essen(W) vs. FFC Frankfurt(W)(安藤・田中)
22:30 Manchester United(香川) vs. Liverpool
22:30 Feyenoord vs. Heerenveen
22:30 PEC Zwolle vs. Go Ahead Eagles
22:30 NEC vs. Utrecht
22:30 Rad Beograd vs. Partizan
22:30 Mezokovesd-Zsory vs. Ujpest
22:30 Neftci vs. AZAL
22:30 Chelsea U19 vs. Schalke U19 (UEFAユースリーグ準々決勝)
22:30 Bloemfontein Celtic vs. SuperSport United
22:30 River Plate vs. Fenix
23:00 Milan(本田) vs. Parma
23:00 Cagliari vs. Lazio
23:00 Livorno vs. Bologna
23:00 Sassuolo vs. Catania
23:00 Rubin Kazan' vs. Volga
23:00 Sivasspor vs. Trabzonspor
23:00 Dinamo Zagreb vs. Istra 1961
23:00 Slavija vs. Zeljeznicar
23:00 Krka vs. Domzale
23:00 Jablonec vs. Sigma Olomouc
23:00 AEL vs. Doxa
23:00 Nea Salamis vs. Apollon
23:00 Djurgarden vs. Halmstad (スウェーデン杯5組第3節)
23:00 RSB Berkane vs. FAR Rabat
23:30 Hamburger SV vs. Nurnberg(清武)
23:30 Aberdeen vs. inverness CT (スコットランドリーグ杯決勝)
23:30 Zaglebie Lubin vs. Slask Wroclaw
23:30 Boluspor vs. Mersin Idmanyurdu
00:00 Metalurh Zaporizhya vs. Shakhtar Donetsk
00:00 Basel vs. Aarau
00:00 Porto B vs. Academico Viseu
00:00 Portimonense(金崎・亀倉) vs. Maritimo B
00:00 Khouribga vs. AS Sale
00:15 Asteras Tripolis vs. Ergotelis
00:15 Panionios vs. Levadiakos
00:15 Platanias vs. Kalloni
00:15 Derry City vs. Cork City
00:30 NAC Breda vs. Ajax
00:30 Salzburg vs. Wolfsberger AC
00:30 Pecsi MFC vs. MTK
00:30 Kaposvari Rakoczi vs. Puskas FC
00:30 Ferencvaros vs. Debrecen
01:00 Tottenham Hotspur vs. Arsenal(宮市欠場)
01:00 Olympique Lyonnais vs. Monaco
01:00 Barcelona vs. Osasuna
01:00 Cordoba vs. Lugo
01:00 Girona vs. Real Murcia
01:00 Belenenses vs. Vitoria Setubal
01:00 Arouca vs. Olhanense
01:00 AaB vs. Midtjylland
01:00 Zbrojovka Brno vs. Banik Ostrava
01:00 Bohemians 1905 vs. Slovan Liberec
01:00 Aalesund vs. Ranheim (クラブ親善)
01:00 Bodo/Glimt vs. Tromso (クラブ親善)
01:00 Olympic Safi vs. Difaa El Jadida
01:00 San Simon vs. Juan Aurich (コパインカA組第5戦)
01:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Freiburg
01:30 Mushuc Runa vs. Deportivo Quito
01:30 Universitario Popayan vs. Cortulua
02:00 Waasland-Beveren vs. Standard Liege(川島) (ベルギー1部レギュラーシーズン最終節)
02:00 Club Brugge vs. Cercle Brugge
02:00 Anderlecht vs. KV Oostende
02:00 Gent vs. Zulte-Waregem
02:00 Lierse vs. Lokeren
02:00 Kortrijk vs. Genk
02:00 Mechelen vs. Sporting Charleroi
02:00 Mons vs. OH Leuven
02:00 Fenerbahce vs. Kayseri Erciyesspor
02:00 Adana Demirspor vs. Orduspor
02:00 Ruch Chorzow vs. Piast Gliwice
02:00 Mallorca vs. Tenerife
02:00 Perez Zeledon vs. UCR
02:00 Municipal vs. Heredia
02:00 New Zealand(W)U17 vs. Paraguay(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第1戦)
02:15 Eibar vs. Hercules(杉田)
02:30 Tavriya vs. Dynamo Kyiv
02:30 Metalist vs. Hoverla
02:30 Aris vs. PAOK
02:30 Videoton vs. Gyori ETO
02:30 Lovech vs. Ludogorets (ブルガリア杯準々決勝第1戦)
03:00 Sevilla vs. Real Valladolid
03:00 Esbjerg vs. Brondby
03:00 Viktoria Plzen vs. Slovacko
03:00 Osijek vs. Hajduk Split
03:00 Gimnasia La Plata vs. Estudiantes
03:00 Puebla vs. Tigres UNAL
03:00 Pumas UNAM vs. Atlante
03:00 Cruz Azul Hidalgo vs. Estudiantes Tecos
03:15 Ironi Ramat HaSharon vs. Maccabi Haifa
03:15 Los Caimanes vs. Melgar (コパインカB組第5戦)
03:30 Petrolul Ploiesti vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
03:30 Raja Casablanca vs. Wydad Fes
04:00 Nuamncia vs. Alcorcon
04:00 Penapolense vs. Corinthians
04:00 Sao Paulo vs. Ituano
04:00 Rio Branco PR vs. Coritiba
04:00 Rentistas vs. Cerro Largo
04:00 Rangers vs. Antofagasta
04:00 Sport Boys vs. Nacional Potosi
04:00 Portland Timbers vs. Chicago Fire
04:15 Sporting Lisbon vs. Porto
04:30 Real Potosi vs. Club Universitario
04:45 Genoa vs. Juventus
04:45 Fiorentina vs. Chievo
05:00 PSG vs. Saint-Etienne
05:00 Real Sociedad vs. Valencia
05:00 Nacional vs. Benfica
05:00 Arsenal vs. Rosario Central
05:00 El Tanque Sisley vs. Penarol
05:00 Bolivar vs. Guabira
05:00 Aurora vs. Oriente Petrolero
05:00 Llaneros vs. Bogota
05:00 Valledupar vs. Union Magdalena
05:00 Expreso Rojo vs. Deportivo Rionegro
05:00 Jaguares de Cordoba vs. Real Cartagena
05:00 Atletico Bucaramanga vs. Real Santander
05:00 Spain(W)U17 vs. Japan(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第1戦)
05:00 Mexico(W)U17 vs. Colombia(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第1戦)
05:10 Newell's Old Boys vs. Racing Club
05:15 Deportivo Cali vs. Patriotas Boyaca
05:15 Envigado vs. Atletico Huila
05:30 Sporting Cristal vs. Alianza Lima (コパインカA組第5戦)
05:30 Cucuta Deportivo vs. Barranquilla
06:00 Blooming vs. Wilstermann
06:15 Boca Juniors vs. Argentinos Juniors
06:15 Halcones vs. Comunicaciones
06:30 Rio Claro vs. Santos
06:30 Fluminense vs. Vasco da Gama
06:30 Atletico PR vs. Parana
06:30 O'Higgins vs. Universidad Concepcion
06:30 Barcelona vs. Deportivo Cuenca
07:00 Millonarios vs. Itagui
07:30 Uniautonoma vs. Medellin
07:40 Libertad vs. Cerro Porteno
08:00 Guadalajara vs. Leon
08:00 Chivas USA vs. Vancouver Whitecaps
08:00 China PR(W)U17 vs. Nigeria(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第1戦)
09:30 All Boys vs. River Plate
09:30 Deportes Tolima vs. Junior
17:00 仁川現代製鉄レッドエンジェルス(W) vs. 大田スポーツTOTO (韓国WKリーグ開幕節)
17:30 Persiram vs. Putra Samarinda
19:00 Neftekhimik vs. Rotor Volgograd
20:30 Tom' Tomsk vs. Krasnodar
22:00 Indonesia U19 vs. Mitra Kukar (親善試合)
22:00 Anagennisi Giannitsa vs. Niki Volos
00:00 Spartak Moskva vs. Anzhi
01:00 Pierikos vs. Doxa Dramas
01:30 Vaslui vs. Botosani
02:00 Cracovia Krakow vs. Jagiellonia Bialystok
02:00 Mlada Boleslav vs. Dukla Praha
02:30 Otelul Galati vs. Ceahlaul Piatra Neamt
02:30 Panaitolikos vs. Xanthi
03:00 Torino vs. Napoli
03:00 Randers vs. AGF
03:00 Honved vs. Paksi SE
03:00 Kayserispor vs. Bursaspor
03:00 Fethiyespor vs. Manisaspor
03:00 Maghreb Fes vs. Hassania Agadir
03:15 Real Garcilaso vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第5節)
03:45 Lugano vs. Servette
03:55 Hapoel Tel Aviv vs. Maccabi Tel Aviv
04:00 Pandurii Targu Jiu vs. Concordia Chiajna
04:00 Jong PSV vs. Willem II
04:15 Kaiserslautern vs. Koln(長澤)
04:30 Lens vs. Arles
04:45 Preston North End vs. Sheffield United
04:45 Luton Town vs. Woking
05:00 Roma vs. Udinese
05:00 Nacional vs. Benfica
06:00 Villarreal vs. Athletic Bilbao
07:10 Lanus vs. Quilmes
08:00 Santiago Wanderers vs. Universidad Catolica
08:00 Deportes Quindio vs. Deportivo Pereira
10:00 Depor FC vs. America de Cali
17:30 Melbourne Victory vs. 横浜FM (ACL G組第3節)
18:00 Ravshan vs. That Ras (AFCカップA組第3節)
18:00 Persipura vs. New Radiant (AFCカップE組第3節)
18:30 Yangon United(吉野) vs. South China (AFCカップG組第3節)
19:00 C大阪 vs. Buriram United(平野) (ACL E組第3節)
19:30 浦項 vs. 山東魯能 (ACL E組第3節)
21:00 広州恒大 vs. 全北現代 (ACL G組第3節)
21:00 Churchill Brothers vs. Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) (AFCカップE組第3節)
21:45 Kelantan vs. Ninh Binh (AFCカップG組第3節)
00:00 Al Suwaiq vs. Safa (AFCカップA組第3節)
00:30 Lekhwiya vs. Al Ittihad (ACL C組第3節)
00:30 Al Hadd vs. Al Shorta (AFCカップC組第3節)
01:00 Esteghlal vs. Al Jazira (ACL A組第3節)
01:15 Al Ain vs. Tractor Sazi (ACL C組第3節)
01:45 Al Wahda vs. Al Qadsia (AFCカップC組第3節)
02:00 Barcelona U19 vs. Arsenal U19 (UEFAユースリーグ準々決勝)
02:30 Al Shabab vs. Al Rayyan (ACL A組第3節)
02:30 Zawisza Bydgoszcz vs. Gornik Zabrze (ポーランド杯準々決勝第1戦)
02:30 Free State Stars vs. Mamelodi Sundowns
02:30 Mpumalanga Black Aces vs. Orlando Pirates
03:00 Brest vs. Angers
03:05 Nueva Chicago vs. Los Andes
04:00 Manchester City U19 vs. Benfica U19 (UEFAユースリーグ準々決勝)
04:45 Real Madrid vs. Schalke(内田欠場) (UCL決勝T R16第2戦)
04:45 Chelsea vs. Galatasaray (UCL決勝T R16第2戦)
07:30 Comercial vs. Audax Sao Paulo
07:30 Mogi Mirim vs. Paulista
07:30 Oeste vs. Portuguesa
07:45 Universidad Chile vs. Real Garcilaso (リベルタドーレス杯5組第4節)
07:45 Nacional vs. Atletico Nacional (リベルタドーレス6杯組第4節)
08:00 Venezuela(W)U17 vs. Zambia(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第2戦)
08:00 Ghana(W)U17 vs. Germany(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第2戦)
09:05 Chacarita Juniors vs. Deportivo Moron
10:00 Velez Sarsfield vs. The Strongest (リベルタドーレス杯1組第4節)
10:00 Botafogo vs. Independiente del Valle (リベルタドーレス杯2組第4節)
10:00 Santa Fe vs. Zamora (リベルタドーレス杯4組第4節)
11:00 Tijuana vs. Los Angeles Galaxy (CONCACAF CL準々決勝第2戦)
11:00 Monterrey vs. Pachuca (メキシコ杯準々決勝)
11:00 Costa Rica(W)U17 vs. Italy(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第2戦)
11:00 Korea DPR(W)U17 vs. Canada(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第2戦)
12:15 Santos Laguna vs. Deportivo Anzoategui (リベルタドーレス杯8組第4節)
13:15 Dorados vs. Veracruz (メキシコ杯準々決勝)
17:30 Western Sydney Wanderers(小野) vs. 川崎F (ACL H組第3節)
19:00 F東京×鹿島 清水×仙台 G大阪×神戸 (ヤマザキナビスコ杯A組第1節)
19:00 柏×浦和 名古屋×甲府 徳島×新潟 (ヤマザキナビスコ杯B組第1節)
19:00 広島 vs. ソウル(エスクデロ) (ACL F組第3節)
19:00 Ha Noi T&T vs. Selangor (AFCカップF組第3節)
19:30 蔚山現代(増田) vs. 貴州人和 (ACL H組第3節)
20:00 Maziya vs. Arema (AFCカップF組第3節)
20:30 北京国安 vs. Central Coast Mariners (ACL F組第3節)
20:30 Tampines Rovers(山下・川上) vs. Pune(和泉) (AFCカップH組第3節)
21:00 Kitchee vs. Nay Pyi Taw (AFCカップH組第3節)
21:00 Botev Plovdiv vs. Levski Sofia (ブルガリア杯準々決勝第2戦)
22:00 Bunyodkor(佐藤) vs. Foolad (ACL B組第3節)
23:00 Erbil vs. Al Riffa (AFCカップD組第3節)
23:00 AE Kouklion vs. AEL
23:00 Ethnikos Achna vs. Enosis
23:00 Kristiansund vs. Tromsdalen (クラブ親善)
23:00 Strommen vs. Baerum (クラブ親善)
23:00 Tavagnacco(W) vs. Brescia(W)
00:00 Shabab Al Ordon vs. Alay (AFCカップD組第3節)
00:30 Sepahan vs. Al Ahli (ACL D組第3節)
00:45 Al Sadd vs. Al Hilal (ACL D組第3節)
01:00 Al Nejmeh vs. Fanja (AFCカップB組第3節)
01:00 Chernomorets Burgas vs. Lokomotiv Sofia (ブルガリア杯準々決勝第2戦)
01:00 Anorthosis vs. Ermis
01:40 Al Kuwait vs. Jaish (AFCカップB組第3節)
02:00 Al Fateh vs. Al Jaish (ACL B組第3節)
02:00 OFI vs. Panathinaikos (ギリシャ杯準決勝第1戦)
02:00 Ferencvaros vs. Papa (ハンガリーリーグ杯準々決勝第1戦)
02:30 Arka Gdynia vs. Miedz Legnica (ポーランド杯準々決勝第1戦)
02:30 Kaizer Chiefs vs. Ajax Cape Town
02:30 SuperSport United vs. Platinum Stars
04:00 Raja Casablanca vs. KAC Kenitra
04:45 Manchester United(香川) vs. Olympiakos (UCL決勝T R16第2戦)
04:45 Borussia Dortmund vs. Zenit (UCL決勝T R16第2戦)
07:45 Atletico Mineiro vs. Nacional Asuncion (リベルタドーレス杯4組第4節)
07:45 Penarol vs. Arsenal (リベルタドーレス杯8組第4節)
08:00 New Zealand(W)U17 vs. Spain(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第2戦)
08:00 Mexico(W)U17 vs. China PR(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第2戦)
09:00 Toluca vs. San Jose Earthquakes (CONCACAF CL準々決勝第2戦)
10:00 Newell's Old Boys vs. Gremio (リベルタドーレス杯6組第4節)
10:00 Bolivar vs. Flamengo (リベルタドーレス杯7組第4節)
10:00 Leon vs. Emelec (リベルタドーレス杯7組第4節)
10:00 America RN vs. Ceara
10:00 Santa Cruz vs. Sport Recife
10:00 Bahia de Feira vs. Corinthians (ブラジル杯1回戦第1戦)
10:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Queretaro (メキシコ杯準々決勝)
10:00 Olimpia vs.Parrillas One
11:00 Cruz Azul vs. Sporting Kansas City (CONCACAF CL準々決勝第2戦)
11:00 Paraguay(W)U17 vs. Japan(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第2戦)
11:00 Colombia(W)U17 vs. Nigeria(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第2戦)
12:15 Tigres UNAL vs. Atlante (メキシコ杯準々決勝)
23:00 Lokomotiv Plovdiv vs. Dobrudzha 1919 (ブルガリア杯準々決勝第2戦)
02:00 Anzhi vs. AZ (UEL決勝T R16第2戦)
02:00 Hobro vs. Fredericia
03:00 Valencia vs. Ludogorets (UEL決勝T R16第2戦)
03:00 Viktoria Plzen vs. Olympique Lyonnais (UEL決勝T R16第2戦)
03:00 Benfica vs. Tottenham Hotspur (UEL決勝T R16第2戦)
03:00 Fiorentina vs. Juventus (UEL決勝T R16第2戦)
05:05 Napoli vs. Porto (UEL決勝T R16第2戦)
05:05 Real Betis vs. Sevilla (UEL決勝T R16第2戦)
05:05 Salzburg vs. Basel (UEL決勝T R16第2戦)
05:30 Atletico PR vs. Universitario (リベルタドーレス杯1組第4節)
07:45 Cerro Porteno vs. O'Higgins (リベルタドーレス杯3組第4節)
07:45 Lanus vs. Deportivo Cali (リベルタドーレス杯3組第4節)
09:50 Horizonte vs. Fluminense (ブラジル杯1回戦第1戦)
10:00 Union Espanola vs. San Lorenzo (リベルタドーレス杯2組第4節)
10:00 Cruzeiro vs. Defensor Sporting (リベルタドーレス杯5組第4節)
11:00 Arabe Unido vs. Alajuelense (CONCACAF CL準々決勝第2戦)
17:30 Adelaide United vs. Sydney
17:45 Felda United vs. PDRM
20:00 UEFA Champions League Quarter-Final Draw
20:30 UEFA Europa League Quarter-Final Draw
20:30 Albirex Niigata S vs. Balestier Khalsa
22:30 Neftohimik vs. Lokomotiv Sofia
22:45 Al Shabab vs. Al Dhafra
22:45 Ajman vs. Al Shaab
00:00 Rostov vs. Amkar Perm'
01:00 Beroe vs. Slavia Sofia
01:00 Stromsgodset vs. Mjondalen (クラブ親善)
01:00 Santos vs. Orlando Pirates (南アフリカ杯R16)
01:30 Al Sharjah vs. Al Nasr
01:45 Al Qadsia vs. Al Wahda (AFCカップC組第3節)
02:00 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Otelul Galati
02:00 Gaz Metan Medias(熊田) vs. Corona Brasov
02:00 Lokomotiva Zagreb vs. Split
02:00 Widzew Lodz vs. Zaglebie Lubin
02:00 Talllinna Infonet vs. Paide
02:00 Liepajas Metalurgs(星野) vs. Metta/LU (ラトビア1部開幕節)
02:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. Stuttgarter Kickers
02:30 Vestsjaelland vs. Viborg
02:30 Bochum(田坂) vs. Sandhausen
02:30 Dynamo Dresden vs. Greuther Furth
02:30 Union Berlin vs. Paderborn
02:30 Austria Lustenau vs. Hartberg
02:30 Liefering vs. Horn
02:30 Kapfenberger SV vs. First Vienna
02:30 St.Polten vs. Mattersburg
03:00 Trabzonspor vs. Kasimpasa
03:00 Papa vs. Szombathelyi Haladas
03:00 Trapani vs. Varese
04:00 Arles vs. Istres
04:00 Caen vs. Chateauroux
04:00 Clermont vs. Nancy
04:00 Creteil vs. Auxerre
04:00 Le Havre vs. Laval
04:00 Niort vs. Aangers
04:00 Tours vs. CA Bastia
04:00 Troyes vs. Dijon
04:00 Dortrecht vs. Jong Twente
04:00 VVV(大津欠場) vs. Oss
04:00 Manchester United U21 vs. Chelsea U21
04:00 Liverpool U21 vs. Newcastle United U21
04:15 Slovan Liberec vs. Jablonec
04:30 Lorient vs. PSG
04:30 Freiburg vs. Werder Bremen
04:30 Luzenac vs. Strasbourg
04:30 Parndorf vs. Rheindorf Altach
04:30 Wisla Krakow vs. Zawisza Bydgoszcz
04:45 Heart of Midlothian vs. Dundee United
05:00 Celta de Vigo vs. Malaga
05:00 Rio Ave vs. Sporting Braga
05:00 Avellino vs. Siena
05:30 Universidad San Martin vs. Los Caimanes (コパインカB組第6節)
06:15 Olimpo vs. Atletico Rafaela
08:00 Audax Italiano vs. Huachipato
08:00 Lobos BUAP vs. Universidad Guadalajara
08:30 Colon vs. Tigre
09:45 Atletico Huila vs. La Equidad
10:00 Deportivo Cuenca vs. Mushuc Runa
10:30 Morelia vs. Santos Laguna
10:30 Estudiaantes Tecos vs. Dorados
11:00 Atletico San Luis(小野悠斗) vs. Ballenas Galeana
11:00 Necaxa vs. Correcaminos UAT
12:30 Tijuana vs. Puebla
12:30 山口×栃木ウ
13:00 水戸×岡山 富山×京都 岐阜×湘南 讃岐×松本
13:00 岡山N×V大分 マルヤス×Honda
14:00 栃木×群馬
14:00 浦項×水原 済州×城南
15:00 熊本×大分
15:30 Newcastle Jets vs. Wellington Phoenix
15:30 Eastern AA vs. Sun Hei
16:00 札幌×北九州 横浜FC×山形 長崎×千葉
16:00 慶南×全南
17:00 愛媛×東京V
17:00 上海申金×広州富力
17:45 Brisbane Roar vs. Melbourne Victory
18:00 Sriracha(多田・宮澤) vs. Ayutthaya(小島・弦巻)
18:00 Thanh Hoa vs. Quang Nam
18:00 Targu Mures vs. Bihor Oradea
18:30 Sun Pegasus vs. Yuen Long(藤本)
19:00 磐田×福岡
19:00 Volga vs. Tom' Tomsk
19:30 Liverpool U18 vs. Manchester City U18
19:45 Manchester United U18 vs. Bolton Wanderers U18
20:00 Sillamae Kalev(前原・宇佐見) vs. Trans
20:00 PTT Rayong vs. Suphanburi(カレン)
20:15 Feirense vs. Porto B
20:30 Rizespor vs. Eskisehirspor
20:30 Salgaocar(斉藤) vs. United
20:30 河南建業×大連阿爾濱
20:35 江蘇舜天×哈爾濱毅騰 杭州緑城×上海東亜
20:45 Singapore LIONSXII vs. PKNS
21:00 Songkhla United vs. Muang Thong United
21:00 Chiangrai United(村上・杉本) vs. Samut Songkhram(田原・鈴木・ノグチ)
21:00 Koln(長澤) vs. Aalen(阿部)
21:00 St.Pauli vs. Ingolstadt
21:00 FSV Frankfurt vs. Fortuna Dusseldorf
21:00 Manisaspor vs. Denizlispor
21:00 Start vs. Brann (クラブ親善)
21:15 Derby County vs. Nottingham Forest
21:30 Lokomotiv Moskva vs. Ural
21:30 Dinamo Moskva U21 vs. Rubin Kazan' U21
21:40 Bayern Munchen(W) vs. SGS Essen(W)
21:45 Selangor s. Kelantan
21:45 PBDKT T-Team vs. Perak
21:45 Chelsea vs. Arsenal(宮市欠場)
22:00 Ventspils vs. Daugava Riga (ラトビア1部開幕節)
22:00 FC Jurmala vs. Jelgava (ラトビア1部開幕節)
22:00 Panaitolikos vs. Asteras Tripolis
22:00 Debrecen vs. Pecsi MFC
22:00 Nimes vs. Lens
22:00 Darmstadt 98 vs. Saarbrucken(石原)
22:00 Hansa Rostock vs. MSV Duisburg
22:00 Jahn Regensburg vs. Preussen Munster
22:00 Flota Swinoujscie vs. Arka Gdynia
22:00 Platinum Stars vs. Maritzburg United
22:30 Donji Srem vs. Crvena Zvezda
22:30 Radnicki Kragujevac vs. Rad Beograd
22:45 Al Wasl vs. Dubai
23:00 Crotone vs. Bari
23:00 Novara vs. Carpi
23:00 Padova vs. Cittadella
23:00 Cesena vs. Juve Stabia
23:00 Modena vs. Latina
23:00 Pescara vs. Palermo
23:00 Empoli vs. Reggina
23:00 Brescia vs. Spezia
23:00 Ternana vs. Virtus Lanciano
23:00 Bursaspor vs. Konyaspor
23:00 Hajduk Split vs. Dinamo Zagreb
23:00 Celje vs. Olimpija
23:00 Znojmo vs. Bohemians 1905
23:00 Ruzomberok vs. Zilina
23:00 Farul Constanta vs. Rapid Bucuresti
23:00 Nomme Kalju(和久井) vs. Flora
23:00 Aris vs. AEK Larnaca
23:00 NEA Salamis vs. AE Kouklion
23:00 Ethonikos Achna vs. Doxa
23:00 Helsingborg vs. GAIS (スウェーデン準々決勝)
23:00 Malmo FF vs. Brommapojkarna (スウェーデン準々決勝)
23:00 Molde vs. Aalesund (クラブ親善)
23:15 Levski Sofia vs. Botev Plovdiv
23:30 Mainz(岡崎) vs. Bayern Munchen
23:30 Hannover(酒井宏樹) vs. Borussia Dortmund
23:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Hamburger SV
23:30 Schalke(内田欠場) vs. Eintracht Braunschweig
23:30 Wolfsburg vs. Augsburg
23:30 Jagiellonia Bialystok vs. Korona Kielce
00:00 Manchester City vs. Fulham
00:00 Cardiff City vs. Liverpool
00:00 Everton vs. Swansea City
00:00 Newcastle United vs. Crystal Palace
00:00 Hull City vs. West Bromwich Albion
00:00 Norwich City vs. Sunderland
00:00 Blackburn Rovers vs. Leicester City
00:00 Middlesbrough vs. Queens Park Rangers
00:00 Brighton and Hove Albion vs. Ipswich Town
00:00 Celtic vs. St.Mirren
00:00 Aberdeen vs. Kilmarnock
00:00 Granada vs. Elche
00:00 Shakhtar Donetsk vs. Dnipro Dnipropetrovsk
00:00 Krasnodar vs. Spartak Moskva
00:00 MTK vs. Videoton
00:00 Puskas FC vs. Mevokovesd-Zsory
00:00 Odd vs. Lillestrom (クラブ親善)
00:00 Wydad Fes vs. RSB Berkane
00:00 FAR Rabat vs. Chabab Rif Hoceima
00:15 Panthrakikos vs. Aris
00:15 St.Patrick's vs. Limerick
00:15 Al Kharitiyath vs. Umm Salal
00:15 Al Wakrah vs. Al Arabi
00:30 Admira vs. Austria Wien
00:30 Domzale vs. Zavrc
00:30 Universidad Concepcion vs. Santiago Wanderers
00:45 Banik Ostrava vs. Sparta Praha
00:45 Port Talbot Town vs. Prestatyn Town
01:00 Olympique Marseille vs. Rennes
01:00 Midtjylland vs. Nordsjaelland
01:00 Partizan vs. Sloboda Uzice(奥野)
01:00 Radnicki Nis vs. OFK Beograd
01:00 Slovacko vs. Zbrojovka Brno
01:00 CS U Craiova vs. Minerul Motru
01:00 Sport Huancayo vs. Cesar Vallejo (コパインカB組第6節)
01:05 Acassuso vs. Nueva Chicago
01:30 Concordia Chiajna vs. Petrolul Ploiesti
01:30 Al Jazira vs. Al Wahda
02:00 Torino vs. Livorno
02:00 Espanyol vs. Levante
02:00 Barcelona B vs. Deportivo Alaves
02:00 Mirandes vs. Eibar
02:00 Alcorcon vs. Real Jaen
02:00 Vitoria Guimaraes vs. Gil Vicente
02:00 Galatasaray vs. Kayserispor
02:00 Antalyaspor vs. Karabukspor
02:00 Orduspor vs. Boluspor
02:00 Maribor vs. Krka
02:00 Dukla Praha vs. Pribram
02:00 Honved vs. Kaposvari Rakoczi
02:00 Hapoel Be'er Sheva vs. Bnei Sakhnin
02:00 Universidad Catolica vs. Deportivo Quito
02:15 Lugo vs. Recreativo Huelva
02:25 Al Raed vs. Al Taawon
02:25 Al Nahdha vs. Al Orubah
02:25 Al Faisaly vs. Najran
02:30 West Ham United vs. Manchester United(香川)
02:30 Borussia M'gladbach vs. Hertha(細貝)
02:30 Dynamo Kyiv vs. Metalurh Zaporizhya
02:30 Chornomorets vs. Tavriya
02:30 Lech Poznan vs. Lechia Gdansk
02:30 Panathinaikos vs. Apollon Smirnis
02:30 Qatar SC vs. Al Sailiya
02:45 Groningen vs. Vitesse(ハーフナー)
03:00 Ried vs. Grodig
03:00 Strum Graz vs. Wacker Innsbruck
03:00 Rapid Wien vs. Wolfsberger AC
03:00 Istra 1961 vs. Zadar
03:00 New England Revolution(小林) vs. Vancouver Whitecaps
03:15 Golden Arrows vs. Mamelodi Sundowns
03:30 San Simon vs. Real Garcilaso (コパインカA組第6節)
03:45 Heerenveen vs. NEC
03:45 St.Gallen vs. Thun
03:45 Aarau vs. Sion
03:45 Botafogo vs. Nova Iguacu (リオデジャネイロ州選手権最終節)
04:00 Real Valladolid vs. Rayo Vallecano
04:00 Sabadell(田邉) vs. Cordoba
04:00 Real Murcia vs. Las Palmas
04:00 Bastia vs. Reims
04:00 Bordeaux vs. Nice
04:00 Nantes vs. Montpellier
04:00 Toulouse vs. Evian TG
04:00 Valenciennes vs. Ajaccio
04:00 Maritimo vs. Sporting Lisbon
04:00 Dinamo Bucuresti vs. Pandurii Targu Jiu
04:00 Paksi SE vs. Gyori ETO
04:00 Ironi Kiryat Shmona vs. Maccabi Haifa
04:00 Wydad Casablanca vs. Olympic Safi
04:00 Internacional vs. Cruzeiro RS (リオグランデドスル州選手権準々決勝)
04:05 Gorica vs. Rudar
04:30 Lokeren vs. Zulte-Waregem (ベルギー杯決勝)
04:30 Club Universitario vs. Sport Boys
04:45 Chievo vs. Roma
04:45 PSV vs. Roda JC
05:00 Racing Club vs. Belgrano
05:00 Barranquilla vs. Union Magdalena
05:00 Deportivo Rionegro vs. Bogota
05:00 Real Santander vs. Expreso Rojo
05:00 Valledupar vs. Universitario Popayan
05:00 Montreal Impact vs. Seattle Sounders
05:00 Real Salt Lake vs. Los Angeles Galaxy
05:15 Itagui vs. Deportes Tolima
05:30 Toronto vs. DC United
06:00 Athletic Bilbao vs. Getafe
06:00 Manta vs. El Nacional
06:00 Juan Aurich vs. Sporting Cristal (コパインカA組第6節)
06:10 Argentinos Juniors vs. Newell's Old Boys
06:30 Nacional Potosi vs. Aurora
07:00 Brasil de Pelotas vs. Novo Hamburgo (リオグランデドスル州選手権準々決勝)
07:00 Rosario Central vs. All Boys
07:00 Penarol vs. Cerro
07:00 Santa Fe vs. Boyaca Chico
07:00 Colorado Rapids vs. Portland Timbers
07:00 Columbus Crew vs. Philadelphia Union
07:30 Sport Recife vs. Porto
07:30 Patriotas Boyaca vs. Alianza Petrolera
08:00 Alianza Lima vs. Union Comercio (コパインカA組第6節)
08:00 America vs. Veracruz
08:00 Canada(W)U17 vs. Ghana(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第3戦)
08:00 Korea DPR(W)U17 vs. Germany(W)U17 (FIFA U-17女子W杯B組第3戦)
08:30 Velez Sarsfield vs. Estudiantes
08:30 Antofagasta vs. Palestino
09:00 Merida vs. Cruz Azul Hidalgo
09:00 Altamira vs. Alebrijes de Oaxaca
09:30 Sporting Kansas City vs. San Jose Earthquakes
09:30 Dallas vs. Chicas USA
09:45 Once Caldas vs. Atletico Nacional
10:00 Tigres UNAL vs. Queretaro
10:00 Pachuca vs. Chiapas
10:00 Zacatepec vs. Delfines
11:00 Luch Vladivostok vs. Spartak Nal'chik
11:00 Zambia(W)U17 vs. Costa Rica(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第3戦)
11:00 Venezuela(W)U17 vs. Italy(W)U17 (FIFA U-17女子W杯A組第3戦)
11:05 Leon vs. Cruz Azul
12:00 Atlas vs. Guadalajara
13:00 新潟×鳥栖
13:00 Honda×MIO 鹿児島×武蔵野
13:00 Melbourne Heart vs. Central Coast Mariners
14:00 甲府×横浜FM 徳島×柏
14:00 盛岡×J-22 秋田×福島 YSCC×町田 長野×金沢 藤枝×琉球 鳥取×相模原
14:00 尚州尚武×全北現代 ソウル(エスクデロ)×釜山
15:00 鹿島×C大阪 浦和×清水 大宮×仙台 名古屋×神戸
15:00 遼寧宏運×貴州人和
15:00 Western Sydney Wanderers(小野) vs. Perth Glory
15:00 Ufa vs. Dinamo St.Petersburg
15:30 Yokohama FC Hong Kong(福田・吉武・村井・井手口) vs. Southern District
15:30 Rangers vs. Citizen AA(中村)
16:00 G大阪×広島
16:00 沼津×佐川印
16:00 蔚山現代(増田)×仁川
18:00 Gazovik Orenburg vs. SKA-Energiys
18:30 Dinamo Moskva vs. Rubin Kazan'
19:00 F東京×川崎F
19:00 Shinnik vs. Yenisey
19:00 Neftekhimik vs. Arsenal Tula
19:30 Levante B vs. Valencia Mestalla(指宿)
20:00 Osasuna vs. Sevilla
20:00 Real Zaragoza vs. Deportivo La Coruna
20:00 Khimik Dzerzhinsk vs. Sibir
20:00 Qabala vs. Inter Baku
20:00 Chainat vs. Osotspa(片野)
20:15 Chaves vs. Sporting B
20:15 Sandecja Nowy Sacz vs. Gornik Leczna
20:30 Parma vs. Genoa
20:30 Genclerbirligi vs. Elazigspor
20:30 Ankaraspor vs. Samsunspor
20:30 Katowice vs. Belchatow
20:30 Sporting Goa vs. Mohun Bagan(遊佐)
20:35 天津泰達×山東魯能
21:00 広州恒大×長春亜泰
21:00 Bangkok United vs. Singhtarua(猿田)
21:00 Zorya vs. Metalurh Donetsk
21:00 Angusht vs. Mordovia Saransk
21:00 Botosani vs. Viitorul Constanta
21:00 Podbeskidzie vs. Cracovia Krakow
21:30 1860 Munchen(大迫) vs. Kaiserslautern
21:30 Karlsruher SC vs. Erzgebirge Aue
21:30 Arminia Bielefeld vs. Energie Cottbus
21:45 Lausanne Sport vs. Luzern
21:45 Brechin City vs. Rangers
22:00 Saint-Etienne vs. Sochaux
22:00 Chemnitzer FC vs. Hallescher FC
22:00 PAOK vs. PAS Giannina
22:00 Anagennisi Karditsas vs. Iraklis
22:00 Ethnikos Gazoros vs. Kerkyra
22:00 SonderjyskE vs. AaB
22:00 Volyn vs. Vorskla
22:00 Spartaks vs. BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎) (ラトビア1部開幕節)
22:00 Qarabag vs. Sumqayit
22:00 Bloemfontein Celtic vs. Witbank Spurs (南アフリカ杯R16)
22:30 Tottenham Hotspur vs. Southampton(吉田)
22:30 AZ vs. PEC Zwolle
22:45 Cherno More vs. CSKA Sofia
22:45 Tyreso(W) vs. Neulengbach(W) (UEFA女子CL準々決勝第1戦)
22:50 Bani Yas vs. Emirates
23:00 Inter(長友) vs. Atalanta
23:00 Bologna vs. Cagliari
23:00 Sampdoria vs. Hellas Verona
23:00 Udinese vs. Sassuolo
23:00 Triglav vs. Koper
23:00 Slaven Koprivnica vs. Rijeka
23:00 Zenit Caslav vs. Sokol Zapy
23:00 Kayseri Erciyesspor vs. Sivasspor
23:00 Anorthosis vs. AEL
23:00 IFK Goteborg vs. Sirius (スウェーデン杯準々決勝)
23:00 Elfsborg vs. Hacken (スウェーデン杯準々決勝)
23:00 Torres Calcio(W) vs. Turbine Potsdam(W)(永里) (UEFA女子CL準々決勝第1戦)
23:00 AS Sale vs. Raja Casablanca
23:30 Nurnberg(清武) vs. Eintracht Frankfurt(乾)
23:30 Terek Grozny vs. Kuban' Krasnodar
23:30 Pogon Szcsecin(赤星・村山) vs. Ruch Chorzow
23:30 Universidad Catolica vs. Universidad Chile
00:00 Young Boys(久保) vs. Grasshopper
00:00 Zurich vs. Basel
00:00 Olhanense vs. Nacional
00:00 Hoverla vs. Karpaty
00:00 Horsens vs. Vejle
00:00 Kawkab Marrakech vs. Maghreb Fes
00:15 Xanthi vs. Panionios
00:15 Levadiakos vs. Veria
00:15 Atromitos vs. Platanias
00:15 Kalloni vs. OFI
00:15 Al Khor vs. Al Ahli
00:15 Al Mu'aidar vs. Al Sadd
00:30 Salzburg vs. Wiener Neustadt
00:30 Ermis vs. APOEL
00:30 Ujpest vs. Diosgyor
01:00 Real Betis vs. Atletico Madrid
01:00 Hercules(杉田) vs. Numancia
01:00 Sporting Gijon vs. Girona
01:00 Aston Villa vs. Stoke City
01:00 Guingamp vs. Olympique Lyonnais
01:00 Pacos de Ferreira vs. Arouca
01:00 Moreirense vs. Portimonense(金崎・亀倉)
01:00 Kobenhavn vs. Randers
01:00 Slavia Praha vs. Vysocina Jihlava
01:00 Sigma Olomouc s. Viktoria Plzen
01:00 KAC Kenitra vs. FUS Rabat
01:00 Leon de Huanuco vs. Inti Gas (コパインカA組第6節)
01:15 Wolfsburg(W) vs. Barcelona(W) (UEFA女子CL準々決勝第1戦)
01:30 Bayer Leverkusen vs. Hoffenheim
01:30 Al Ain vs. Al Ahli
01:30 Independiente del Valle vs. Barcelona
02:00 Tenerife vs. Ponferradina
02:00 Besiktas vs. Akhisar Belediyespor
02:00 Mersin Idmanyurdu vs. Gaziantep BB
02:00 Sageata Navodari vs. Steaua Bucuresti
02:00 Slask Wroclaw vs. Gornik Zabrze
02:00 Puntarenas vs. Alajuelense
02:05 Universidad San Carlos vs. Municipal
02:15 Real Madrid Castilla vs. Mallorca
02:25 Al Hilal vs. Al Shoalah
02:25 Al Ahli vs. Al Shabab
02:30 Napoli vs. Fiorentina
02:30 Ergotelis vs. Olympiakos
02:30 Ludogorets vs. Lovech
02:30 Kecskemeti TE vs. Ferencvaros
02:30 Al Gharafa vs. Al Jaish
02:30 Lekhwiya vs. Al Rayyan
03:00 Valencia vs. Villarreal
03:00 Benfica vs. Academica
03:00 Brondby vs. OB
03:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Osijek
03:00 Godoy Cruz vs. Arsenal
03:00 Olmedo vs. LDU Loja
03:00 Pumas UNAM vs. Monterrey
03:15 Cienciano vs. Melgar (コパインカB組第6節)
03:30 Hassania Agadir vs. Moghreb Tetouan
04:00 Corinthians vs. Atletico Sorocaba (サンパウロ州選手権予選リーグ最終節)
04:00 Botafogo SP vs. Sao Paulo
04:00 Ituano vs. Penapolense
04:00 XV de Piracicaba vs. Comercial
04:00 Audax Sao Paulo vs. Linense
04:00 Santos vs. Palmeiras
04:00 Ponte Preta vs. Mogi Mirim
04:00 Paulista vs. Bragantino
04:00 Sao Bernardo FC vs. Oeste
04:00 Portuguesa vs. Rio Claro
04:00 Flamengo vs. Cabofriense (リオデジャネイロ州選手権予選リーグ最終節)
04:00 Union Espanola vs. Rangers
04:00 Cobresal vs. Nublense
04:00 Chicago Fire vs. New York Red Bulls(木村)
04:15 Porto vs. Belenenses
04:30 Guabira vs. San Jose
04:30 Tucanes vs. Caracas
04:30 Belen Siglo XXI vs. UCR
04:45 Lazio vs. Milan(本田)
04:45 Catania vs. Juventus
05:00 Real Madrid vs. Barcelona
05:00 Monaco vs. Lille
05:00 Gimnasia La Plata vs. San Lorenzo
05:00 Cerro Porteno vs. Olimpia
05:00 The Strongest vs. Blooming
05:00 Wilstermann vs. Real Potosi
05:00 Real Cartagena vs. Jaguares de Cordoba
05:00 Llaneros vs. Cucuta Deportivo
05:15 Deportivo Pasto vs. Uniautonoma
05:30 Union La Calera vs. Cobreloa
05:30 Depor FC vs. Deportes Quindio
05:30 UTC Cajamarca vs. Universitario (コパインカB組第6節)
06:00 Juventud Independiente vs. Isidro Metapan
06:15 River Plate vs. Lanus
06:30 Londrina vs. J.Malucelli (パラナ州選手権準々決勝第2戦)
07:00 Nacional vs. Juventud
07:00 Medellin vs. Deportivo Cali
07:00 Emelec vs. LDU Quito
07:00 Herediano vs. Santos de Guapiles
07:30 Colo Colo vs. O'Higgins
07:30 Junior vs. Envigado
07:30 Oriente Petrolero vs. Bolivar
07:30 Motagua vs. Olimpia
08:00 Atlante vs. Toluca
08:00 Japan(W)U17 vs. New Zealand(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第3戦)
08:00 Paraguay(W)U17 vs. Spain(W)U17 (FIFA U-17女子W杯C組第3戦)
09:30 Quilmes vs. Boca Juniors
09:45 Fortaleza vs. Millonarios
10:00 Deportes Iquique vs. Everton
11:00 Nigeria(W)U17 vs. Mexico(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第3戦)
11:00 Colombia(W)U17 vs. China PR(W)U17 (FIFA U-17女子W杯D組第3戦)
16:00 水原市施設管理公団(W) vs. ソウル市庁アマゾネス(W)
19:00 Binh Duong vs. Ninh Binh
20:30 北京国安 vs. 上海申花
21:45 Pulau Pinang vs. Kedah
22:00 Anzhi vs. CSKA Moskva
00:00 Zenit vs. Krylya Sovetov
01:30 ACS Poli Timisoara vs. Vaslui
02:00 Piast Gliwice vs. Legia Warszawa
02:00 Teplice vs. Mlada Boleslav
02:30 Brasov vs. Ceahlaul Piatra Neamt
02:30 Rheindorf Altach vs. Austria Lustenau
03:00 Gaziantepspor vs. Fenerbahce
03:00 Sanliurfaspor vs. Balikesirspor
03:00 AGF vs. Esbjerg
03:45 Chiasso vs. Wohlen
03:50 Maccabi Tel Aviv vs. Hapoel Tel Aviv
04:00 CFR Cluj vs. Universitatea Cluj
04:00 Birmingham City(W) vs. Arsenal(W)(大野・近賀) (UEFA女子CL準々決勝第1戦)
04:30 Metz vs. Brest
04:45 Southend United vs. Oxford United
04:45 Halifax Town vs. Alfred Town
05:00 Vitoria Setubal vs. Estoril
05:30 Real Cartagena vs. Jaguares de Cordoba
06:00 Almeria vs. Real Sociedad
08:00 Deportivo Pereira vs. Atletico Bucaramanga
10:00 Cortulua vs. America de Cali
21:00 South China vs. Sun Pegasus (香港FA杯1回戦)
21:45 Kelantan vs. Darul Takzim
21:45 Perak vs. Singapore LIONSXII
00:00 Banga vs. Ekranas
01:00 Chernomorets Burgas vs. Neftohimik
01:30 Ingolstadt vs. Bochum(田坂)
01:30 Aalen(阿部) vs. Dynamo Dresden
01:30 Greuther Furth vs. Fortuna Dusseldorf
01:30 Paderborn vs. St.Pauli
01:30 Sandhausen vs. Union Berlin
02:00 Zalgiris(金井) vs. Atlantas
02:30 Horn vs. Parndorf
02:30 Mattersburg vs. Liefering
02:30 First Vienna vs. St.Polten
02:30 Hartberg vs. Kapfenberger SV
02:30 Miedz Legnica vs. Arka Gdynia (ポーランド杯準々決勝第2戦)
02:30 Platinum Stars vs. Mamelodi Sundowns
03:00 Saarbrucken(石原) vs. Hansa Rostock
03:30 Galatasaray vs. Bursaspor (トルコ杯準決勝第1戦)
04:00 Eintracht Braunschweig vs. Mainz(岡崎)
04:00 Hertha(細貝) vs. Bayern Munchen
04:00 Borussia Dortmund vs. Schalke(内田欠場)
04:00 Werder Bremen vs. Wolfsburg
04:00 Malaga vs. Espanyol
04:00 Hapoel RiShon LeZion vs. Hapoel Be'er Sheva (イスラエル杯準々決勝)
04:30 Wacker Innsbruck vs. Admira
04:30 Lechia Gdansk vs. Jagiellonia Bialystok (ポーランド杯準々決勝第2戦)
04:30 Carpi vs. Avellino
04:30 Cittadella vs. Brescia
04:30 Bari vs. Cesena
04:30 Virtus Lanciano vs. Crotone
04:30 Varese vs. Empoli
04:30 Reggina vs. Modena
04:30 Juve Stabia vs. Padova
04:30 Latina vs. Pescara
04:30 Palermo vs. Siena
04:30 Novara vs. Ternana
04:30 Spezia vs. Trapani
04:45 Manchester United(香川) vs. Manchester City (第28節延期分)
04:45 Arsenal(宮市欠場) vs. Swansea City (第29節延期分)
04:45 Newcastle United vs. Everton (第29節延期分)
04:45 Roma vs. Torino
04:45 Ross County vs. Aberdeen
04:45 Moulins vs. Angers (フランス杯準々決勝)
04:45 Sligo Rovers vs. Shamrock Rovers (セタンタカップ準決勝第1戦)
05:00 Bolton Wanderers vs. Blackpool
06:00 Elche vs. Athletic Bilbao
08:45 Zamora vs. Nacional Asuncion (リベルタドーレス杯4組第5節)
09:05 Deportivo Moron vs. Deportivo Merlo
10:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Pachuca (メキシコ杯準決勝)
11:00 Santos Laguna vs. Penarol (リベルタドーレス杯8組第5節)
12:15 Tigres UNAL vs. Veracruz (メキシコ杯準決勝)
17:00 AFCアジアカップ2015グループステージ組み合わせ抽選(福西)
18:00 Tom' Tomsk vs. Luch Vladivostok (ロシア杯準々決勝)
18:30 East Bengal(末岡) vs. Mumbai
19:00 慶南×仁川 全南×蔚山 全北×浦項
19:30 ソウル(エスクデロ)×済州 城南×水原 釜山×尚州
20:00 Sisaket(田中) vs. Police United(西)
20:30 Phuket vs. Sriracha(多田・宮澤)
21:00 Buriram United(平野) vs. PTT Rayong
21:00 Muang Thong United vs. Ratchaburi(永里)
21:00 Chonburi(櫛田・橋本・馬場) vs. Bangkok Glass(茂庭・大久保)
21:00 Hong Kong vs. Kitchee (香港FA杯1回戦)
21:00 Desna vs. Shakhtar Donetsk (ウクライナ杯準々決勝)
22:00 Air Force United vs. BEC Tero Sasana(岩政・下地)
22:00 Bangkok United vs. Chainat
22:00 Andorra vs. Indonesia (国際親善)
22:00 Veria vs. Xanthi
22:00 Platanias vs. Levadiakos
22:00 Botev Plovdiv vs. Cherno More
22:00 Rapid Bucuresti vs. Unirea Slobozia
22:00 Kukesi vs. Teuta Durres (アルバニア杯準決勝第1戦)
23:00 Krasnodar vs. Tosno (ロシア杯準々決勝)
23:00 OFK Beograd vs. Jagodina (セルビア杯準決勝第1戦)
00:00 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Kruoja
00:15 Pnionios vs. Panaitolikos
00:15 Aris vs. Ergotelis
00:15 OFI vs. Atromitos
01:00 Rostov vs. Rotor Volgograd (ロシア杯準々決勝)
01:00 Slavutych vs. Nyva Ternopil' (ウクライナ杯準々決勝)
01:00 Dinamo Zagreb vs. Slaven Koprivnica (クロアチア杯準決勝第2戦)
01:00 Flamurtari Vlore vs. Skenderbeu Korce (アルバニア杯準決勝第1戦)
01:30 Energie Cottbus vs. 1860 Munchen(大迫)
01:30 Koln(長澤) vs. Karlsruher SC
01:30 Kaiserslautern vs. Arminia Bielefeld
01:30 Erzgebirge Aue s. FSV Fankfurt
02:00 Ternopil' vs. Chornomorets (ウクライナ杯準々決勝)
02:00 Sandecja Nowy Sacz vs. Zaglebie Lubin (ポーランド杯準々決勝第2戦)
02:00 Vojvodina vs. Spartak Subotica (セルビア杯準決勝第1戦)
02:00 Rudar vs. Gorica (スロベニア杯準決勝第1戦)
02:00 Gyori ETO vs. MTK (ハンガリー杯準々決勝第2戦)
02:00 Suduva vs. Trakai
02:30 Asteras Tripolis vs. Olympiakos
02:30 Panathinaikos vs. Kalloni
02:30 CSKA Sofia vs. Ludogorets
02:30 Hallescher FC vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
02:30 Moroka Swallows vs. SuperSuport United
02:30 Kaizer Chiefs vs. Buffalo
02:45 Cannes vs. Guingamp (フランス杯準々決勝)
03:00 Metalist vs. Dynamo Kyiv (ウクライナ杯準々決勝)
03:00 Basel vs. Luzern (スイス杯準決勝)
03:00 Kobenhavn vs. Nordsjaelland (デンマーク杯準決勝第1戦)
03:00 Istra 1961 vs. Rijeka (クロアチア杯準決勝第2戦)
03:30 Petrolul Ploiesti vs. Astra Giurgiu(瀬戸) (ルーマニア杯準決勝第1戦)
03:30 Eskisehirspor vs. Antalyaspor (トルコ杯準決勝第1戦)
03:30 Municipal vs. Iztapa
03:45 Gornik Zabrze vs. Zawisza Bydgoszcz (ポーランド杯準々決勝第2戦)
04:00 Barcelona vs. Celta de Vigo
04:00 Rayo Vallecano vs. Osasuna
04:00 Nurnberg(清武) vs. Stuttgart(酒井高徳)
04:00 Hoffenheim vs. Hannover(酒井宏樹)
04:00 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Borussia M'gladbach
04:00 Augsburg vs. Bayer Leverkusen
04:00 Hamburger SV vs. Freiburg
04:00 Sporting Braga vs. Rio Ave (ポルトガル杯準決勝第1戦)
04:00 Newcastle United U21 vs. Manchester United U21
04:05 Maribor vs. Olimpija (スロベニア杯準決勝第1戦)
04:15 RB Leipzig vs. Heidenheim
04:30 Wolfsberger AC vs. Ried
04:30 Grodig vs. Strum Graz
04:30 Wiener Neustadt vs. Rapid Wien
04:30 Austria Wien vs. Salzburg
04:45 Fiorentina vs. Milan(本田)
04:45 Chievo vs. Bologna
04:45 Cagliari vs. Hellas Verona
04:45 Genoa vs. Lazio
04:45 Atalanta vs. Livorno
04:45 Catania vs. Napoli
04:45 Juventus vs. Parma
04:45 Sassuolo vs. Sampdoria
04:45 West Ham United vs. Hull City (第29節延期分)
04:45 Patrick Thistle vs. Celtic
04:45 PEC Zwolle vs. NEC
04:55 Monaco vs. Lens (フランス杯準々決勝)
05:00 Liverpool vs. Sunderland (第29節延期分)
05:00 Zurich vs. Thun (スイス杯準決勝)
05:00 Palestino vs. Union Espanola
06:00 Atletico Madrid vs. Granada
06:00 Sevilla vs. Real Madrid
06:00 Porto vs. Benfica (ポルトガル杯準決勝第1戦)
07:30 Santos vs. Ponte Preta (サンパウロ州選手権準々決勝)
07:30 Botafogo SP vs. Ituano (サンパウロ州選手権準々決勝)
07:45 Deportivo Anzoategui vs. Arsenal (リベルタドーレス杯8組第5節)
07:45 Nacional vs. Newell's Old Boys (リベルタドーレス杯6組第5節)
08:00 Atletico Nacional vs. Atletico Huila
09:00 Deportivo Quito vs. Emelec
10:00 Deportivo Cali vs. O'Higgins (リベルタドーレス杯3組第5節)
10:00 Atletico PR vs. Velez Sarsfield (リベルタドーレス杯1組第5節)
10:00 Sao Paulo vs. Penapolense (サンパウロ州選手権準々決勝)
10:00 Cabofriense vs. Flamengo (リオデジャネイロ州選手権準決勝第1戦)
10:00 Santa Fe vs. Envigado
10:00 Real Espana vs. Real Sociedad
12:15 Leon vs. Bolivar (リベルタドーレス杯7組第5節)
22:00 Siauliai vs. Dainava
22:45 Al Nasr vs. Al Jazira
22:45 Emirates vs. Al Ain
00:15 PAS Giannina vs. Panthrakikos
01:00 Lokomotiv Plovdiv vs. Levski Sofia
01:00 CSKA Moskva vs. Terek Grozny (ロシア杯準々決勝)
01:30 Al Ahli vs. Al Sharjah
01:30 Al Shaab vs. Bani Yas
02:00 Hobro vs. Silkeborg
02:30 Apollon Smirnis vs. PAOK
03:30 Steaua Bucuresti vs. Dinamo Bucuresti (ルーマニア杯準決勝第1戦)
04:00 Getafe vs. Villarreal
04:00 Real Sociedad vs. Real Valladolid
04:00 Horsens vs. AaB (デンマーク杯準決勝第1戦)
04:00 Raja Casablanca vs. Chabab Rif Hoceima
04:45 Inter(長友) vs. Udinese
04:45 Rennes vs. Lille
04:45 AZ vs. Ajax
04:45 Southport vs. Forest Green Rovers
05:00 Venezuela(W)U17 vs. Canada(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準々決勝)
06:00 Levante vs. Real Betis
06:00 Almeria vs. Valencia
06:30 Lanus vs. Cerro Porteno (リベルタドーレス杯3組第5節)
08:00 Ghana(W)U17 vs. Italy(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準々決勝)
08:00 Japan(W)U17 vs. Mexico(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準々決勝)
08:45 Independiente del Valle vs. San Lorenzo (リベルタドーレス杯2組第5節)
09:00 Palmeiras vs. Bragantino (サンパウロ州選手権準々決勝)
09:00 Vasco da Gama vs. Fluminense (リオデジャネイロ州選手権準決勝第1戦)
10:00 Uniautonoma vs. Junior
11:00 Universitario vs. The Strongest (リベルタドーレス杯1組第5節)
11:00 Nigeria(W)U17 vs. Spain(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準々決勝)
18:00 Brisbane Roar vs. Melbourne Heart
19:00 川崎F vs. 名古屋
19:00 Long An vs. Ha Noi TT
19:30 Bengaluru vs. Pune(和泉)
20:30 Balestier Khalsa vs. Warriors
20:30 山東魯能 vs. 遼寧宏運
20:35 江蘇舜天 vs. 広州恒大
20:45 上海東亜 vs. 北京国安
21:00 貴州人和 vs. 上海申金
21:30 Churchill Brothers vs. Dempo
21:45 Kedah vs. PRDM
22:45 Dubai vs. Al Shabab
22:55 Al Dhafra vs. Ajman
23:30 Nyiregyhaza Spartacusvs. Zalaegerszegi TE
00:15 Al Sadd vs. Al Sailiya
00:15 Al Jaish vs. Al Ahli
01:00 Bucaspor vs. Ankaraspor
01:00 Czech Republic U17 vs. Italy U17 (UEFA U-17選手権予選4組第2節)
01:30 Al Wahda vs. Al Wasl
02:00 Corona Brasov vs. Sageata Navodari
02:00 Otelul Galati vs. Concordia Chiajna
02:00 Metalurh Zaporizhya vs. Tavriya
02:00 Ruch Chorzow vs. Podbeskidzie
02:00 Vysocina Jihlava vs. Sigma Olomouc
02:00 Hajduk Split vs. Zadar
02:00 Flora vs. Tallinna Infornet
02:00 Real Garcilaso vs. Juan Aurich (コパインカA組第7節)
02:30 OB vs. SonderjyskE
02:30 Fortuna Dusseldorf vs. Ingolstadt
02:30 St.Pauli vs. Greuther Furth
02:30 Dynamo Dresden vs. Sandhausen
02:30 Rheindorf Altach vs. Horn
02:30 First Vienna vs. Austria Lustenau
02:30 Kapfenberger SV vs. Liefering
02:30 St.Polten vs. Hartberg
02:30 Lekhwiya vs. Umm Salal
02:30 Al Rayyan vs. Al Arabi
02:35 Al Orubah vs. Al Taawon
02:35 Al Raed vs. Al Fateh
02:35 Al Hilal vs. Al Nahdha
02:35 Al Ittifaq vs. Al Faisaly
02:35 Najran vs. Al Ahli
02:35 Al Ittihad vs. Al Shoalah
02:35 Al Shabab vs. Al Nasr
03:00 Kasimpasa vs. Kayseri Erciyesspor
03:00 Karabukspor vs. Besiktas
03:00 Fethiyespor vs. Istanbul BB
03:00 Molde vs. Valerenga (ノルウェー1部開幕節)
03:00 Mezokovesd-Zsory vs. Honved
04:00 NAC Breda vs. Utrecht
04:00 Excelsior vs. Volendam
04:00 Auxerre vs. Troyes
04:00 Brest vs. Le Havre
04:00 CA Bastia vs. Creteil
04:00 Chateauroux vs. Nimes
04:00 Dijon vs. Arles
04:00 Istres vs. Niort
04:00 Laval vs. Tours
04:00 Nancy vs. Caen
04:05 Shamrock Rovers vs. Sligo Rovers
04:15 Bohemians 1905 vs. Banik Ostrava
04:30 Schalke(内田欠場) vs. Hertha(細貝)
04:30 Nice vs. PSG
04:30 Club Brugge vs. Lokeren (ベルギー1部プレーオフI開幕節)
04:30 Korona Kielce vs. Pogon Szczecin(赤星・村山)
04:30 Red Star vs. Orleans
04:30 Lommel United vs. Tubize
04:30 Parndorf vs. Mattersburg
05:00 Belenenses vs. Pacos de Ferreira
05:00 All Boys vs. Godoy Cruz
07:10 Estudiantes vs. Olimpo
08:00 Defensor Sporting vs. Racing
09:15 Belgrano vs. Argentinos Juniors
09:45 Deportivo Pasto vs. Once Caldas
10:30 Queretaro vs. Tijuana
11:30 Correcaminos UAT vs. Atletico San Luis(小野悠斗)
11:30 Universidad Guadalajara vs. Zacatepec
12:30 Santos Laguna vs. Pumas UNAM
13:00 日テレ×埼玉 (なでしこリーグレギュラーシリーズ開幕節)
13:00 金沢×YSCC
13:00 佐川印×八戸 ソニー×鹿児島 武蔵野×岡山 V大分×ロック MIO×栃木ウ
14:00 仙台×甲府 横浜FM×鹿島 C大阪×新潟 広島×徳島
14:00 蔚山現代×ソウル(エスクデロ) 浦項×尚州尚武
15:00 柏×大宮 清水×F東京 神戸×浦和
15:30 Central Coast Mariners vs. Western Sydney Wanderers(小野)
15:30 Rangers vs. South China
16:00 全北現代×城南
16:30 大連阿爾濱×長春亜泰
17:45 Melbourne Victory vs. Sydney
18:00 SC Bacau vs. Gloria Buzau
18:30 Ural vs. Anzhi
19:00 鳥栖×G大阪
19:30 Shakhtiyor vs. BATE (ベラルーシ1部開幕節)
20:00 Ratchaburi(永里) vs. Army United(船山・能登)
20:00 PTT Rayong vs. Chonburi(和田・櫛田・橋本・馬場)
20:00 BBCU vs. Phuket(佐藤)
20:00 Lokomotiv vs. Sillamae Kalev(前原)
20:00 FC Jurmala vs. Daugava Riga
20:00 Baku vs. Simurq
20:00 Metalurgi Rustavi vs. Chikhura
20:00 Liverpool U18 vs. Tottenham Hotspur U18
20:30 Sivasspor vs. Gaziantepspor
20:45 上海申花×河南建業
20:45 Singapore LIONSXII vs. PBDKT T-Team
21:00 Chiangrai United(杉本・村上) vs. Buriram United(平野)
21:00 TOT(河村) vs. Bangkok United
21:00 Amkar Perm' vs. Zenit
21:00 Metalurh Donetsk vs. Volyn
21:00 Samsunspor vs. Sanliurfaspor
21:00 Bochum(田坂) vs. Erzgebirge Aue
21:00 Karlsruher SC vs. Kaiserslautern
21:00 Bayer Leverkusen(W) vs. FFC Frankfurt(W)(安藤・田中)
21:15 Burnley vs. Leicester City
21:45 Manchester United(香川) vs. Aston Villa
21:45 Terengganu vs. Kelantan
22:00 BEC Tero Sasana(岩政・下地) vs. Muang Thong United
22:00 Panaitolikos vs. Veria
22:00 Diosgyor vs. Puskas FC
22:00 BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎) vs. Liepaja(星野)
22:00 Ekranas vs. Zalgiris(金井)
22:00 Neftci vs. Khazar Lankaran
22:00 Angers vs. Metz
22:00 Saarbrucken(石原) vs. MSV Duisburg
22:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. Preussen Munster
22:00 Osnabruck vs. Holstein Kiel(岡田)
22:00 Darmstadt 98 vs. Hallescher FC
22:30 Castel Rigone vs. Foggia Caicio
22:30 Manchester United U18 vs. Chelsea U18
23:00 Trapani vs. Bari
23:00 Siena vs. Brescia
23:00 Latina vs. Carpi
23:00 Avellino vs. Cittadella
23:00 Empoli vs. Juve Stabia
23:00 Varese vs. Palermo
23:00 Pescara vs. Reggina
23:00 Modena vs. Spezia
23:00 Padova vs. Virtus Lanciano
23:00 Elazigspor vs. Trabzonspor
23:00 Gaziantep BB vs. Orduspor
23:00 Olimpija vs. Triglav
23:00 Dukla vs. Kosice
23:00 Nomme Kalju(和久井) vs. Levadia
23:00 CS U Craiova vs. Bihor Oradea
23:00 Cuba vs. Indonesia (国際親善)
23:15 Lovech vs. CSKA Sofia
23:30 Mainz(岡崎) vs. Augsburg
23:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Borussia Dortmund
23:30 Wolfsburg vs. Eintracht Frankfurt(乾)
23:30 Bayern Munchen vs. Hoffenheim
23:30 Bayer Leverkusen vs. Eintracht Braunschweig
23:30 Haugesund vs. Lillestrom (ノルウェー1部開幕節)
23:30 Legia Warszawa vs. Lech Poznan
23:30 Universidad Chile vs. Union La Calera
00:00 Espanyol vs. Barcelona
00:00 Southampton(吉田欠場) vs. Newcastle United
00:00 Crystal Palace vs. Chelsea
00:00 Stoke City vs. Hull City
00:00 Swansea City vs. Norwich City
00:00 West Bromwich Albion vs. Cardiff City
00:00 Brighton and Hove Albion vs. Middlesbrough
00:00 Bolton Wanderers vs. Wigan Athletic
00:00 Ipswich Town vs. Nottingham Forest
00:00 Celtic vs. Ross County
00:00 Aberdeen vs. Dundee United
00:00 Abroath vs. Rangers
00:00 Karpaty vs. Sevastpol
00:00 Vorskla vs. Hoverla
00:00 Pribram vs. Slovacko
00:00 Pecsi MFC vs. Kecskemeti TE
00:00 Kaposvari Rakoczi vs. Paksi SE
00:00 AEL vs. Ermis
00:00 APOEL vs. Apollon
00:00 Hapoel Tel Aviv vs. Maccabi Haifa
00:00 Neulengbach(W) vs. Tyreso(W) (UEFA女子CL準々決勝第2戦)
00:15 Panionios vs. Asteras Tripolis
00:15 Al Gharafa vs. Al Kharitiyath
00:30 Rapid Wien vs. Strum Graz
00:30 Maribor vs. Celje
00:30 De Graafschap vs. VVV(大津欠場)
00:45 Bala Town vs. Port Talbot Town
01:00 Sochaux vs. Olympique Marseille
01:00 Esbjerg vs. Vestsjaelland
01:00 Atlantas vs. Suduva
01:00 Benfica B vs. Chaves
01:00 Maghreb Fes vs. FUS Rabat
01:00 Orlando Pirates vs. Moroka Swallows
01:00 Sporting Cristal vs. San Simon (コパインカA組第7節)
01:05 Nueva Chicago vs. Platense
01:30 Miedz Legnica vs. Katowice
01:30 Palestino vs. Rangers
02:00 Bologna vs. Atalanta
02:00 Cesena vs. Novara
02:00 Celta de Vigo vs. Sevilla
02:00 Ponferradina vs. Real Madrid Castilla
02:00 Cordoba vs. Real Murcia
02:00 Valencia Mestalla(指宿) vs. Elche Ilicitano
02:00 Konyaspor vs. Galatasaray
02:00 Akhisar Belediyespor vs. Rizespor
02:00 Viitorul Canstanta vs. ACS Poli Timosoara
02:00 Rudar vs. Domzale
02:00 Ferencvaros vs. Papa
02:00 Rosenborg vs. Viking (ノルウェー1部開幕節)
02:00 Cracovia Krakow vs. Widzew Lodz
02:00 Hapoel Haifa vs. Bnei Yehuda
02:15 Mallorca vs. Recreativo Huelva
02:30 Eibar vs. Barcelona B
02:30 Arsenal(宮市欠場) vs. Manchester City
02:30 Freiburg vs. Nurnberg(清武)
02:30 Atromitos vs. Panathinaikos
02:30 Balikesirspor vs. Adanaspor
02:30 Al Mu'aidar vs. Al Khor
02:30 Al Wakrah vs. Qatar SC
02:45 Vitesse(ハーフナー) vs. Heerenveen
03:00 Admira vs. Grodig
03:00 Salzburg vs. Wacker Innsbruck
03:00 Wolfsberger AC vs. Wiener Neustadt
03:00 Lokomotiva Zagreb vs. Hrvatski Dragovoljac
03:15 Golden Arrows vs. Wits University
03:15 Melgar vs. Universidad San Martin (コパインカB組第7節)
03:30 Cobreloa vs. Universidad Catolica
03:45 NEC vs. Heracles
03:45 Aarau vs. Young Boys(久保)
03:45 Sion vs. St.Gallen
04:00 Athletic Bilbao vs. Atletico Madrid
04:00 Ajaccio vs. Toulouse
04:00 Evian TG vs. Monaco
04:00 Montpellier vs. Valenciennes
04:00 Nantes vs. Bordeaux
04:00 Reims vs. Lorient
04:00 Genk vs. Zulte-Waregem (ベルギー1部プレーオフI開幕節)
04:00 Waasland-Beveren vs. Lierse (ベルギー1部プレーオフII開幕節)
04:00 Gent vs. KV Oostende (ベルギー1部プレーオフII開幕節)
04:00 Kortrijk vs. Cercle Brugge (ベルギー1部プレーオフII開幕節)
04:00 OH Leuven vs. Mons (ベルギー1部プレーオフIII開幕節)
04:00 Gyori ETO vs. MTK
04:00 Moghreb Tetouan vs. Kawkab Marrakech
04:00 Goias vs. Goianesia (ゴイアニア州選手権1部準決勝第2戦)
04:00 Liverpool vs. Nacional
04:05 Koper vs. Gorica
04:15 Viktoria Plzen vs. Slovan Liberec
04:30 Pandurii Targu Jiu vs. CFR Cluj
04:30 Lechia Gdansk vs. Piast Gliwice
04:45 Milan(本田) vs. Chievo
04:45 PSV vs. Groningen
05:00 Deportivo La Coruna vs. Tenerife
05:00 LDU Loja vs. Manta
05:00 San Jose vs. Blooming
05:00 Phildelphia Union vs. Montreal Impact
05:00 DC United vs. Chicago Fire
05:15 Sporting Lisbon vs. Vitoria Guimaraes
05:15 Alianza Petrolera vs. Medellin
05:30 Santiago Wanderers vs. Union Espanola
05:30 Cesar Vallejo vs. UTC Cajamarca (コパインカB組第7節)
06:00 Real Madrid vs. Rayo Vallecano
06:00 Numancia vs. Mirandes
06:00 Deportivo Quito vs. Deportivo Cuenca
06:10 Velez Sarsfield vs. Gimnasia La Plata
06:30 Flamengo vs. Cabofriense (リオデジャネイロ州選手権1部準決勝第2戦)
07:00 Millonarios vs. Patriotas Boyaca
07:00 Wilstermann vs. Sport Boys
07:00 Colorado Rapids vs. Sporting Kansas City
07:30 Boyaca Chico vs. Atletico Huila
08:00 Veracruz vs. Pachuca
08:00 Cruz Azul vs. Atlas
08:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Lobos BUAP
08:00 Vancouver Whitecaps vs. Houston Dynamo
08:15 Newell's Old Boys vs. Quilmes
08:30 Atletico Rafaela vs. Racing Club
09:00 Ballenas Galeana vs. Estudiantes Tecos
09:30 Dallas vs. Prtland Timbers
09:45 Atletico Nacional vs. Santa Fe
10:00 Monterrey vs. Atlante
10:00 Toluca vs. Tigres UNAL
10:00 Dorados vs. Merida
10:00 Delfines vs. Necaxa
10:00 Deportivo Municipal vs. Atlas (クラブ親善)
10:30 Real Salt Lke vs. Toronto
11:00 Seattle Sounders vs. Columbus Crew
11:30 San Jose Earthquakes vs. New England Revolution(小林)
12:00 Chiapas vs. Morelia
18:00 Sibir vs. Ufa
18:00 Yenisey vs. Khimik Dzerzhinsk
18:00 Dainava vs. Granitas Klaipeda(脇野)
18:30 Lokomotiv Moskva vs. Spartak Moskva
19:00 Real Valladolid vs. Almeria
19:00 Las Palmas vs. Sporting Gijon
19:00 CSKA Moskva U21 vs. Volga U21
19:15 Desportivo Aves vs. Santa Clara
19:15 Barcelona(W) vs. Wolfsburg(W) (UEFA女子CL準々決勝第2戦)
19:30 Sassuolo vs. Roma
19:30 Crotone vs. Ternana
19:30 Feyenoord vs. Go Ahead Eagles
19:30 Belchatow vs. Olimpia Grudziadz
20:00 Illichivets' vs. Chornomorets
20:00 Kruoja vs. Banga
20:00 Samut Songkhram(田原・鈴木・加藤・ノグチ) vs. Suphanburi(カレン)
20:00 Chainat Hornbill vs. Singhtarua(猿田)
20:00 Turbine Potsdam(W)(永里) vs. Torres Calcio(W) (UEFA女子CL準々決勝第2戦)
20:30 1860 Munchen(大迫) vs. Koln(長澤)
20:30 Arminia Bielefeld vs. Aalen(阿部)
20:30 FSV Frankfurt vs. Paderborn
20:30 East Bengal(末岡) vs. Sporting Goa
20:35 天津泰達×哈爾濱毅騰
20:45 Tom' Tomsk vs. Dinamo Moskva
20:45 Zurich vs. Lausanne Sport
20:45 Thun vs. Grasshopper
20:45 Heart of Midlothian vs. Hibernian
21:00 Rennes vs. Bastia
21:00 PAOK vs. Kalloni
21:00 Randers vs. Midtjylland
21:00 Metta/LU vs. Ventspils
21:00 Daugava Daugavpils vs. Jelgava
21:00 Inter Baku vs. Revan
21:00 Mordovia Sarank vs. Neftekhimik
21:00 Dinamo St.Petersburg vs. Angusht
21:00 Songkhla United vs. Sisaket(田中)
21:00 Bangkok Glass(茂庭・大久保) vs. Air Force Central
21:30 Fulham vs. Everton
21:30 Cambuur vs. AZ
21:30 Ajax vs. Twente
21:30 Roda JC vs. RKC Waalwijk
21:30 ADO Den Haag vs. PEC Zwolle
21:30 OFK Beograd vs. Partizan
21:45 Cherno More vs. Lokomotiv Plovdiv
22:00 Torino vs. Cagliari
22:00 Sampdoria vs. Fiorentina
22:00 Hellas Verona vs. Genoa
22:00 Lazio vs. Parma
22:00 Osijek vs. Dinamo Zagreb
22:00 Jablonec vs. Teplice
22:00 Helsingborg vs. Djurgarden (スウェーデン1部開幕節)
22:00 Brommapojkarna vs. Kalmar (スウェーデン1部開幕節)
22:00 Mjallby vs. Gefle (スウェーデン1部開幕節)
22:00 Trakai vs. Siauliai
22:00 Qarabag vs. Qabala
22:00 Rotor Volgograd vs. Baltika
22:00 Spartak Nal'chik vs. Gazovik Orenburg
22:00 Police United(西) vs. Osotspa(片野)
22:00 Arsenal(W)(大野・近賀) vs. Birmingham City(W) (UEFA女子CL準々決勝第2戦)
22:30 Borussia M'gladbach vs. Hamburger SV
22:30 Zawisza Bydgoszcz vs. Slask Wroclaw
22:30 Bodo/Glimt vs. Aalesund (ノルウェー1部開幕節)
22:30 Cerro vs. Cerro Largo
23:00 Luzern vs. Basel
23:00 Rubin Kazan vs. Rostov
23:00 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Dynamo Kyiv
23:00 Krka vs. Zavrc
23:00 AE Kouklion vs. Aris
23:00 AEK Larnaca vs. Ethnikos Achna
23:00 Porto B vs. Uniao Madeira
23:00 RSB Berkane vs. AS Sale
23:00 FAR Rabat vs. KAC Kenitra
23:15 Ergotelis vs. PAS Giannina
23:15 Panthrakikos vs. Apollon Smirnis
23:15 Levadiakos vs. OFI
23:30 Ried vs. Austria Wien
23:30 Videoton vs. Debrecen
00:00 Liverpool vs. Tottenham Hotspur
00:00 Lille vs. Guingamp
00:00 Osasuna vs. Real Sociedad
00:00 Sabadell(田邉) vs. Lugo
00:00 Real Jaen vs. Hercules(杉田)
00:00 Girona vs. Alcorcon
00:00 Arouca vs. Vitoria Setubal
00:00 Academica vs. Olhanense
00:00 Estoril vs. Rio Ave
00:00 Gil Vicente vs. Maritimo
00:00 Portimonense(金崎・亀倉) vs. Sporting Braga B
00:00 Napredak vs. Spartak Subotica
00:00 Zbrojovka Brno vs. Dukla Praha
00:00 Viborg vs. Brondby
00:30 Hannover(酒井宏樹) vs. Werder Bremen
00:30 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
00:30 Malmo FF vs. Falkenberg (スウェーデン1部開幕節)
00:30 Halmstad vs. Orebro (スウェーデン1部開幕節)
01:00 Sporting Braga vs. Benfica
01:00 Standard Liege(川島) vs. Anderlecht (ベルギー1部プレーオフI開幕節)
01:00 Gornik Zabrze vs. Jagiellonia Bialystok
01:00 Sandnes Ulf vs. Odd (ノルウェー1部開幕節)
01:00 Stabaek vs. Sogndal (ノルウェー1部開幕節)
01:00 Stromsgodset vs. Start (ノルウェー1部開幕節)
01:00 Skonto vs. Spartaks
01:00 Olympic Safi vs. Hassania Agadir
01:00 Union Comercio vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第7節)
01:15 Deportivo Alaves vs. Real Zaragoza
01:15 Kuban' Krasnodar vs. Krasnodar
01:30 Metalist vs. Shakhtar Donetsk
01:30 Olympiakos vs. Aris
01:30 Ludogorets vs. Botev Plovdiv
01:30 Szombathelyi Haladas vs. Ujpest
01:30 El Nacional vs. Emelec
01:30 LDU Quito vs. Olmedo
02:00 Villarreal vs. Elche
02:00 Istra 1961 vs. Rijeka
02:00 Vojvodina vs. Radnicki Nis
02:00 Sparta Praha vs. Znojmo
02:00 AaB vs. Kobenhavn
02:00 Sarpsborg 08 vs. Brann (ノルウェー1部開幕節)
02:00 Puntarenas vs. Deportivo Saprissa
02:10 Lanus vs. Rosario Central
02:15 Beitar Jerusalem vs. Maccabi Petah Tikva
02:30 Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Bucuresti
02:30 Universitario Popayan vs. Depor FC
02:30 Uruguay vs. Perez Zeledon
03:00 Khouribga vs. Wydad Casablanca
03:00 Puebla vs. Leon
03:00 Cruz Azul Hidalgo vs. Celaya
03:15 Nacional vs. Porto
03:15 Los Caimanes vs. Cienciano (コパインカB組第7節)
03:30 Mechelen vs. Sporting Charleroi (ベルギー1部プレーオフII開幕節)
03:45 Napoli vs. Juventus
04:00 Valencia vs. Getafe
04:00 Olympique Lyonnais vs. Saint-Etienne
04:00 Santos vs. Penapolense (サンパウロ州選手権1部準決勝)
04:00 Fluminense vs. Vasco da Gama (リオデジャネイロ州選手権1部準決勝第2戦)
04:00 Gremio vs. Internacional (リオグランデドスル州選手権1部決勝第1戦)
04:00 Cruzeiro vs. Boa (ミナスジェライス州選手権1部準決勝第2戦)
04:00 Miramar Misiones vs. Penarol
04:00 Nublense vs. Deportes Iquique
04:00 Huachipato vs. Antofagasta
04:00 O'Higgins vs. Cobresal
04:00 Muhuc Runa vs. Independiente del Valle
04:00 New York Red Bulls(木村) vs. Chivas USA
04:30 Club Universitario vs. Aurora
05:00 Nacional Potosi vs. Bolivar
05:10 Arsenal vs. Colon
05:30 Mineros de Guayana vs. Zamora
05:30 Inti Gas vs. Alianza Lima (コパインカA組第7節)
06:00 Atletico Bucaramanga vs. Deportes Quindio
06:00 Expreso Rojo vs. Llaneros
06:00 Jaguares de Cordoba vs. Real Santander
06:00 Union Magdalena vs. Deportivo Rionegro
06:15 Boca Juniors vs. River Plate
06:15 Envigado vs. Itagui
06:30 Palmeiras vs. Ituano (サンパウロ州選手権1部準決勝)
06:30 Atletico Mineiro vs. America Mineiro (ミナスジェライス州選手権1部準決勝第2戦)
06:30 Colo Colo vs. Universidad Concepcion
06:30 Barcelona vs. Universidad Catolica
06:30 Cucuta Deportivo Valledupar
07:00 Oriente Petrolero vs. Guabira
07:15 Guarani vs. Cerro Porteno
07:45 Universitario vs. Sport Huancayo (コパインカB組第7節)
08:00 La Equidad vs. Junior
08:30 Deportes Tolima vs. Fortaleza
09:30 Tigre vs. San Lorenzo
10:00 Guadalajara vs. America
10:45 Uniautonoma vs. Deportivo Cali
16:00 釜山尚武(W) vs. 仁川現代製鉄(W)
23:00 Slavia Sofia vs. Lokomotiv Sofia
23:30 Krylya Sovetov vs. Terek Grozny
00:30 Universitatea Cluj vs. Gaz Metan Medias(熊田)
01:00 Vaslui vs. Brasov
01:00 Mlada Boleslav vs. Slavia Praha
01:00 Zaglebie Lubin vs. Wisla Krakow
01:00 Slaven Koprivnica vs. Split
01:30 Xanthi vs. Platanias
01:45 CSKA Moskva vs. Volga
02:00 Udinese vs. Catania
02:00 Fenerbahce vs. Bursaspor
02:00 Kayserispor vs. Antalyaspor
02:00 Eskisehirspor vs. Genclerbirligi
02:00 Nordsjaelland vs. AGF
02:00 Atvidaberg vs. Elfsborg (スウェーデン1部開幕節)
02:00 Hacken vs. Norrkoping (スウェーデン1部開幕節)
02:05 AIK vs. IFK Goteborg (スウェーデン1部開幕節)
02:45 Wil vs. FC Schaffhausen
02:55 Maccabi Tel Aviv vs. Hapoel Be'er Sheva
03:00 Granada vs. Levante
03:00 Steaua Bucuresti vs. Botosani
03:00 Almere City vs. Excelsior
03:15 Union Berlin vs. Energie Cottbus
03:30 Lens vs. Clermont
04:00 Livorno vs. Inter(長友)
04:00 Sunderland vs. West Ham United
05:00 Real Betis vs. Malaga
08:00 Everton vs. Audax Italiano
08:00 The Strongest vs. Real Potosi
08:00 Venezuela(W)U17 vs. Japan(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準決勝)
09:00 Bogota vs. Real Cartagena
11:00 Deportivo Pereira vs. Cortulua
11:00 Italy(W)U17 vs. Spain(W)U17 (FIFA U-17女子W杯準決勝)
17:30 Central Coast Mariners vs. 北京国安 (ACL F組第4節)
18:00 Arema vs. Maziya (AFCカップF組第4節)
18:30 Nay Pyi Taw vs. Kithee (AFCカップH組第4節)
19:00 川崎F vs. Western Sydney Wanderers(小野) (ACL H組第4節)
19:00 Alay vs. Shabab Al Ordon (AFCカップD組第4節)
19:30 ソウル(エスクデロ) vs. 広島 (ACL F組第4節)
20:00 Istanbul BB vs. Denizlispor
21:00 貴州人和 vs. 蔚山現代 (ACL H組第4節)
21:45 Selangor vs. Ha Noi TT (AFCカップF組第4節)
22:00 Foolad vs. Bunyodkor(佐藤) (ACL B組第4節)
22:00 Fulham U21 vs. Liverpool U21
22:30 Pune(和泉) vs. Tampines Rovers(山下・川上) (AFCカップH組第4節)
23:30 Tractor Sazi vs. Al Ain (ACL C組第4節)
00:00 Krylya Sovetov vs. Terek Grozny
00:00 Fanja vs. Al Nejmeh (AFCカップB組第4節)
00:30 Al Riffa vs. Erbil (AFCカップD組第4節)
00:40 Jaish vs. Al Kuwait (AFCカップA組第4節)
01:20 Al Ahli vs. Sepahan (ACL D組第4節)
01:30 Platinum Stars vs. Moroka Swallows
02:00 Al Jaish vs. Al Fateh (ACL B組第4節)
02:40 Al Hilal vs. Al Sadd (ACL D組第4節)
03:00 Chabab Rif Hoceima vs. Wydad Fes
03:00 Quilmes vs. Belgrano
03:45 Manchester United(香川) vs. Bayern Munchen (UCL準々決勝第1戦)
03:45 Barcelona vs. Atletico Madrid (UCL準々決勝第1戦)
03:45 Inverness CT vs. Motherwell
05:10 Olimpo vs. Velez Sarsfield
07:15 Argentinos Juniors vs. Atletico Rafaela
08:15 Racing Club vs. Estudiantes
09:00 Santa Fe vs. Deportivo Pasto
09:00 Real Garcilaso vs. Defensor Sporting (リベルタドーレス杯5組第5節)
09:00 Alajuelense vs. Toluca (CONCACAF CL準決勝第1戦)
10:00 Medellin vs. Millonarios
10:00 America de Cali vs. Barranquilla
11:00 Tijuana vs. Cruz Azul (CONCACAF CL準決勝第1戦)
11:00 Belen Siglo XXI vs. Perez Zeledon
19:00 仙台×F東京 鹿島×鳥栖 清水×G大阪 (ナビスコ杯A組第2節)
19:00 甲府×柏 新潟×名古屋 (ナビスコ杯B組第2節)
19:00 全北現代 vs. 広州恒大 (ACL G組第4節)
19:00 Ninh Binh vs. Kelntan (AFCカップG組第4節)
19:30 浦和×大宮 (ナビスコ杯B組第2節)
19:30 横浜FM vs. Melbourne Victory (ACL G組第4節)
19:30 Tavsanli Linyitspor vs. Fethiyespor
20:00 Buriram United(平野) vs. C大阪 (ACL E組第4節)
20:00 New Radiant vs. Persipura (AFCカップE組第4節)
20:30 山東魯能 vs. 浦項 (ACL E組第4節)
20:30 Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) vs. Churchill Brothers (AFCカップE組第4節)
21:00 South China vs. Yangon United(吉野) (AFCカップG組第4節)
22:00 Gorica vs. Rudar (スロベニア杯準決勝第2戦)
22:00 Orduspor vs. 1461 Trabzon
23:00 That Ras vs. Ravshan (AFCカップA組第4節)
23:00 Safa vs. Al Suwaiq (AFCカップA組第4節)
23:00 Triglav vs. Koper
23:00 Apollon vs. Ermis (キプロス杯準決勝第1戦)
23:00 Villarreal B vs. Indonesia (国際親善)
00:00 Al Shorta vs. Al Hadd (AFCカップC組第4節)
00:00 Ludogorets vs. Lovech (ブルガリア杯準々決勝第2戦)
00:30 Olimpija vs. Maribor (スロベニア杯準決勝第2戦)
00:40 Al Jazira vs. Esteghlal (ACL A組第4節)
00:45 Al Rayyan vs. Al Shabab (ACL A組第4節)
01:00 Olympiakos vs. PAOK (ギリシャ杯準決勝第1戦)
01:00 APOEL vs. Doxa (キプロス杯準決勝第1戦)
01:00 Mersin Idmanyurdu vs. Balikesirspor
01:30 Roma vs. Parma (第22節延期分)
01:45 RKC Waalwijk vs. Ajax (第29節延期分)
01:45 Twente vs. ADO Den Haag (第29節延期分)
01:45 Go Ahead Eagles vs. NAC Breda (第29節延期分)
01:45 Utrecht vs. Cambuur (第29節延期分)
01:45 Heracles vs. Feyenoord (第29節延期分)
02:00 Moghreb Tetouan vs. FAR Rabat
02:30 Al Ittihad vs. Lekhwiya (ACL C組第4節)
02:30 Orlando Pirates vs. Mpumalanga Black Aces
02:30 Kaizer Chiefs vs. Golden Arrows
03:00 Godoy Cruz vs. Lanus
03:45 Real Madrid vs. Borussia Dortmund (UCL準々決勝第1戦)
03:45 PSG vs. Chelsea (UCL準々決勝第1戦)
03:45 Heart of Midlothian vs. Aberdeen
04:00 Kawkab Marrakech vs. Difaa El Jadida
05:10 Rosario Central vs. Boca Juniors
05:10 Colon vs. All Boys
08:00 Once Caldas vs. Uniautonoma
08:15 River Plate vs. Newell's Old Boys
08:30 Botafogo PB vs. Goias (ブラジル杯1回戦第1戦)
08:45 Botafogo vs. Union Espanola (リベルタドーレス杯2組第5節)
10:00 Atletico Nacional vs. Gremio (リベルタドーレス杯6組第5節)
10:00 Emelec vs. Flamengo (リベルタドーレス杯7組第5節)
10:00 Mixto vs. Santos (ブラジル杯1回戦第1戦)
10:00 Palmeiras vs. Vilhena (ブラジル杯1回戦第2戦)
10:00 Sport Recife vs. Ceara (コパドノルデステ決勝第1戦)
11:00 Junior vs. Boyaca Chico
11:00 Deportivo Cali vs. Alianza Petrolera
12:00 USA vs. Mexico (国際親善)
19:00 高陽大教ヌンノピ(W) vs. 仁川現代製鉄レッドエンジェルス(W)
19:00 Spartak Moskva U21 vs. Ural U21
23:00 Trakai vs. Atlas
01:00 Adanaspor vs. Samsunspor
01:30 Horsens vs. Hobro
04:05 AZ vs. Benfica (UEL準々決勝第1戦)
04:05 Olympique Lyonnais vs. Juventus (UEL準々決勝第1戦)
04:05 Basel vs. Valencia (UEL準々決勝第1戦)
04:05 Porto vs. Sevilla (UEL準々決勝第1戦)
05:00 Gimnasia La Plata vs. Tigre
08:00 Itagui vs. La Equidad
08:15 San Lorenzo vs. Arsenal
08:30 Resende vs. Vasco da Gama (ブラジル杯1回戦第1戦)
08:30 Blooming vs. Bolivar
08:45 Universidad Chile vs. Cruzeiro (リベルタドーレス杯5組第5節)
10:00 Fortaleza vs. Envigado
10:00 Patriotas Boyaca vs. Deportes Tolima
11:00 Santa Fe vs. Atletico Mineiro (リベルタドーレス杯4組第5節)
17:00 Luch Vladivostok vs. Rotor Volgograd
17:30 Adelaide United vs. Melbourne Heart
20:30 Albirex Niigata S vs. Tanjong Pagar
21:00 Angusht vs. Sibir
21:30 Ufa vs. Yenisey
22:00 Khimik Dzerzhinsk vs. SKA-Energiya
22:00 Neftekhimik vs. Dinamo St.Petersburg
22:30 Pune(和泉) vs. Salgaocar(斉藤)
23:00 Daugava Daubavpils vs. Ventspils (ラトビア杯準々決勝)
23:15 Kuban' Krasnodar vs. Tom' Tomsk
23:30 Shinnik vs. Gazovik Orenburg
00:00 Puskas FC vs. Szombathelyi Haladas
00:30 Concordia Chiajna vs. Ceahlaul Piatra Neamt
01:00 Baltika vs. Torpedo Moskva
01:00 Sevastpol vs. Vorskla
01:00 Lokomotiva Zagreb vs. Osijek
01:00 Podbeskidzie vs. Slask Wroclaw
01:00 Zalgiris(金井) vs. Kruoja
01:00 Tallinna Kalev vs. Paide
01:00 Liepaja vs. FC Jurmala (ラトビア杯準々決勝)
01:30 Spartak Moskva vs. Ural
01:30 AGF vs. Randers
01:30 Aalen(阿部) vs. FSV Frankfurt
01:30 Energie Cottbus vs. Dynamo Dresden
01:30 Paderborn vs. Fortuna Dusseldorf
01:30 Mattersburg vs. Rheindorf Altach
01:30 Austria Lustenau vs. Parndorf
01:30 Liefering vs. St.Polten
01:30 Horn vs. Kapfenberger SV
02:00 Gaziantepspor vs. Kasimpasa
02:00 Viking vs. Stromsgodset
02:00 Elfsborg vs. Hacken
02:00 Ujpest vs. Ferencvaros
02:00 Stuttgarter Kickers vs. Saarbrucken(石原)
03:00 PEC Zwolle vs. Groningen
03:00 Willem II vs. Dordrecht
03:00 VVV(大津欠場) vs. Emmen
03:00 Vaslui vs. Viitorul Canstanta
03:00 Liverpool U21 vs. Norwich U21
03:00 Arles vs. Angers
03:00 Clermont vs. Chateauroux
03:00 Creteil vs. Laval
03:00 Le Havre vs. CA Bastia
03:00 Nimes vs. Nancy
03:00 Niort vs. Dijon
03:00 Tours vs. Auxerre
03:00 Troyes vs. Brest
03:00 Moroka Swallows vs. Ajax Cape Town
03:00 Los Caimanes vs. Sport Huancayo (コパインカB組第8節)
03:15 Teplice vs. Pribram
03:30 Hamburger SV vs. Bayer Leverkusen
03:30 Olympique Marseille vs. Ajaccio
03:30 Zulte-Waregem vs. Standard Liege(川島)
03:30 Cracovia Krakow vs. Gornik Zabrze
03:30 Palermo vs. Avellino
03:30 Hartberg vs. First Vienna
03:30 Heist vs. Westerlo
03:45 Leicester City vs. Sheffield Wednesday
03:45 Ross County vs. Inverness CT
04:00 Almeria vs. Osasuna
04:00 Vitoria Guimaraes vs. Estoril
05:00 Venezuela(W)U17 vs. Italy(W)U17 (FIFA U-17女子W杯3位決定戦)
06:00 Independiente del Valle vs. Mushuc Runa
08:00 Antofagasta vs. Nublense
08:00 Cerro Porteno vs. Sportivo Luqueno
08:00 Lobos BUAP vs. Altamira
08:00 Japan(W)U17 vs. Spain(W)U17 (FIFA U-17女子W杯決勝)
09:00 The Strongest vs. Sport Boys
10:00 Deportivo Cuenca vs. Deportivo Quito
10:00 Cesar Vallejo vs. Universitario (コパインカB組第8節)
10:30 Estudiantes Tecos vs. Correcaminos UAT
11:00 Morelia vs. Veracruz
11:00 Atletico San Luis(小野悠斗) vs. Delfines
11:00 Necaxa vs. Universidad Guadalajara
11:30 Tijuana vs. Toluca
12:00 ジェフL×湯郷
13:00 札幌×松本 水戸×千葉 富山×東京V 岐阜×福岡 讃岐×栃木 長崎×北九州
13:00 岡山N×ソニー 沼津×マルヤス
13:00 ベガルタ×I神戸 新潟L×日テレ
13:30 Southern District vs. South China
14:00 慶南×水原三星 尚州尚武×済州
15:00 磐田×群馬
15:30 Newcastle Jets vs. Melbourne Victory
15:30 遼寧宏運×哈爾濱毅騰
16:00 山形×愛媛 横浜FC×熊本 湘南×岡山 大分×京都
16:00 城南×仁川
17:45 Western Sydney Wanderers(小野) vs. Brisbane Roar
18:00 Pattaya United(東風) vs. Sriracha(多田・宮澤)
19:00 Hai Phong vs. Hoang Anh Gia Lai
19:00 Amkar Perm' vs. Terek Grozny
19:00 Gulbene vs. Jelgava (ラトビア杯準々決勝)
19:30 Perth Glory vs. Central Coast Mariners
19:30 Akhisar Belediyespor vs. Eskisehirspor
20:00 Koln(長澤) vs. Arminia Bielefeld
20:00 Sandhausen vs. St.Pauli
20:00 Tavriya vs. Dnipro Dnipropetrovsk
20:00 Adana Demirspor vs. Istanbul BB
20:00 Chainat Hornbill vs. TOT(河村)
20:15 Wigan Athletic vs. Leeds United
20:30 Mohammedan(長谷川) vs. East Bengal(末岡)
20:30 河南建業×上海東亜
20:35 江蘇舜天×天津泰達
20:45 Manchester City vs. Southampton(吉田欠場)
20:45 Dundee United vs. Celtic
20:55 England(W) vs. Montenegro(W) (女子W杯欧州予選6組)
21:00 Metta/LU vs. BFC Davgavpils(中野・木脇・山崎)
21:00 Dugava Riga vs. Skonto (ラトビア杯準々決勝)
21:00 Honved vs. Diosgyor
21:00 AZAL vs. Qarabag
21:00 Caen vs. Lens
21:00 Preussen Munster vs. Darmstadt 98
21:00 RB Leipzig vs. Chemnitzer FC
21:00 Hallescher FC vs. Hansa Rostock
21:00 Wehen Wiesbaden vs. Heidenheim
21:00 Wacker Burghausen vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
21:00 Bangkok United vs. Police United(西)
21:00 Singhtarua(猿田) vs. Suphanburi(カレン)
21:00 Phitsanulok vs. Trat(大友・杉下)
21:30 Krylya Sovetov vs. CSKA Moskva
21:30 Botosani vs. Corona Brasov
21:45 Kelantan vs. ATM
21:45 Sime Darby vs. Singapore LIONSXII
22:00 Antalyaspor vs. Konyaspor
22:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Slaven Koprivnica
22:00 Levadia vs. Flora
22:00 Ternana vs. Cesena
22:00 Novara vs. Crotone
22:00 Reggina vs. Latina
22:00 Virtus Lanciano vs. Modena
22:00 Spezia vs. Padova
22:00 Brescia vs. Pescara
22:00 Cittadella vs. Siena
22:00 Carpi vs. Trapani
22:00 Juve Stabia vs. Varese
22:00 SuperSport United vs. Orlando Pirates
22:15 Lokomotiv Plovdiv vs. Ludogorets
22:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Mainz 05(岡崎)
22:30 Nurnberg(清武) vs. Borussia M'gladbach
22:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Freiburg
22:30 Werder Bremen vs. Schalke 04(内田欠場)
22:30 Augsburg vs. Bayern Munchen
22:30 Lechia Gdansk vs. Zaglebise Lubin
22:30 Spartak Subotica vs. Crvena Zvezda
22:30 Odd vs. Molde
22:50 Al Shabab vs. Al Wahda
23:00 Al Dhafra s. Al Shaab
23:00 Atletico Madrid vs. Villarreal
23:00 Newcastle United vs. Manchester United(香川)
23:00 Norwich City vs. West Bromwich Albion
23:00 Aston Villa vs. Fulham
23:00 Cardiff City vs. Crystal Palace
23:00 Hull City vs. Swansea City
23:00 AFC Bournemouth vs. Queens Park Rangers
23:00 Nottingham Forest vs. Millwall
23:00 Shakhtar Donetsk vs. Karpaty
23:00 Slovan Liberec vs. Banik Ostrava
23:00 Celje vs. Krka
23:00 Triglav vs. Maribor
23:00 Paksi SE vs. MTK
23:00 Papa vs. Pecsi MFC
23:00 Falkenberg vs. Brommapojkarna
23:00 AE Kouklion vs. Doxa
23:00 Maccabi Haifa vs. Bnei Sakhnin
23:00 Republic of Ireland(W) vs. Germany(W) (女子W杯欧州予選1組)
23:00 Switzerland(W) vs. Malta(W) (女子W杯欧州予選3組)
23:15 Aberystwyth Town vs. Holywell (ウェールズ杯準決勝)
23:30 Grodig vs. Salzburg
23:30 Domzale vs. Koper
23:30 MVV vs. Achilles '29
00:00 PSG vs. Reims
00:00 Midtjylland vs. AaB
00:00 Suduva vs. Ekranas
00:00 Partizani Tirana vs. Besa Kavaje
00:00 Anorthosis vs. Ermis
00:00 UD Oliveirense vs. Benfica B
00:30 Al Wakrah vs. Al Ahli
00:30 Al Gharafa vs. Al Arabi
00:30 Cobresal vs. O'Higgins
01:00 Barcelona vs. Real Betis
01:00 Real Murcia vs. Sabadell(田邉)
01:00 Chievo vs. Hellas Verona
01:00 Cercle Brugge vs. Mechelen
01:00 Antwerp vs. SV Roeselare
01:00 BATE vs. Minsk
01:00 Partizan vs. Vojvodina
01:00 Widzew Lodz vs. Wisla Krakow
01:00 Kecskemeti TE vs. Videoton
01:00 Aalesund vs. Rosenborg
01:00 Trans vs. Nomme Kalju(和久井)
01:00 Besiktas vs. Kayserispor
01:00 Rizespor vs. Karabukspor
01:00 Ankaraspor vs. Sanliurfaspor
01:00 AmaZulu vs. Free State Stars
01:05 Barracas Central vs. Nueva Chicago
01:15 Real Madrid Castilla vs. Deportivo La Coruna
01:30 Chelsea vs. Stoke City
01:30 Borussia Dortmund vs. Wolfsburg
01:30 Hoverla vs. Metalurh Donetsk
01:30 Scotland(W) vs. Poland(W) (女子W杯欧州予選4組)
01:30 Al Wasl vs. Al Nasr
01:30 Ajman vs. Dubai
01:45 Heerenveen vs. PSV
02:00 Olhanense vs. Sporting Braga
02:00 Wiener Neustadt vs. Ried
02:00 Wacker Innsbruck vs. Wolfsberger AC
02:00 Strum Graz vs. Admira
02:00 Zadar vs. Dinamo Zagreb
02:00 Zavrc vs. Rudar
02:00 Hapoel Be'er Sheva vs. Hapoel Tel Aviv
02:30 KAC Kenitra vs. Maghreb Fes
02:45 NAC Breda vs. Twente
02:45 NEC vs. Cambuur
02:45 Grasshopper vs. Zurich
02:45 St.Gallen vs. Aarau
02:45 Al Mu'aidar vs. Al Sailiya
02:45 Qatar SC vs. Umm Salal
03:00 Real Sociedad vs. Real Madrid
03:00 Alcorcon vs. Las Palmas
03:00 Bastia vs. Sochaux
03:00 Bordeaux vs. Rennes
03:00 Guingamp vs. Montpellier
03:00 Lorient vs. Evian TG
03:00 Toulouse vs. Lille
03:00 Lokeren vs. Genk
03:00 Lierse vs. Gent
03:00 KV Oostende vs. Waasland-Beveren
03:00 Sporting Charleroi vs. Kortrijk
03:00 Mons vs. OH Leuven
03:00 Zeljeznicar vs. Celik
03:00 Debrecen vs. Gyori ETO
03:05 Gorica vs. Olimpija
03:15 Dukla vs. Viktoria Plzen
03:15 Kaizer Chiefs vs. Mamelodi Sundowns
03:15 Inti Gas vs. Juan Aurich (コパインカA組第8節)
03:30 ACS Poli Timisoara vs. Steaua Bucuresti
03:30 Lech Poznan vs. Jagiellonia Bialystok
03:30 Rangers vs. Santiago Wanderers
03:30 Universidad Concepcion vs. Huachipato
03:45 Inter(長友) vs. Bologna
03:45 Heracles vs. Go Ahead Eagles
03:50 France(W) vs. Kazakhstan(W) (女子W杯欧州予選7組)
04:00 Portland Timbers vs. Seattle Sounders
04:15 Pacos de Ferreira vs. Sporting Lisbon
04:30 Hassania Agadir vs. Khouribga
05:00 Rayo Vallecano vs. Celta de Vigo
05:00 Deportivo Rionegro vs. America de Cali
05:00 Real Santander vs. Bogota
05:00 Valledupar vs. Expreso Rojo
05:00 Deportes Quindio vs. Universitario Popayan
05:00 Montreal Impact vs. New York Red Bulls(木村)
05:05 Deportivo Moron vs. Temperley
05:15 Deportivo Pasto vs. Atletico Huila
05:30 Alianza Lima vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第8節)
06:00 Universidad Catolica vs. Everton
06:00 Manta vs. LDU Quito
06:00 Chicago Fire vs. Philadelphia Union
07:00 Millonarios vs. Deportivo Cali
07:00 Aurora vs. Wilstermann
07:00 Columbus Crew vs. Toronto
07:00 Comunicaciones vs. Xelaju
07:15 Lanus vs. Colon
07:30 Uniautonoma vs. Alianza Petrolera
07:30 Vancouver Whitecaps vs. Colorado Rapids
08:00 Melgar vs. UTC Cajamarca (コパインカB組第8節)
08:00 America vs. Cruz Azul
08:00 DC United vs. New England Revolution(小林)
08:30 Velez Sarsfield vs. Racing Club
08:30 Audax Italiano vs. Deportes Iquique
09:00 Emelec vs. El Nacional
09:00 Merida vs. Ballenas Galeana
09:00 Houston Dynamo vs. Dallas
09:30 Sporting Kansas City vs. Real Salt Lake
09:45 Atletico Nacional vs. Junior
10:00 Cortulua vs. Atletico Bucaramanga
10:00 Pachuca vs. Guadalajara
10:00 Monterrey vs. Santos Laguna
10:00 Zacatepec vs. Alebrijes de Oaxaca
10:00 Aguila vs. Firpo
10:30 Victoria vs. Olimpia
11:00 Celayaa vs. Dorados
11:06 Leon vs. Queretaro
12:00 Atlas vs. Puebla
19:00 浦和×仙台
19:00 Malaga vs. Granada
19:00 Real Zaragoza vs. Eibar
19:00 Villarreal B vs. Valencia Mestalla(指宿)
19:15 Feirense vs. Sporting B
19:30 Lazio vs. Sampdoria
19:30 Bari vs. Empoli
19:30 ADO Den Haag vs. Utrecht
19:30 Kayseri Erciyesspor vs. Elazigspor
19:30 Denizlispor vs. Tavsanli Linyitspor
19:30 Neftci vs. Baku
19:30 Mohun Bagan(遊佐) vs. Bengaluru
19:30 Stomil Olsztyn(加藤) vs. Chojniczanka Chojnice(池上)
20:00 Chornomorets vs. Metalurh Zaporizhya
20:00 Sisaket(田中) vs. Ratchaburi(永里)
20:30 1860 Munchen(大迫) vs. Karlsruher SC
20:30 Kaiserslautern vs. Bochum(田坂)
20:30 Erzgebirge Aue vs. Union Berlin
20:30 Sporting Goa vs. Churchill Brothers
20:35 杭州緑城×貴州人和
20:45 Basel vs. Thun
20:45 Lausanne Sport vs. Sion
21:00 広州恒大×大連阿爾濱
21:00 Army United(船山・能登) vs. BEC Tero Sasana(岩政・下地)
21:00 Saint-Etienne vs. Nice
21:00 Anzhi vs. Dinamo Moskva
21:00 Viborg vs. OB
21:30 Everton vs. Arsenal(宮市欠場)
21:30 Vitesse(ハーフナー) vs. Ajax
21:30 Feyenoord vs. RKC Waalwijk
21:30 Djurgarden vs. Halmstad
21:45 Botev Plovdiv vs. Lovech
22:00 Cagliari vs. Roma
22:00 Atalanta vs. Sassuolo
22:00 Catania vs. Torino
22:00 Fiorentina vs. Udinese
22:00 Austria Wien vs. Rapid Wien
22:00 Rijeka vs. Hajduk Split
22:00 Gefle vs. AIK
22:00 Norrkoping vs. Helsingborg
22:00 Fredrikstad vs. Tromso
22:00 Bursaspor vs. Sivasspor
22:00 Maritzburg United vs. Golden Arrows
22:30 Eintracht Braunschweig vs. Hannover 96(酒井宏樹)
22:30 Piast Gliwice vs. Pogon Szczecin(赤星・村山)
22:30 Start vs. Haugesund
22:50 Al Ain vs. Bani Yas
22:50 Al Sharjah vs. Emirates
23:00 Young Boys(久保) vs. Luzern
23:00 Zorya vs. Illichivets'
23:00 Znojmo vs. Zbrojovka Brno
23:00 Aris vs. Ethnikos Achna
23:00 Silkeborg vs. Bronshoj
23:00 Difaa El Jadida vs. RSB Berkane
23:30 Roda JC vs. AZ
23:30 Krasnodar vs. Rostov
23:30 AS Sale vs. Chabab Rif Hoceima
00:00 West Ham United vs. Liverpool
00:00 Valenciennes vs. Olympique Lyonnais
00:00 Elche vs. Getafe
00:00 Hercules(杉田) vs. Girona
00:00 Barcelona B vs. Numancia
00:00 Lugo vs. Mallorca
00:00 Sporting Gijon vs. Cordoba
00:00 Maritimo vs. Arouca
00:00 Gil vicente vs. Belenenses
00:00 Sporting Covilha vs. Portimonense(金崎・亀倉)
00:00 Kobenhavn vs. SonderjyskE
00:00 Vysocina Jihlava vs. Mlada Boleslav
00:00 Sigma Olomouc vs. Bohemians 1905
00:05 Raith Rovers vs. Rangers (スコットランドチャレンジカップ決勝)
00:30 Hertha BSC(細貝) vs. Hoffenheim
00:30 Brasov vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
00:30 Banga vs. Dainava
00:30 Al Khor vs. Al Kharitiyath
00:30 Al Jaish vs. Al Rayyan
01:00 Asteras Tripolis vs. Aris
01:00 Veria vs. Panionios
01:00 PAS Giannina vs. Olympiakos
01:00 Platanias vs. Panaitolikos
01:00 Apollon Smirnis vs. Ergotelis
01:00 OFI vs. Xanthi
01:00 Kalloni vs. Panthrakikos
01:00 Panathinaikos vs. Levadiakos
01:00 PAOK vs. Atromitos
01:00 Galatasaray vs. Fenerbahce
01:00 Balikesirspor vs. Orduspor
01:00 Vitoria Setubal vs. Nacional
01:00 Tenerife vs. Deportivo Alaves
01:00 Cukaricki vs. Napredak
01:00 Legia Warszawa vs. Zawisza Bydgoszcz
01:00 Valerenga vs. Bodo/Glimt
01:00 Sogndal vs. Sarpsborg 08
01:00 Lillestrom vs. Sandnes Ulf
01:00 Eupen vs. Excelsior Virton
01:00 Wydad Casablanca vs. Raja Casablanca
01:00 Union Comercio vs. San Simon (コパインカA組第8節)
01:15 Recreativo Huelva vs. Ponferradina
01:15 Angelholm vs. Oster
01:30 Dynamo Kyiv vs. Metalist
01:30 Levski Sofia vs. Cherno More
01:30 Al Jazira vs. Al Ahli
01:45 Universidad Catolica vs. Barcelona
01:45 Olmedo vs. LDU Quito
02:00 Sevilla vs. Espanyol
02:00 Split vs. Istra 1961
02:00 Slovacko vs. Sparta Praha
02:00 Brann vs. Stabaek
02:00 FUS Rabat vs. Moghreb Tetouan
02:00 Pumas UNAM vs. Chiapas
02:15 Bnei Yehuda vs. Beitar Jerusalem
02:30 Brondby vs. Esbjerg
02:35 Al Shabab vs. Al Orubah (サウジアラビア1部最終節)
02:35 Al Ahli vs. Al Ittifaq
02:35 Al Shoalah vs. Al Raed
02:35 Al Taawon vs. Al Nasr
02:35 Najran vs. Al Ittihad
02:35 Al Faisaly vs. Al Nahdha
02:35 Al Fateh vs. Al Hilal
02:45 Lekhwiya vs. Al Sadd
03:00 Anderlecht vs. Club Brugge
03:00 CFR Cluj vs. Petrolul Ploiesti
03:00 Newell's Old Boys vs. Rosario Central
03:00 Coatepeque vs. Municipal
03:15 Porto vs. Academica
03:15 Cienciano vs. Universidad San Martin (コパインカB組第8節)
03:30 Universidad Chile vs. Colo Colo
03:45 Parma vs. Napoli
04:00 Monaco vs. Nantes
04:00 Real Valladolid vs. Valencia
04:00 Mirandes vs. Real Jaen
04:00 Ituano vs. Santos (サンパウロ州選手権1部決勝第1戦)
04:00 Vasco da Gama vs. Flamengo (リオデジャネイロ州選手権1部決勝第1戦)
04:00 Atletico Mineiro vs. Cruzeiro (ミナスジェライス州選手権1部決勝第1戦)
04:00 Atletico Rafaela vs. Quilmes
04:00 Cobresal vs. Palestino
04:00 Chivas USA vs. Los Angeles Galaxy
04:30 Real Potosi vs. San Jose
05:00 Guabira vs. Blooming
05:00 Bolivar vs. Club Universitario
05:00 Barranquilla vs. Deportivo Pereira
05:10 All Boys vs. San Lorenzo
05:10 Arsenal vs. Tigre
05:15 La Equidad vs. Fortaleza
05:15 Once Caldas vs. Santa Fe
05:30 Sporting Cristal vs. Real Garcilaso (コパインカA組第8節)
05:30 Llaneros vs. Jaguares de Cordoba
06:00 Atletico Marte vs. Dragon
06:00 USA(W) vs. China PR(W) (女子国際親善)
06:15 Boca Juniors vs. Godoy Cruz
06:30 Union La Calera vs. Union Espanola
06:45 Marathon vs. Real Sociedad
07:00 Boyaca Chico vs. Itagui
07:00 Oriente Petrolero vs. Nacional Potosi
07:00 Atlante vs. Tigres UNAL
07:30 Envigado vs. Patriotas Boyaca
08:30 Audax Italino vs. Deportes Iquique
09:30 Belgrano vs. River Plate
09:45 Deportes Tolima vs. Medellin
19:00 ソウル支庁アマゾネス(W) vs. 仁川現代製鉄レッドエンジェルス(W)
20:30 北京国安 vs. 広州富力
00:30 Gaz Metan Medias(熊田) vs. Pandurii Targu Jiu
00:00 Lokomotiv Moskva vs. Volga
01:00 Ruch Chorzow vs. Korona Kielce
01:00 Wydad Fes vs. FAR Rabat
01:30 Sageata Navodari vs. Universitatea Cluj
01:30 First Vienna vs. Horn
02:00 Juventus vs. Livorno
02:00 Trabzonspor vs. Genclerbirligi
02:00 Samsunspor vs. Mersin Idmanyurdu
02:00 Bucaspor vs. Adanaspor
02:00 Vestsjaelland vs. Nordsjaelland
02:00 Kalmar vs. Atvidaberg
02:00 HamKam vs. Hodd
02:05 IFK Goteborg vs. Malmo FF
02:20 Assyriska vs. Hammarby
02:45 FC Schaffhausen vs. Winterthur
02:50 Ironi Kiryat Shmona vs. Maccabi Tel Aviv
03:00 Dinamo Bucuresti vs. Otelul Galati
03:00 Jong Ajax vs. Eindhoven
03:00 Kawkab Marrakech vs. Olympic Safi
03:00 Manchester United U21 vs. Aston Villa U21
03:05 Chelsea U21 vs. Liverpool U21
03:15 Ingolstadt vs. Greuther Furth
03:30 Metz vs. Istres
03:45 Kaposvari Rakoczi vs. Mezokovesd-Zsory
03:45 Hibernian vs. Aberdeen
03:45 Fulham U18 vs. Reading U18 (FAユース杯準決勝第2戦)
04:00 Genoa vs. Milan(本田)
04:00 Tottenham Hotspur vs. Sunderland
04:00 Benfica vs. Rio Ave
05:00 Levante vs. Athletic Bilbao
06:00 Olimpo vs. Gimnasia La Plata
08:00 Depor FC vs. Cucuta Deportivo
08:10 Estudiantes vs. Argentinos Juniors
09:00 Aurora vs. Wilstermann
10:00 Real Cartagena vs. Union Magdalena
18:30 Nay Pyi Taw vs. Pune(和泉) (AFCカップH組第5節)
19:00 Ninh Binh vs. South China (AFCカップG組第5節)
21:00 Kitchee vs.Tampines Rovers(山下・川上) (AFCカップH組第5節)
21:45 Kelantan vs. Yangon United(吉野) (AFCカップG組第5節)
00:00 Krylya Sovetov vs. Terek Grozny
00:00 Erbil vs. Shabab Al Ordon (AFCカップD組第5節)
00:10 Al Riffa vs. Alay (AFCカップD組第5節)
01:00 Admira vs. Strum Graz (オーストリア杯準々決勝)
01:00 Trakai vs. Zalgiris(金井) (リトアニア杯準決勝第1戦)
01:30 Zaglebie Lubin vs. Arka Gdynia (ポーランド杯準決勝第1戦)
01:30 Slavia Praha vs. Jablonec
01:30 Orebro vs. Mjallby
01:30 Mattersburg vs. Austria Lustenau
01:30 Rheidorf Altach vs. Liefering
01:30 St.Polten vs. Kapfenberger SV
01:30 Hartberg vs. Parndorf
01:35 Rot-Weiss Essen vs. MSV Duisburg (ニーダーライン地域協会杯準決勝)
01:50 Al Qadsia vs. Al Shorta (AFCカップC組第5節)
02:30 Pretoria University vs. Moroka Swallows
03:45 Borussia Dortmund vs. Real Madrid (UCL準々決勝第2戦)
03:45 Chelsea vs. PSG (UCL準々決勝第2戦)
03:45 Leicester City vs. Brighton and Hove Albion
03:45 Barnsley vs. Burnley
05:15 Alianza Petrolera vs. Millonarios
07:00 Olimpo vs. Gimnasia La Plata
07:45 Velez Sarsfield vs. Universitario (リベルタドーレス杯1組第6節)
07:45 The Strongest vs. Atletico PR (リベルタドーレス杯1組第6節)
09:00 Toluca vs. Alajuelense (CONCACAF CL準決勝第2戦)
10:00 Cerro Porteno vs. Deportivo Cali (リベルタドーレス杯3組第6節)
10:00 O'Higgins vs. Lanus (リベルタドーレス杯3組第6節)
10:00 Junior vs. Deportivo Pasto
11:00 Uruguay vs. Carmelita
17:00 SKA-Energiya vs. Ufa
19:00 Ravshan vs. Al Suwaiq (AFCカップA組第5節)
19:00 尚州尚武×ソウル(エスクデロ) 済州×全北現代
19:30 浦項×慶南 仁川×釜山 蔚山現代×城南 水原三星×全南
20:00 Yenisey vs. Angusht
20:00 Suphanburi(カレン) vs. Buriram United(平野)
20:00 Samut Songkhram(田原・鈴木・加藤・ノグチ) vs. Chonburi(和田・櫛田・橋本・馬場)
20:00 PTT Rayong vs. Muang Thong United
20:00 Songkhla United vs. Bangkok United
20:00 Maziya vs. Ha Noi TT (AFCカップF組第5節)
20:30 Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) vs. New Radiant (AFCカップE組第5節)
20:35 江蘇舜天 vs. 山東魯能 (第2節延期分)
21:00 Sibir vs. Neftekhimik
21:00 Gazovik Orenburg vs. Khimik Dzerzhinsk
21:00 Churchill Brothers vs. Persipura (AFCカップE組第5節)
21:00 Bangkok Glass(茂庭・大久保) vs. Army United(船山・能登)
21:00 BEC Tero Sasana(岩政・下地) vs. Sisaket(田中)
21:00 Ratchaburi(永里) vs. Osotspa(片野)
21:00 Chiangrai United(杉本・村上) vs. Air Force Central
21:30 Chania vs. Iraklis Psachna
22:00 Daugava Daugavpils vs. FC Jurmala
22:00 Spartak Subotica vs. Vojvodina (セルビア杯準決勝第2戦)
22:00 Doxa vs. APOEL (キプロス杯準決勝第2戦)
22:00 TOT(河村) vs. Singhtarua(猿田)
22:00 Police United(西) vs. Chainat
22:00 Oman U19 vs. Indonesia U19 (国際親善)
22:00 FAR Rabat vs. Raja Casablanca
23:00 That Ras vs. Safa (AFCカップA組第5節)
23:00 Lovech vs. Lokomotiv Plovdiv
23:30 Arsenal Tula vs. Baltika
23:30 Spartak Nal'chik vs. Shinnik
00:00 Ermis vs. Apollon (キプロス杯準決勝第2戦)
00:00 Jelgava vs. Spartaks
00:00 Iraklis vs. Fostiras
00:00 Niki Volos vs. Aiginiakos
00:00 Fanja vs. Jaish (AFCカップB組第5節)
00:00 Al Nejmeh vs. Al Kuwait (AFCカップB組第5節)
00:30 Al Wahda vs. Al Hadd (AFCカップC組第5節)
00:45 AaB vs. Horsens (デンマーク杯準決勝第2戦)
01:00 Torpedo Moskva vs. Luch Vladivostok
01:00 Liepaja(星野) vs. Skonto
01:00 Jagodina vs. OFK Beograd (セルビア杯準決勝第2戦)
01:00 Banga vs. Granitas Klaipeda(脇野) (リトアニア杯準決勝第2戦)
01:15 Ludogorets vs. Levski Sofia
01:30 Locarno vs. Wohlen
01:30 Jagiellonia Bialystok vs. Zawisza Bydgoszcz (ポーランド杯準決勝第2戦)
01:30 France(W) vs. Austria(W) (女子W杯欧州予選7組)
02:00 UEFA U-17欧州選手権2014組み合わせ抽選
02:30 Kaizer Chiefs vs. Mpumalanga Black Aces
02:00 Mamelodi Sundowns vs. Bloemfontein Celtic
03:30 Fiorentina Primavera vs. Lazio Primavera (コッパイタリアプリマヴェーラ決勝第2戦)
03:30 Municipal vs. Marquense
03:45 Bayern Munchen vs. Manchester United(香川) (UCL準々決勝第2戦)
03:45 Atletico Madrid vs. Barcelona (UCL準々決勝第2戦)
06:00 Heredia vs. Comunicaciones
07:45 Bolivar vs. Emelec (リベルタドーレス杯7組第6節)
07:45 Flamengo vs. Leon (リベルタドーレス杯7組第6節)
08:00 Fortaleza vs. Boyaca Chico
08:00 Patriotas Boyaca vs. La Equidad
09:00 Cruz Azul vs. Tijuana (CONCACAF CL準決勝第2戦)
10:00 San Lorenzo vs. Botafogo (リベルタドーレス杯2組第6節)
10:00 Union Espanola vs. Independiente del Valle (リベルタドーレス杯2組第6節)
10:00 Cruzeiro vs. Real Garcilaso (リベルタドーレス杯5組第6節)
10:00 Defensor Sporting vs. Universidad Chile (リベルタドーレス杯5組第6節)
10:00 Sao Paulo vs. CSA (ブラジル杯1回戦第2戦)
10:00 Ceara vs. Sport Recife (コパノルデステ決勝第2戦)
10:00 Atletico Huila vs. Once Caldas
11:00 Tigres UNAL vs. Alebrijes de Oaxaca (メキシコ杯前期決勝)
11:00 Herediano vs. Perez Zeledon
18:15 Green Archers vs. Stallions
19:00 Ravshan vs. Al Suwaiq (AFCカップA組第5節)
19:00 水原市施設管理公団(W) vs. 釜山尚武(W)
20:30 Pachanga FC vs. Philippine Army
20:30 Spartak Moskva U21 vs. Krylya Sovetov U21
21:00 Lokomotiv Sofia vs. Chernomorets Burgas
22:50 Emirates vs. Al Jazira
22:55 Al Shaab vs. Al Ain
00:00 Finland(W) vs. Hungary(W) (女子W杯欧州予選7組)
01:00 Germany(W) vs. Slovenia(W) (女子W杯欧州予選1組)
01:30 Al Ahli vs. Al Wasl
01:30 CSKA Sofia vs. Botev Plovdiv
01:30 Nordsjaelland vs. Kobenhavn (デンマーク杯準決勝第2戦)
03:00 Switzerland(W) vs. Denmark(W) (女子W杯欧州予選3組)
03:05 Chelsea U18 vs. Arsenal U18 (FAユース杯準決勝第1戦)
04:05 Benfica vs. AZ (UEL準々決勝第2戦)
04:05 Juventus vs. Olympique Lyonnais (UEL準々決勝第2戦)
04:05 Valencia vs. Basel (UEL準々決勝第2戦)
04:05 Sevilla vs. Porto (UEL準々決勝第2戦)
05:30 Atletico Mineiro vs. Zamora (リベルタドーレス杯4組第6節)
05:30 Nacional Asuncion vs. Santa Fe (リベルタドーレス杯4組第6節)
07:30 Fluminense vs. Horizonte (ブラジル杯1回戦第2戦)
07:45 Penarol vs. Deportivo Anzoategui (リベルタドーレス杯8組第6節)
07:45 Arsenal vs. Santos Laguna (リベルタドーレス杯8組第6節)
08:00 Deportivo Cali vs. Deportes Tolima
10:00 Newell's Old Boys vs. Atletico Nacional (リベルタドーレス杯6組第6節)
10:00 Gremio vs. Nacional (リベルタドーレス杯6組第6節)
10:00 Medellin vs. Envigado
11:00 Alajuelense vs. Cartagines
12:00 USA(W) vs. China PR(W) (女子国際親善)
18:30 Newcastle Jets vs. Adelaide United (Aリーグレギュラーシーズン最終節)
19:00 川崎F vs. 柏
19:00 UCL・UEL準決勝組み合わせ抽選
20:00 Real Mardid U19 vs. Benfica U19 (UEFAユースリーグ準決勝)
20:30 Geylang International(市川・福田) vs. Hougang United(中武)
20:35 天津泰達 vs. 広州恒大
21:00 貴州人和 vs. 北京国安
21:30 Oman U19 vs. Indonesia U19 (国際親善)
21:45 Terengganu vs. Sarawak
22:30 Dunaujvaros-Palhalma vs. Szolnoki MAV
22:55 Dubai vs. Al Dhafra
23:00 Bani Yas vs. Al Sharjah
23:00 Illichivets' vs. Volyn
23:30 Schalke 04 U19 vs. Barcelona U19 (UEFAユースリーグ準決勝)
00:00 Corona Brasov vs. ACS Poli Timisoara
00:00 Atlantas vs. Siauliai
00:30 Al Khor vs. Al Jaish (カタール1部最終節)
00:30 Al Ahli vs. Al Sailiya (カタール1部最終節)
00:30 Al Mu'aidar vs. Al Rayyan (カタール1部最終節)
00:30 Al Wakrah vs. Al Gharafa (カタール1部最終節)
00:30 Al Kharitiyath vs. Al Sadd (カタール1部最終節)
00:30 Qatar SC vs. Lekhwiya (カタール1部最終節)
00:30 Spartak Moskva vs. Krylya Sovetov
01:00 Shakhtyor vs. Dinamo Minsk
01:00 Slaven Koprivnica vs. Lokomotiva Zagreb
01:30 Al Wahda vs. Ajman
01:30 Al Nasr vs. Al Shabab
01:30 Metalurh Donetsk vs. Sevastpol
01:30 SonderjyskE vs. Vestsjaelland
01:30 Union Berlin vs. Koln(長澤)
01:30 St.Pauli vs. Kaiserslautern
01:30 Ingolstadt vs. Paderborn
01:30 Kapfenberger SV vs. Rheindorf Altach
01:30 Parndorf vs. First Vienna
01:30 Liefering vs. Hartberg
01:30 Horn vs. Mattersburg
02:00 Konyaspor vs. Besiktas
02:00 Pecsi MFC vs. Ujpest
02:00 Sandnes Ulf vs. Brann
02:00 Mjallby vs. Djurgarden
02:20 Oster vs. Assyriska
02:30 Steaua Bucuresti vs. Vaslui
02:45 Umm Salal vs. Al Arabi (カタール1部最終節)
03:00 Groningen vs. NAC Breda
03:00 Dordrecht vs. Oss
03:00 Fortuna Sittard vs. VVV(大津欠場)
03:00 Angers vs. Le Havre
03:00 Auxerre vs. Clermont
03:00 Brest vs. Arles
03:00 CA Bastia vs. Nimes
03:00 Chateauroux vs. Nancy
03:00 Istres vs. Caen
03:00 Laval vs. Troyes
03:00 Tours vs. Creteil
03:15 Bohemians 1905 vs. Teplice
03:30 Schalke 04(内田欠場) vs. Eintracht Frankfurt(乾)
03:30 Montpellier vs. Olympique Marseille
03:30 Lokeren vs. Anderlecht
03:30 Cesena vs. Spezia
03:30 Strasbourg vs. Colmar
03:30 Sint-Truiden vs. AS Eupen
03:30 Austria Lustenau vs. St.Polten
03:52 Rotherham United vs. Bradford City
04:00 Osasuna vs. Real Valladolid
04:00 Academica vs. Vitoria Setubal
04:00 Deportes Iquique vs. Rangers
05:30 UTC Cajamarca vs. Cienciano (コパインカB組第9節)
06:00 Tigre vs. All Boys
08:00 Audax Italiano vs. Cobresal
08:10 Rosario Central vs. Belgrano
09:00 The Strongest vs. Aurora
09:30 LDU Loja vs. Olmedo
09:30 Queretaro vs. Atlas
09:45 Deportivo Pasto vs. Itagui
10:00 Delfines vs. Estudiantes Tecos
10:30 Correcaminos UAT vs. Merida
10:30 Universidad Guadalajara vs. Atletico San Luis(小野悠斗)
13:00 V大分×滋賀
13:00 日テレ×ベガルタ
14:00 横浜FM×仙台 C大阪×G大阪
14:30 全北現代×蔚山現代
14:30 Wellington Phoenix vs. Melbourne Victory (Aリーグレギュラーシーズン最終節)
15:00 鹿島×新潟 清水×大宮 名古屋×浦和 神戸×徳島
15:30 Southern District vs. Citizen AA(中村) (香港FA杯準々決勝)
16:00 ソウル(エスクデロ)×慶南 浦項×済州
16:30 Melbourne Heart vs. Western Sydney Wanderers(小野) (Aリーグレギュラーシーズン最終節)
17:00 上海東亜×長春亜泰
17:00 Tom' Tomsk vs. Amkar Perm'
18:00 鳥栖×甲府
18:00 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Banga
18:30 Sun Hei vs. Eastern AA (香港FA杯準々決勝)
18:45 Brisbane Roar vs. Central Coast Mariners (Aリーグレギュラーシーズン最終節)
19:00 広島×F東京
19:00 Hai Phong vs. Binh Duong
19:00 Qabala vs. AZAL
19:30 CSKA Moskva vs. Ural
19:30 Kasimpasa vs. Bursaspor
20:00 Vorskla vs. Shakhtar Donetsk
20:00 Greuther Furth vs. Erzgebirge Aue
20:00 Arminia Bielefeld vs. Karlsruher SC
20:00 Metta/LU vs. FC Jurmala
20:00 Ventspils vs. Liepaja(星野)
20:00 Ekranas vs. Trakai
20:22 Queens Park Rangers vs. Nottingham Forest
20:30 山東魯能×杭州緑城
20:30 East Bengal(末岡) vs. Pune(和泉)
20:45 Singapore LIONSXII vs. Sime Darby
20:45 Rangers vs. Dundee United (スコットランドFA杯準決勝)
20:52 Luton Town vs. Braintree Town
21:00 Ferencvaros vs. Puskas FC
21:00 Inter Baku vs. Neftci
21:00 Lens vs. Niort
21:00 Stuttgarter Kickers vs. MSV Duisburg
21:00 Heidenheim vs. Holstein Kiel(岡田)
21:00 Saarbrucken(石原) vs. Hallescher FC
21:00 SGS Essen vs. Freiburg (女子ドイツ杯準決勝)
21:30 Silkeborg vs. Horsens
21:45 Pahang vs. PBDKT T-Team
22:00 Terek Grozny vs. Rostov
22:00 Dinamo Zagreb vs. Rijeka
22:00 Sparta Praha vs. Slavia Praha
22:00 Slovan Bratislava vs. Spartak Myjava
22:00 Dainava vs. Zalgiris(金井)
22:00 TPS vs. Honka
22:00 Ostersunds FK vs. Varnamo
22:00 Karabukspor vs. Akhisar Belediyespor
22:00 Varese vs. Bari
22:00 Avellino vs. Brescia
22:00 Crotone vs. Carpi
22:00 Pescara vs. Cittadella
22:00 Modena vs. Juve Stabia
22:00 Latina vs. Novara
22:00 Trapani vs. Palermo
22:00 Empoli vs. Ternana
22:00 Siena vs. Virtus Lanciano
22:00 African Warriors vs. Maritzburg United (南アフリカ杯準々決勝)
22:00 Kaizer Chiefs vs. SuperSport United (南アフリカ杯準々決勝)
22:15 Levski Sofia vs. Lovech
22:30 Mainz 05(岡崎) vs. Werder Bremen
22:30 Wolfsburg vs. Nurnberg(清武)
22:30 Hannover 96(酒井宏樹) vs. Hamburger SV
22:30 Borussia M'gladbach vs. Stuttgart(酒井高徳)
22:30 Freiburg vs. Eintracht Braunschweig
22:30 Lillestrom vs. Viking
22:30 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Concordia Chiajna
22:30 Arka Gdynia vs. Katowice
23:00 Celta de Vigo vs. Real Sociedad
23:00 Karpaty vs. Dynamo Kyiv
23:00 Zorya vs. Chornomorets
23:00 Pribram vs. Slovan Liberec
23:00 Javor Ivanjica vs. Partizan
23:00 Videoton vs. Papa
23:00 Mezokovesd-Zsory vs. Paksi SE
23:00 Atvidaberg vs. Falkenberg
23:00 Malmo FF vs. Gefle
23:00 Varberg vs. Syrianska FC
23:00 Ethnikos Achna vs. Nea Salamis
23:00 Aris vs. Doxa
23:00 AEK Larnaca vs. AE Kouklion
23:00 Hapoel Be'er Sheva vs. Ironi Kiryat Shmona
23:00 FAR Rabat vs. AS Sale
23:07 Crystal Palace vs. Aston Villa
23:07 Fulham vs. Norwich City
23:07 Southampton(吉田欠場) vs. Cardiff City
23:07 Stoke City vs. Newcastle United
23:07 Sunderland vs. Everton
23:07 West Bromwich Albion vs. Tottenham Hotspur
23:07 Burnley vs. Middlesbrough
23:07 Bolton Wanderers vs. Barnsley
23:07 Brighton and Hove Albion vs. Charlton Athletic
23:07 The New Saints vs. Airbus UK
23:15 Hapoel Tel Aviv vs. Bnei Sakhnin
23:30 Salzburg vs. Strum Graz
23:30 Eindhoven vs. Willem II
23:30 Krka vs. Rudar
23:30 Koper vs. Zavrc
23:30 Olimpija vs. Domzale
23:30 Celje vs. Triglav
23:30 Siroki Brijeg vs. Slavija
00:00 Lille vs. Valenciennes
00:00 Nacional vs. Maritimo
00:00 Benfica B vs. Feirense
00:00 Midtjylland vs. OB
00:00 Banik Ostrava vs. Slovacko
00:00 RSB Berkane vs. Wydad Casablanca
00:30 Zenit vs. Krasnodar
00:30 Union Espanola vs. Universidad Concepcion
01:00 Villarreal vs. Levante
01:00 Girona vs. Mirandes
01:00 Sassuolo vs. Cagliari
01:00 Zulte-Waregem vs. Club Brugge
01:00 Haugesund vs. Valerenga
01:00 Sivasspor vs. Galatasaray
01:00 Kayserispor vs. Rizespor
01:00 Diosgyor vs. Kaposvari Rakoczi
01:00 Petrolul Ploiesti vs. Gaz Metan Medias(熊田)
01:00 Zawisza Bydgoszcz vs. Ruch Chorzow (ポーランド1部レギュラーシーズン最終節)
01:00 Korona Kielce vs. Cracovia Krakow
01:00 Slask Wroclaw vs. Lechia Gdansk
01:00 Zaglebie Lubin vs. Legia Warszawa
01:00 Pogon Szczecin(赤星・村山) vs. Widzew Lodz
01:00 Jagiellonia Bialystok vs. Piast Gliwice
01:00 Wisla Krakow vs. Podbeskidzie
01:00 Gornik Zabrze vs. Lech Poznan
01:00 San Simon vs. Inti Gas (コパインカA組第9節)
01:05 Nueva Chicago vs. Villa Dalmine
01:07 Wigan Athletic vs. Arsenal(宮市欠場) (FA杯準決勝)
01:15 Numancia vs. Real Zaragoza
01:30 Bayern Munchen vs. Borussia Dortmund
01:30 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Metalurh Zaporizhya
01:45 Go Ahead Eagles vs. Heerenveen
02:00 Belenenses vs. Vitoria Guimaraes
02:00 Rio Ave vs. Olhanense
02:00 Wolfsberger AC vs. Grodig
02:00 Ried vs. Wacker Innsbruck
02:00 Rapid Wien vs. Admira
02:00 Crvena Zvezda vs. Cukaricki
02:00 Osijek vs. Zadar
02:45 Cambuur vs. Vitesse(ハーフナー)
02:45 Thun vs. Aarau
02:45 Lausane Sport vs. Grasshopper
03:00 Granada vs. Barcelona
03:00 Sabadell(田邉) vs. Sporting Gijon
03:00 Las Palmas vs. Hercules(杉田)
03:00 Ajaccio vs. Bordeaux
03:00 Evian TG vs. Bastia
03:00 Nice vs. Lorient
03:00 Rennes vs. Monaco
03:00 Sochaux vs. Toulouse
03:00 Gent vs. Waasland-Beveren
03:00 KV Oostende vs. Lierse
03:00 Cercle Brugge vs. Sporting Charleroi
03:00 Kortrijk vs. Mechelen
03:00 OH Leuven vs. Mons
03:00 MTK vs. Debrecen
03:00 Raja Casablanca vs. Hassania Agadir
03:00 Quilmes vs. Estudiantes
03:05 Maribor vs. Gorica
03:15 Mamelodi Sundowns vs. Orlando Pirates (南アフリカ杯準々決勝)
03:15 Sport Huancayo vs. Melgar (コパインカB組第9節)
03:30 Everton vs. Cobreloa
03:45 Roma vs. Atalanta
03:45 Twente vs. Roda JC
04:00 Liverpool vs. Rentistas
04:00 San Jose vs. Sport Boys
04:15 Sporting Lisbon vs. Gil Vicente
05:00 Real Madrid vs. Almeria
05:00 Philadelphia Union vs. Real Salt Lake
05:00 Montreal Impact vs. Chicago Fire
05:00 Toronto vs. Colorado Rapids
05:10 Argentinos Juniors vs. Velez Sarsfield
05:15 Boyaca Chico vs. Patriotas Boyaca
05:30 Universidad San Martin vs. Cesar Vallejo (コパインカB組第9節)
06:00 Universidad Catolica vs. Antofagasta
06:00 Deportivo Quito vs. Universidad Catolica
06:00 Mushuc Runa vs. Deportivo Cuenca
06:00 Blooming vs. Real Potosi
06:00 New England Revolution(小林) vs. Houston Dynamo
07:00 Veracruz vs. Pumas UNAM
07:00 Cruz Azul vs. Pachuca
07:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Nacaxa
07:00 Once Caldas vs. Junior
07:20 Racing Club vs. Olimpo
08:00 DC United vs. New York Red Bulls(木村)
08:30 San Lorenzo vs. Lanus
08:30 O'Higgins vs. Union La Calera
09:00 Tigres UNAL vs. Tijuana
09:00 Dorados vs. Cruz Azul Hidalgo
09:00 Kansas City(W) vs. Sky Blue(W)(木龍・石原) (NWSLレギュラーシーズン開幕節)
09:00 Houston Dash(W) vs. Portland Thorns(W) (NWSLレギュラーシーズン開幕節)
09:30 Dallas vs. Seattle Sounders
09:45 Uniautonoma vs. Millonarios
10:00 Penarol vs. Sud America
10:00 Cortulua vs. Barranquilla
11:00 Chiapas vs. Monterrey
11:00 Ballenas Galeana vs. Celaya
11:00 Altamira vs. Zacatepec
11:00 Deportivo Saprissa vs. Alajuelense
11:30 Portland Timbers vs. Chivas USA
11:30 Los Angeles Galaxy vs. Vancouver Whitecaps
19:00 熊本×讃岐
19:00 Real Betis vs. Sevilla
19:00 Deportivo La Coruna vs. Recreativo Huelva
19:00 Valencia Mestalla(指宿) vs. Huracan Valencia
19:00 Daugava Daugavpils vs. Daugava Riga
19:15 Desportivo Aves vs. Moreirense
19:30 Bologna vs. Parma
19:30 Padova vs. Reggina
19:30 Gornik Leczna vs. Miedz Legnica
19:30 Genclerbirligi vs. Kayseri Erciyesspor
19:30 Istanbul BB vs. Boluspor
19:30 Orduspor vs. Samsunspor
19:30 Adanaspor vs. Ankaraspor
19:30 Mersin Idmanyurdu vs. Bucaspor
20:00 Gomel vs. BATE
20:00 FFC Frankfurt(W)(安藤・田中) vs. SC Sand(W) (女子ドイツ杯準決勝)
20:30 Bochum(田坂) vs. Energie Cottbus
20:30 Fortuna Dusseldorf vs. Aalen(阿部)
20:30 FSV Frankfurt vs. Sandhausen
20:30 Mohammedan(長谷川) vs. Rangdajied United(岩崎)
20:35 江蘇舜天×遼寧宏運
20:45 上海申花×大連阿爾濱
20:45 Sion vs. Basel
20:45 Luzern vs. St.Gallen
20:45 St.Johnstone vs. Aberdeen (スコットランドFA杯準決勝)
21:00 Nantes vs. Guingamp
21:00 Rubin Kazan' vs. Kuban' Krasnodar
21:00 Randers vs. Viborg
21:00 Chemnitzer FC vs. Rot-Weiss Erfurt
21:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. RB Leipzig
21:30 AZ vs. NEC
21:30 Utrecht vs. Heracles
21:30 RKC Waalwijk vs. PEC Zwolle
21:37 Liverpool vs. Manchester City
21:45 Cherno More vs. Ludogorets
22:00 Sampdoria vs. Inter(長友)
22:00 Napoli vs. Lazio
22:00 Hellas Verona vs. Fiorentina
22:00 Torino vs. Genoa
22:00 Livorno vs. Chievo
22:00 Lecce vs. Frosinone
22:00 Eskisehirspor vs. Trabzonspor
22:00 Viktoria Plzen vs. Vysocina Jihlava
22:00 Istra 1961 vs. Hrvatski Dragovoljac
22:00 AIK vs. Orebro
22:00 MYPA vs. Lahti
22:30 Bayer Leverkusen vs. Hertha BSC(細貝)
22:30 Stabaek vs. Molde
22:30 Mumbai vs. Churchill Brothers
22:30 Fenix vs. Danubio
23:00 Zurich vs. Young Boys(久保)
23:00 Porto B vs. UD Oliveirense
23:00 Ermis vs. Apollon
23:00 AEL vs. Omonia Nicosia
23:00 Olympic Safi vs. FUS Rabat
23:00 Khouribga vs. Kawkab Marrakech
23:30 Ajax vs. ADO Den Haag
23:30 PSV vs. Feyenoord
23:30 Wiener Neustadt vs. Austria Wien
23:30 Szombathelyi Haladas vs. Honved
00:00 Valencia vs. Elche
00:00 Real Jaen vs. Barcelona B
00:00 Cordoba vs. Alcorcon
00:00 Real Murcia vs. Lugo
00:00 Reims vs. Saint-Etienne
00:00 Portimonense(金崎・亀倉) vs. Tondela
00:00 Kobenhavn vs. AGF
00:00 Jablonec vs. Dukla Praha
00:00 Mlada Boleslav vs. Znojmo
00:00 Jelgava vs. Skonto
00:00 Colo Colo vs. Santiago Wanderers
00:07 Swansea City vs. Chelsea
00:07 Hull City vs. Sheffield United (FA杯準決勝)
00:15 Otelul Galati vs. CFR Cluj
00:30 Hoffenheim vs. Augsburg
00:30 Helsingborg vs. Hacken
00:30 Halmstad vs. Norrkoping
00:30 Anorthosis vs. APOEL
01:00 Veria vs. Asteras Tripolis (ギリシャ1部レギュラーシーズン最終節)
01:00 Olympiakos vs. Apollon Smirnis
01:00 Xanthi vs. Panathinaikos
01:00 Arouca vs. Benfica
01:00 Eibar vs. Tenerife
01:00 Genk vs. Standard Liege(川島)
01:00 Fenerbahce vs. Antalyaspor
01:00 Bodo/Glimt vs. Sogndal
01:00 Stromsgodset vs. Aalesund
01:00 Sarpsborg 08 vs. Start
01:00 Chabab Rif Hoceima vs. Difaa El Jadida
01:00 Real Garcilaso vs. Union Comercio (コパインカA組第9節)
01:15 Deportivo Alaves vs. Real Madrid Castilla
01:30 Metalist vs. Tavriya
01:30 Lokomotiv Plovdiv vs. CSKA Sofia
01:30 Gyori ETO vs. Kecskemeti TE
01:30 El Nacional vs. Manta
01:30 LDU Quito vs. Emelec
02:00 Getafe vs. Atletico Madrid
02:00 Hajduk Split vs. Split
02:00 Jagodina vs. Radnicki Nis
02:00 AaB vs. Brondby
02:00 Rosenborg vs. Odd
02:00 Toluca vs. Leon
02:00 Puebla vs. America
02:00 Cartagines vs. Belen Siglo XXI
02:15 Beitar Jerusalem vs. Ashdod
02:45 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Dinamo Bucuresti
02:50 Maccabi Tel Aviv vs. Maccabi Haifa
03:00 Wydad Fes vs. KAC Kenitra
03:15 Sporting Braga vs. Porto
03:15 Leon de Huanuco vs. Sporting Cristal (コパインカA組第9節)
03:30 Huachipato vs. Universidad Chile
03:30 Nublese vs. Palestino
03:45 Milan(本田欠場) vs. Catania
04:00 Olympique Lyonnais vs. PSG
04:00 Espanyol vs. Rayo Vallecano
04:00 Ponferradina vs. Mallorca
04:00 Santos vs. Ituano (サンパウロ州選手権1部決勝第2戦)
04:00 Flamengo vs. Vasco da Gama (リオデジャネイロ州選手権1部決勝第2戦)
04:00 Internacional vs. Gremio (リオグランデドスル州選手権1部決勝第2戦)
04:00 Cruzeiro vs. Atletico Mineiro (ミナスジェライス州選手権1部決勝第2戦)
04:00 Vitoria vs. Bahia (バイーア州選手権1部決勝第2戦)
04:00 Nacional vs. Defensor Sporting
04:00 San Jose Earthquakes vs. Columbus Crew
04:30 Nacional Potosi vs. Guabira
04:30 Wilstermann vs. Bolivar
05:00 The Strongest vs. Aurora
05:00 Atletico Bucaramanga vs. Universitario Popayan
05:00 Expreso Rojo vs. Depor FC
05:00 Jaguares de Cordoba s. Valledupar
05:00 Union Magdalena vs. Real Santander
05:00 Washington Spirit(W) vs. Western New York Flash(W) (NWSLレギュラーシーズン開幕節)
05:10 Godoy Cruz vs. Newell's Old Boys
05:10 Gimnasia La Plata vs. Arsenal
05:15 Deportes Tolima vs. Alianza Petrolera
05:15 La Equidad vs. Medellin
05:30 Deportivo Pereira vs. Deportivo Rionegro
06:00 Juan Aurich vs. Alianza Lima (コパインカA組第9節)
06:15 River Plate vs. Atletico Rafaela
06:15 Halcones vs. Municipal
06:30 Barcelona vs. Independiente del Valle
07:00 Santa Fe vs. Atletico Huila
07:00 Club Universitario vs. Oriente Petrolero
07:00 Guadalajara vs. Morelia
07:30 Envigado vs. Deportivo Cali
08:00 Olimpia vs. Sol de America
08:00 Santos Laguna vs. Atlante
08:00 Seattle Reign(W)(川澄) vs. Boston Breakers(W) (NWSLレギュラーシーズン開幕節)
08:15 Universitario vs. Los Caimanes (コパインカB組第9節)
09:30 Colon vs. Boca Juniors
09:45 Atletico Nacional vs. Fortaleza
17:00 Luch Vladivostok vs. Arsenal Tula
17:30 Perseru Serui vs. PSM
19:00 水原市施設管理公団(W) vs. 高陽大教ヌンノピ(W)
21:00 Angusht vs. SKA-Energiya
21:00 Ufa vs. Gazovik Orenburg
21:00 Persepam vs. Persiba Bantul
21:15 UAE U19 vs. Indonesia U19 (国際親善)
22:00 Havalia vs. Kosova Vushtrri
22:30 Neftekhimik vs. Yenisey
23:30 Benfica U19 vs. Barcelona U19 (UEFAユースリーグ決勝)
00:00 Volga vs. Dinamo Moskva
00:00 Rotor Volgograd vs. Spartak Nal'chik
00:00 Zbrojovka Brno vs. Sigma Olomouc
00:30 Universitatea Cluj vs. Botosani
01:00 Viitorul Canstanta vs. Brasov
01:00 Baltika vs. Mordovia Saransk
02:00 Elazigspor vs. Gaziantepspor
02:00 Brommapojkarna vs. IFK Goteborg
02:00 Jonkopings Sodra vs. Angelholm
02:00 Ladskrona vs. Ljungskile
02:00 Nordsjaelland vs. Esbjerg
02:00 Sandefjord vs. Fredrikstad
02:05 Kalmar vs. Elfsborg
02:20 Hammarby vs. Degerfors
02:45 Chiasso vs. Locarno
03:00 Pandurii Targu Jiu vs. Sageata Navodari
03:00 Jong Twente vs. Jong PSV
03:00 Everton U21 vs. Liverpool U21
03:00 Tottenham Hotspur U21 vs. Manchester United U21
03:00 Moghreb Tetouan vs. Maghreb Fes
03:15 Dynamo Dresden vs. 1860 Munchen(大迫)
03:30 Dijon vs. Metz
03:45 Udinese vs. Juventus
04:00 Estoril vs. Pacos de Ferreira
04:00 St.Patrick's vs. Sligo Rovers (セタンタカップ準決勝第2戦)
04:07 Reading vs. Leicester City
05:00 Athletic Bilbao vs. Malaga
05:00 Bogota vs. Llaneros
08:00 Cucuta Deportivo vs. Deportes Quindio
10:00 America de Cali vs. Real Cartagena
15:30 Persipura vs. Persebaya Surabaya
17:15 Pasargad vs. Pachanga
18:30 Melbourne Victory vs. 広州恒大 (ACL G組第5節)
19:30 横浜FM vs. 全北現代 (ACL G組第5節)
19:30 蔚山現代 vs. Western Sydney Wanderers(小野) (ACL H組第5節)
20:30 Green Archers vs. Philippine Army
20:45 Singapore LIONSXII vs. Pahang
21:00 貴州人和 vs. 川崎F (ACL H組第5節)
21:00 Persela vs. Persiram
21:45 Perak vs. Darul Takzim
23:00 Siauliai vs. Banga
00:00 Slaven Koprivnica vs. Osijek
00:00 Kuressaare vs. Tartu Santos (エストニア杯準々決勝)
00:30 Lekhwiya vs. Al Ain (ACL C組第5節)
00:45 Zawisza Bydgoszcz vs. Jagiellonia Bialystok (ポーランド杯準決勝第2戦)
01:00 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Volyn
01:00 Zalgiris(金井) vs. Granitas Klaipeda(脇野)
01:00 Dnepr Mogilev vs. Shakhtyor (ベラルーシ杯準決勝)
01:00 Debrecen vs. Diosgyor (ハンガリー杯準決勝第1戦)
01:00 Sepahan vs. Al Sadd (ACL D組第5節)
01:30 Al Ahli vs. Al Hilal (ACL D組第5節)
01:30 Germany U20 vs. Italy U20 (国際親善)
02:00 Rijeka vs. Zadar
02:20 Sirius vs. Husqvarna
02:30 Horn vs. Amstetten (オーストリア杯準々決勝)
02:30 Al Ittihad vs. Tractor Sazi (ACL C組第5節)
02:30 Orlando Pirates vs. Maritzburg United
03:00 Olimpo vs. Argentinos Juniors
03:30 Borussia Dortmund vs. Wolfsburg (ドイツ杯準決勝)
03:30 Ried vs. St.Polten (オーストリア杯準々決勝)
03:30 Anderlecht vs. Zulte-Waregem
03:45 Arsenal(宮市欠場) vs. West Ham United (第34節延期分)
03:45 Rangers vs. Forfar Athletic
03:45 Dundalk vs. Shamrock Rovers (セタンタカップ準決勝第2戦)
04:00 Rennes vs. Angers (フランス杯準決勝)
05:10 Velez Sarsfield vs. Quilmes
06:05 Universidad San Carlos vs. Xelaju
09:00 Cruz Azul vs. Toluca (CONCACAF CL決勝第1戦)
11:00 Alajuelense vs. Carmelita
23:00 BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎) vs. Daugava Riga
23:00 Ventspils vs. FC Jurmala
23:00 Atlantas vs. Ekranas
23:30 Triglav vs. Krka
00:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Hajduk Split
00:00 Karpaty vs. Illichivets'
00:00 Ludogorets vs. Lokomotiv Plovdiv (ブルガリア杯準決勝第1戦)
00:00 Maccabi Petah Tikva vs. Maccabi Netanya (イスラエル杯準決勝)
00:00 Switzerland U19 vs. Italy U19 (国際親善)
00:30 Krasnodar vs. CSKA Moskva (ロシア杯準決勝)
00:55 Al Rayyan vs. Al Jazira (ACL A組第5節)
01:00 Liepaja(星野) vs. Jelgava
01:00 Skonto vs. Metta/LU
01:00 Suduva vs. Dainava
01:00 Wolfsberger AC vs. Salzburg (オーストリア杯準々決勝)
01:00 MTK vs. Ujpest (ハンガリー杯準決勝第1戦)
01:00 Germany U19 vs. Belgium U19 (国際親善)
01:00 FAR Rabat vs. Raja Casablanca
01:30 Al Shabab vs. Dhufar
01:30 Arka Gdynia vs. Zaglebie Lubin (ポーランド杯準決勝第2戦)
02:00 Dynamo Kyiv vs. Shakhtar Donetsk
02:00 Split vs. Dinamo Zagreb
02:00 Lokomotiva Zagreb vs. Istra 1961
02:00 Domzale vs. Maribor
02:00 PAOK vs. Olympiakos (ギリシャ杯準決勝第2戦)
02:00 Bursaspor vs. Galatasaray (トルコ杯準決勝第2戦)
02:00 Orebro vs. Malmo FF
02:00 Norrkoping vs. Mjallby
02:00 Hacken vs. Halmstad
02:05 Djurgarden vs. AIK
02:30 Zavrc vs. Olimpija
02:30 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Petrolul Ploiesti (ルーマニア杯準決勝第2戦)
02:30 Ironi Kiryat Shmona vs. Hapoel Be'er Sheva (イスラエル杯準決勝)
02:30 Mamelodi Sundowns vs. Mpumalanga Black Aces
02:30 Polokwane City vs. Kaizer Chiefs
02:35 Al Shabab vs. Esteghlal (ACL A組第5節)
02:45 Grasshopper vs. Thun
02:45 Aarau vs. Luzern
03:00 Viborg vs. AaB
03:00 Gorica vs. Celje
03:00 Atletico Rafaela vs. Rosario Central
03:05 Rudar vs. Koper
03:15 Cienciano vs. Sport Huancayo (コパインカB組第10節)
03:30 Bayern Munchen vs. Kaiserslautern (ドイツ杯準決勝)
03:30 Basel vs. Zurich
03:30 Club Brugge vs. Genk
03:30 Municipal vs. Malacateco
03:45 Manchester City vs. Sunderland (第26節延期分)
03:45 Everton vs. Crystal Palace (第26節延期分)
04:00 Guingamp vs. Monaco (フランス杯準決勝)
04:30 Barcelona vs. Real Madrid (スペイン国王杯決勝)
04:45 Benfica vs. Porto (ポルトガル杯準決勝第2戦)
05:10 Estudiantes vs. River Plate
05:10 Newell's Old Boys vs. Colon
05:15 Rio Ave vs. Sporting Braga (ポルトガル杯準決勝第2戦)
06:00 Iztapa vs. Comunicaciones
07:45 Lanus vs. Santos Laguna (リベルタドーレス杯決勝T R16第1戦)
08:00 Santa Fe vs. Uniautonoma
08:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Universidad Guadalajara
08:10 Boca Juniors vs. San Lorenzo
08:30 New York Red Bulls(木村) vs. Philadelphia Union
09:00 UCR vs. Uruguay
09:30 Huachipato vs. Deportes Iquique (チリ杯決勝)
10:00 Cruzeiro vs. Cerro Porteno (リベルタドーレス杯決勝T R16第1戦)
10:00 Leon vs. Bolivar (リベルタドーレス杯決勝T R16第1戦)
10:00 Santos vs. Mixto (ブラジル杯1回戦第2戦)
10:00 Vasco da Gama vs. Resende (ブラジル杯1回戦第2戦)
10:00 Itagui vs. Atletico Nacional
10:00 Marathon v. Motagua
10:00 Delfines vs. Necaxa
12:00 Dorados vs. Estudiantes Tecos
13:00 八戸 vs. ソニー (JFL第2節延期分)
19:00 水原市施設管理公団(W) vs. ソウル市庁アマゾネス(W)
21:00 Kitchee vs. South China
21:30 HB Koge vs. Horsens
21:30 Chania vs. Iraklis
21:30 Niki Volos vs. Kerkyra
22:00 OB vs. Nordsjaelland
22:00 Tavriya vs. Sevastpol
22:00 Gelbison vs. Real Hyria
23:00 Novi Pazar vs. Crvena Zvezda
23:30 Trakai vs. Kruoja
23:30 Aiginiakos vs. Iraklis Psachna
00:00 Esbjerg vs. Randers
00:00 Fostiras vs. Olympiakos Volos
00:30 Rostov vs. Luch Vladivostok (ロシア杯準決勝)
01:00 Metalist vs. Zorya
01:00 Partizan vs. Jagodina
01:00 Crotone vs. Varese
01:30 Energie Cottbus vs. St.Pauli
01:30 Sandhausen vs. Foruna Dusseldorf
01:30 Erzgebirge Aue vs. Dynamo Dresden
01:30 Rot-Weiss Erfurt vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
01:30 Universitario Popayan vs. Jaguares de Cordoba
01:45 Energetyk ROW Rybnik vs. Katowice
02:00 Vestsjaelland vs. Kobenhavn
02:00 IFK Goteborg vs. Atvidaberg
02:00 Gefle vs. Brommapojkarna
02:00 Falkenberg vs. Kalmar
02:05 Elfsborg vs. Helsingborg
02:20 Landskrona vs. Syrianska FC
02:30 Dinamo Bucuresti vs. Steaua Bucuresti (ルーマニア杯準決勝第2戦)
02:30 Antalyaspor vs. Eskisehirspor (トルコ杯準決勝第2戦)
02:30 Deportivo Quito vs. Mushuc Runa
02:45 Young Boys(久保) vs. Sion
02:45 St.Gallen vs. Lausanne Sport
03:00 Manchester United U21 vs. Norwich City U21
03:00 All Boys vs. Arsenal
03:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Hannover 96(酒井宏樹)
03:30 Standard Liege(川島) vs. Lokeren
03:30 Juve Stabia vs. Avellino
03:30 Cittadella vs. Cesena
03:30 Virtus Lanciano vs. Empoli
03:30 Bari vs. Latina
03:30 Carpi vs. Modena
03:30 Brescia vs. Padova
03:30 Ternana vs. Pescara
03:30 Palermo vs. Reggina
03:30 Spezia vs. Siena
03:30 Novara vs. Trapani
03:45 Arsenal U18 vs. Chelsea U18 (FAユース杯準決勝第2戦)
03:45 Liverpool(W) vs. Manchester City(W) (イングランド女子1部開幕節)
04:00 Vitoria Guimaraes vs. Arouca
05:10 Belgrano vs. Godoy Cruz
08:10 Racing Club vs. Gimnasia La Plata
09:15 The Strongest vs. Defensor Sporting (リベルタドーレス杯決勝T R16第1戦)
09:30 Emelec vs. LDU Loja
11:00 Alajuelense vs. Belen Siglo XXI
17:30 Persita(足立原) vs. Barito Putera
18:00 Ninh Binh vs. Hai Phong
18:00 CS U Craiova vs. Olt Slatina
18:30 Melbourne Victory vs. Sydney (Aリーグファイナルシリーズ準々決勝)
20:30 河南建業 vs. 貴州人和
21:00 Cherno More vs. Lovech
21:00 Persepam vs. Periram
21:45 Kelantan vs. Sarawak
22:00 Amkar Perm' vs. Ural
22:00 Hapoel Petah Tikva vs. Beitar Tel Aviv Ramia
22:30 Bangor City vs. The New Saints
23:00 Torpedo Zhodino vs. Dinamo Brest
23:00 Sumy vs. Oleksandria
23:00 Vendsyssel vs. Hobro
23:00 Alfreton Town vs. Grimsby Town
00:00 Brondby vs. SonderjyskE
00:30 Banga vs. Zalgiris(金井)
01:00 Gaz Metan Medias(熊田) vs. Otelul Galati
01:00 Ceske Budejovice vs. Banik Most
01:00 Maritzburg United vs. Ajax Cape Town
01:15 Blackpool vs. Burnley
02:00 Kayseri Erciyesspor vs. Trabzonspor
02:00 AGF vs. Midtjylland
02:00 Puskas FC vs. Pecsi MFC
03:00 Arles vs. Laval
03:00 Clermont vs. Angers
03:00 Le Havre vs. Tours
03:00 Metz vs. CA Bastia
03:00 Nancy vs. Dijon
03:00 Nimes vs. Istres
03:00 Niort vs. Brest
03:00 Troyes vs. Creteil
03:00 Willem II vs. Emmen
03:00 VVV(大津欠場) vs. Almere City
03:05 Temperley vs. Los Andes
03:15 Vysocina Jihlava vs. Bohemians 1905
03:15 Inti Gas vs. Real Garcilaso (コパインカA組第10節)
03:30 Atletico Madrid vs. Elche
03:30 Saint-Etienne vs. Rennes
03:30 Orleans vs. Strasbourg
03:30 Doncaster Rovers vs. Derby County
03:45 Inverness CT vs. Aberdeen
06:00 Los Caimanes vs. Cesar Vallejo (コパインカB組第10節)
07:30 Sampaio Correa vs. Parana (ブラジル全国選手権2部開幕節)
07:30 Joinville vs. Portuguesa (ブラジル全国選手権2部開幕節)
07:30 Vila Nova vs. Luverdense (ブラジル全国選手権2部開幕節)
09:05 Almagro vs. Nueva Chicago
09:30 Morelia vs. Cruz Azul
09:50 Ponte Preta vs. Icasa (ブラジル全国選手権2部開幕節)
13:00 V大分×山口 鹿児島×マルヤス
13:00 ジェフL×新潟L
14:00 仙台×鳥栖 徳島×清水
14:00 湯郷×I神戸
14:00 蔚山現代×水原三星 釜山×城南
15:00 鹿島×神戸 柏×横浜FM
15:30 Central Coast Mariners vs. Adelaide United (Aリーグファイナルシリーズ準々決勝)
15:30 Persipura vs. PSM
16:00 F東京×C大阪 G大阪×大宮
16:00 全南×全北現代
17:00 浦和×川崎F
17:30 Persela vs. Persiba Bantul
17:30 Ajax U17 vs. Celtic U17 (Aegon Future Cup A組第1戦)
18:00 Tom' Tomsk vs. Krylya Sovetov
18:00 Ekranas vs. Siauliai
18:30 Sun Pegasus vs. Yokohama FC Hong Kong(福田・吉武・井手口・村井)
18:30 Da Nang vs. Hoang Anh Gia Lai
19:00 甲府×名古屋
19:00 Milan U17 vs. Anderlecht U17 (Aegon Future Cup B組第1戦)
19:15 Sporting Covilha vs. Penafiel
19:30 Gaziantepspor vs. Genclerbirligi
19:30 Gornik Leczna vs. Belchatow
20:00 Hoverla vs. Illichivets'
20:00 Daugava Daugavpils vs. Metta/LU
20:00 1860 Munchen(大迫) vs. Arminia Bielefeld
20:00 Karlsruher SC vs. Union Berlin
20:00 Singhtarua(猿田) vs. Buriram United(平野)
20:00 Chainat Hornbill vs. Songkhla United
20:15 Leicester City vs. Queens Park Rangers
20:30 北京国安 vs. 山東魯能
20:30 Churchill Brothers vs. United
20:30 Lokomotiv Moskva vs. Terek Grozny
20:30 Liverpool U17 vs. Celtic U17 (Aegon Future Cup A組第2戦)
20:45 Tottenham Hotspur vs. Fulham
20:45 Motherwell vs. Celtic
21:00 広州恒大 vs. 上海申花
21:00 Muang Thong United vs. Chiangrai United(杉本・村上)
21:00 Air Force Central vs. Samut Songkhram(田原・鈴木・加藤・ノグチ)
21:00 Arema vs. Pelita Bandung Raya
21:00 Papa vs. Gyori ETO
21:00 Caen vs. Auxerre
21:00 MSV Duisburg vs. Osnabruck
21:00 RB Leipzig vs. Darmstadt 98
21:00 Elversberg vs. Heidenheim
21:00 Turbine Potsdam(W)(永里) vs. Wolfsburg(W) (UEFA女子CL準決勝第1戦)
21:45 Pahang vs. Sime Darby
21:45 Selangor vs. Singapore LIONSXII
22:00 Chonburi(櫛田・橋本・馬場・和田) vs. Suphanburi(カレン)
22:00 Parma vs. Inter(長友)
22:00 Milan(本田) vs. Livorno
22:00 Udinese vs. Napoli
22:00 Lazio vs. Torino
22:00 Atalanta vs. Hellas Verona
22:00 Catania vs. Sampdoria
22:00 Genoa vs. Cagliari
22:00 Chievo vs. Sassuolo
22:00 Zadar vs. Split
22:00 Lahti vs. HJK
22:00 Ostersunds FK vs. Husqvarna
22:00 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Suduva
22:00 Akhisar Belediyespor vs. Kayserispor
22:00 Milan U17 vs. Fenerbahce U17 (Aegon Future Cup B組第2戦)
22:00 Birmingham City(W) vs. Tyreso(W) (UEFA女子CL準決勝第1戦)
22:00 Platinum Stars vs. Golden Arrows
22:15 Lokomotiv Plovdiv vs. Botev Plovdiv
22:30 Pune(和泉) vs. East Bengal(末岡)
22:30 Borussia Dortmund vs. Mainz 05(岡崎)
22:30 Augsburg vs. Hertha BSC(細貝)
22:30 Eintracht Braunschweig vs. Bayern Munchen
22:30 Freiburg vs. Borussia M'gladbach
22:30 Werder Bremen vs. Hoffenheim
23:00 Osasuna vs. Valencia
23:00 Aston Villa vs. Southampton(吉田欠場)
23:00 Cardiff City vs. Stoke City
23:00 Newcastle United vs. Swansea City
23:00 West Ham United vs. Crystal Palace
23:00 Watford vs. Ipswich Town
23:00 Nottingham Forest vs. Birmingham City
23:00 Stenhousemuir vs. Rangers
23:00 Anzhi vs. Zenit
23:00 Shakhtar Donetsk vs. Metalurh Donetsk
23:00 Dinamo Minsk vs. Minsk
23:00 Vaslui vs. Corona Brasov
23:00 Znojmo vs. Banik Ostrava
23:00 Slovan Liberec vs. Slovacko
23:00 Paksi SE vs. Debrecen
23:00 Kecskemeti TE vs. MTK
23:00 Spartaks vs. FC Jurmala
23:00 Ironi Kiryat Shmona vs. Hapoel Tel Aviv
23:30 Austria Wien vs. Wolfsberger AC
23:30 Krka vs. Koper
23:30 Domzale vs. Celje
23:30 Siroki Brijeg vs. Borac Banja Luka
23:30 AS Sale vs. Wydad Fes
00:00 Maritimo vs. Academica
00:00 Pacos de Ferreira vs. Nacional
00:00 Porto B vs. Benfica B
00:00 Uniao Madeira vs. Portimonense(金崎・亀倉)
00:30 Palestino vs. Deportes Iquique
00:30 Rangers Talca vs. Audax Italiano
01:00 Levante vs. Getafe
01:00 Hercules(杉田) vs. Cordoba
01:00 Lugo vs. Ponferradina
01:00 Gil Vicente vs. Estoril
01:00 Galatasaray vs. Kasimpasa
01:00 Bursaspor vs. Elazigspor
01:00 Ujpest vs. Videoton
01:00 Moroka Swallows vs. Mamelodi Sundowns
01:15 Real Madrid Castilla vs. Eibar
01:30 Chelsea vs. Sunderland
01:30 Juventus vs. Bologna
01:30 Hamburger SV vs. Wolfsburg
01:30 CFR Cluj vs. Ceahlaul Piatra Neamt
01:30 Maccabi Haifa vs. Hapoel Be'er Sheva
01:35 Deportivo Merlo vs. Platense
02:00 Strum Graz vs. Ried
02:00 Wacker Innsbruck vs. Wiener Neustadt
02:00 Admira vs. Salzburg
02:00 Osijek vs. Rijeka
02:00 Barcelona B vs. Girona
02:00 Wydad Casablanca vs. Chabab Rif Hoceima
02:00 Universidad Catolica vs. LDU Quito
02:00 Universidad Guadalajara vs. Alebrijes de Oaxaca
02:30 Zavrc vs. Maribor
02:30 Miedz Legnica vs. Arka Gdynia
03:00 Real Sociedad vs. Espanyol
03:00 Mirandes vs. Las Palmas
03:00 Waasland-Beveren vs. Gent
03:00 Lierse vs. KV Oostende
03:00 Sporting Charleroi vs. Cercle Brugge
03:00 Mechelen vs. Kortrijk
03:00 Gorica vs. Triglav
03:00 Kaposvari Rakoczi vs. Szombathelyi Haladas
03:00 Universidad Concepcion vs. Universidad Chile
03:00 Union Camercio vs. Sporting Cristal (コパインカA組第10節)
03:05 Rudar vs. Olimpija
03:15 Belenenses vs. Sporting Lisbon
03:15 Mlada Boleslav vs. Jablonec
03:30 Nacional vs. Cerro Largo
04:00 Fiorentina vs. Roma
04:00 Olympique Lyonnais vs. PSG (仏リーグ杯決勝)
04:00 Maghreb Fes vs. Olympic Safi
04:20 Bragantino vs. Nautico (ブラジル全国選手権2部開幕節)
04:20 Vasco da Gama vs. America Mineiro (ブラジル全国選手権2部開幕節)
04:20 Santa Cruz vs. ABC (ブラジル全国選手権2部開幕節)
04:20 Boa vs. Atletico GO (ブラジル全国選手権2部開幕節)
05:00 Deportivo Rionegro vs. Cortulua
05:00 Real Santander vs. America de Cali
05:00 Valledupar vs. Bogota
05:00 Depor FC vs. Jaguares de Cordoba
05:00 Chicago Fire vs. New England Revolution(小林)
05:00 Philadelphia Union vs. Houston Dynamo
05:10 Rosario Central vs. Estudiantes
05:15 Atletico Huila vs. Uniautonoma
05:30 Union Espanola vs. O'Higgins
05:30 Universidad San Martin vs. UTC Cajamarca (コパインカB組第10節)
06:00 Independiente del Valle vs. El Nacional
06:00 Deportivo Cuenca vs. Barcelona
06:10 Quilmes vs. Olimpo
06:30 Fluminense vs. Figueirense (ブラジル全国選手権1部開幕節)
06:30 Internacional vs. Vitoria (ブラジル全国選手権1部開幕節)
07:00 America vs. Queretaro
07:00 Colorado Rapids vs. San Jose Earthquakes
07:30 Millonarios vs. Deportes Tolima
07:30 Washington Spirit(W) vs. Kansas City(W)
08:00 Union La Calera vs. Huachipato
08:00 Estudiantes Tecos vs. Dorados
08:00 Vancouver Whitecaps vs. Los Angeles Galaxy
08:00 Sky Blue(W)(木龍・石原) vs. Portland Thorns(W)
08:30 San Lorenzo vs. Newell's Old Boys
08:30 Columbus Crew vs. DC United
08:45 Chicago Red Stars(W) vs. Western New York Flash(W)
09:00 Chapecoense vs. Coritiba (ブラジル全国選手権1部開幕節)
09:00 Ceara vs. Oeste (ブラジル全国選手権2部開幕節)
09:00 America RN vs. Avai (ブラジル全国選手権2部開幕節)
09:00 Santos Laguna vs. Chiapas
09:00 Pachuca vs. Puebla
09:00 Monterrey vs. Veracruz
09:15 Bolivar vs. The Strongest
09:30 Dallas vs. Toronto
09:30 Sporting Kansas City vs. Montreal Impact
09:45 Patriotas Boyaca vs. Atletico Nacional
10:00 Necaxa vs. Delfines
10:00 Real Espana vs. Victoria
10:05 Leon vs. Tigres UNAL
10:30 Real Salt Lake vs. Portland Timbers
11:00 Atlas vs. Toluca
11:30 Chivas USA vs. Seattle Sounders
19:00 岡山×北九州
19:00 Almeria vs. Celta de Vigo
19:00 Mallorca vs. Deportivo La Coruna
19:00 Baku vs. Inter Baku
19:00 Binh Duong vs. Song Lam Nghe An
19:00 Ajax U17 vs. Liverpool U17 (Aegon Future Cup A組第3戦)
19:30 Rizespor vs. Konyaspor
19:30 Boluspor vs. Tavsanli Linyitspor
19:30 Samsunspor vs. Karsiyaka
19:30 Bucaspor vs. Orduspor
19:30 Balikesirspor vs. Manisaspor
20:00 Norwich City vs. Liverpool
20:00 Dinamo Bucuresti vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
20:00 Liepaja(星野) vs. Daugava Riga
20:00 Tavriya vs. Karpaty
20:00 Torpedo Moskva vs. Rotor Volgograd
20:00 Osotspa(片野) vs. BEC Tero Sasana(岩政・下地)
20:00 Sisaket田中 vs. Bangkok Glass(茂庭・大久保)
20:30 Aalen(阿部) vs. Ingolstadt
20:30 Paderborn vs. Greuther Furth
20:30 Kaiserslautern vs. FSV Frankfurt
20:30 A組2位 vs. B組1位 (Aegon Future Cup 準決勝)
20:35 杭州緑城×哈爾濱毅騰
21:00 Monaco vs. Nice
21:00 Dinamo Moskva vs. Krasnodar
21:00 Dinamo St.Petersburg vs. Baltika
21:00 Volyn vs. Zorya
21:00 Preussen Munster vs. Saarbrucken(石原)
21:00 Gresik United(松永) vs. Persib
21:00 TOT(河村) vs. Police United(西)
21:00 Bangkok United vs. Ratchaburi(永里)
21:30 Horsens vs. AB
22:00 Vestsjaelland vs. OB
22:00 Kalmar vs. IFK Goteborg
22:00 Halmstad vs. Helsingborg
22:00 Jelgava vs. Ventspils
22:00 Sinnik vs. Ufa
22:00 AS Eupen vs. RBDM Brussels
22:00 Mouscron-Peruwelz vs. Westerlo
22:00 A組1位 vs. B組2位 (Aegon Future Cup 準決勝)
22:00 Army United(船山・能登) vs. PTT Rayong
22:00 AmaZulu vs. Pretoria University
22:05 Hull City vs. Arsenal(宮市欠場)
22:30 Nurnberg(清武) vs. Bayer Leverkusen
22:30 Botosani vs. Pandurii Targu Jiu
23:00 Metalurh Zaporizhya vs. Metalist
23:00 Dynamo Kyiv vs. Vorskla
23:00 Skonto vs. BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎)
23:00 GAIS vs. Ljungskile
23:30 Kuban' Krasnodar vs. CSKA Moskva
23:30 Spartak Nal'chik vs. Khimik Dzerzhinsk
23:30 Grodig vs. Rapid Wien
23:30 Honved vs. Ferencvaros
00:00 Rayo Vallecano vs. Real Betis
00:00 Recreativo Hulva vs. Deportivo Alaves
00:00 Sporting Gijon vs. Real Murcia
00:00 Bastia vs. Ajaccio
00:00 Bordeaux vs. Guingamp
00:00 Lorient vs. Montpellier
00:00 Reims vs. Sochaux
00:00 Valenciennes vs. Nantes
00:00 Teplice vs. Zbrojovka Brno
00:00 Sigma Olomouc vs. Pribram
00:00 Hradec Kralove vs. Usti nad Labem
00:00 Karvina vs. FK Pardubice
00:00 AaB vs. Randers
00:00 Assyriska vs. Degerfors
00:00 KAC Kenitra vs. Moghreb Tetouan
00:10 Everton vs. Manchester United(香川)
00:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Schalke 04(内田欠場)
00:30 AIK vs. Norrkoping
00:30 Mjallby vs. Hacken
01:00 PEC Zwolle vs. Ajax (オランダ杯決勝)
01:00 Besiktas vs. Fenerbahce
01:00 Sageata Navodari vs. Petrolul Ploiesti
01:00 Tenerife vs. Numancia
01:00 Kawkab Marrakech vs. Raja Casablanca
01:15 Real Zaragoza vs. Real Jaen
01:15 Oster vs. GIF Sundsvall
01:30 Chornomorets vs. Dnipro Dnipropetrovsk
01:30 Mezokovesd-Zsory vs. Diosgyor
01:30 Universitario Popayan vs. Cucuta Deportivo
02:00 Sevilla vs. Granada
02:00 Lleida Esportiu vs. Valencia Mestalla(指宿)
02:00 Benfica vs. Olhanense
02:00 Dukla Praha vs. Sparta Praha
02:00 Pumas UNAM vs. Guadalajara
02:30 FUS Rabat vs. Khouribga
03:00 Lokeren vs. Zulte-Waregem
03:00 Olmedo vs. Manta
03:00 Leon de Huanuco vs. Juan Aurich (コパインカA組第10節)
03:30 Colo Colo vs. Universidad Catolica
03:30 Rentistas vs. Wanderers
03:30 Juventud vs. Liverpool
04:00 Barcelona vs. Athletic Bilbao
04:00 Alcorcon vs. Sabadell(田邉)
04:00 Olympique Marseille vs. Lille
04:00 Sao Paulo vs. Botafogo (ブラジル全国選手権1部開幕節)
04:00 Atletico PR vs. Gremio (ブラジル全国選手権1部開幕節)
04:00 Atletico Mineiro vs. Corinthians (ブラジル全国選手権1部開幕節)
04:00 Bahia vs. Cruzeiro (ブラジル全国選手権1部開幕節)
04:00 Colon vs. Belgrano
04:00 Cobreloa vs. Antofagasta
04:00 Sport Boys vs. Blooming
04:30 Guabira vs. Real Potosi
04:30 Nacional Potosi vs. Club Universitario
04:30 Uruguay vs. Puntarenas
05:00 Argentinos Juniors vs. Racing Club
05:00 Arsenal vs. Lanus
05:00 Llaneros vs. Union Magdalena
05:15 Itagui vs. Once Caldas
05:15 Deportivo Cali vs. La Equidad
05:15 Medellin vs. Boyaca Chico
05:15 Alianza Petrolera vs. Envigado
05:30 Deportes Quindio vs. Expreso Rojo
05:30 Melgar vs. Universitario (コパインカB組第10節)
06:00 Aurora vs. San Jose
06:15 River Plate vs. Velez Sarsfield
06:30 Flamengo vs. Goias (ブラジル全国選手権1部開幕節)
06:30 Santos vs. Sport Recife (ブラジル全国選手権1部開幕節)
06:30 Criciuma vs. Palmeiras (ブラジル全国選手権1部開幕節)
06:30 Everton vs. Nublense
07:00 Atlante vs. Tijuana
07:00 Comunicaciones vs. Suchitepequez
07:30 Juniors vs. Santa Fe
07:30 Boston Breakers(W) vs. Houston Dash(W)
07:45 Alianza Lima vs. San Simon (コパインカA組第10節)
08:00 Oriente Petrolero vs. Wilstermann
08:00 Deportivo Saprissa vs. Belen Siglo XXI
09:15 Fortaleza vs. Deportivo Pasto
09:30 Tigre vs. Boca Juniors
17:00 Aegon Future Cup 7位決定戦
17:00 Aegon Future Cup 5位決定戦
17:30 Persik Kediri vs. Persija
18:00 Aegon Future Cup 3位決定戦
19:00 Aegon Future Cup 決勝
19:00 大田スポーツTOTO(W) vs. 全北国民体育振興公団(W)
20:00 SonderjyskE vs. Nordsjaelland
20:15 Leyton Orient vs. Wolverhampton Wanderers
20:45 Silkeborg vs. Marienlyst
21:00 Zurich vs. Basel (スイス杯決勝)
21:00 Bayern Munchen(W) vs. FFC Frankfurt(W)(安藤・田中)
21:30 Club Brugge vs. Standard Liege(川島)
21:30 Willem II vs. Telstar
21:30 Den Bosch vs. Dordrech
21:30 Jong PSV vs. VVV(大津欠場)
21:30 Dempo vs. Bengaluru
22:00 Midtjylland vs. Viborg
22:00 Falkenberg vs. Elfsborg
22:00 Atvidaberg vs. Gefle
22:00 Levski Sofia vs. CSKA Sofia
22:00 Bloemfontein Celtic vs. Orlando Pirates
22:30 Viking vs. Haugesund
22:30 Aalesund vs. Start
22:30 Valerenga vs. Sandnes Ulf
23:00 Burnley vs. Wigan Athletic
23:00 Queens Park Rangers vs. Watford
23:00 Birmingham City vs. Blackburn Rovers
23:00 Istra 1961 vs. Slaven Koprivnica
23:30 Slavia Praha vs. Viktoria Plzen
00:00 Volga vs. Rostov
00:00 Mordovia Saransk vs. Luch Vladivostok
00:00 AGF vs. Brondby
00:00 Sirius vs. Varberg
00:30 ACS Poli Timisoara vs. Universtatea Cluj
00:30 Malmo FF vs. Djurgarden
00:30 Brommapojkarna vs. Orebro
01:00 Genk vs. Anderlecht
01:00 Hajduk Split vs. Lokomotiva Zagreb
01:00 Brann vs. Lillestrom
01:00 Molde vs. Sarpsborg 08
01:00 Odd vs. Stabaek
01:00 Sogndal vs. Stromsgodset
01:15 Leeds United vs. Nottingham Forest
01:15 Barnet vs. Braintree Town
01:30 Brasov vs. Concordia Chiajna
01:30 Mattersburg vs. Kapfenberger SV
02:00 Vitoria Setubal vs. Sporting Braga
02:00 Kobenhavn vs. Esbjerg
02:00 Bodo/Glimt vs. Rosenborg
02:00 Antalyaspor vs. Sivasspor
02:00 Karabukspor vs. Eskisehirspor
02:00 Hapoel Haifa vs. Beitar Jerusalem
02:00 Godoy Cruz vs. Atletico Rafaela
02:20 Hammarby vs. Angelholm
02:50 Bnei Sakhnin vs. Maccabi Tel Aviv
03:00 Viitorul Constanta vs. Steaua Bucuresti
03:00 Hassania Agadir vs. RSB Berkane
03:15 Koln(長澤) vs. Bochum(田坂)
03:30 Chateauroux vs. Lens
04:00 Manchester City vs. West Bromwich Albion
04:00 Porto vs. Rio Ave
04:10 Gimnasia La Plata vs. All Boys
05:00 Malaga vs. Villarreal
08:00 Fenix vs. Penarol
08:00 Cerro Porteno vs. Deportivo Capiata
08:00 Santiago Wanderers vs. Cobresal
08:00 Barranquilla vs. Atletico Bucaramanga
10:00 Real Cartagena vs. Deportivo Pereira
17:15 Philippine Army vs. Green Archers
17:30 Sriwijaya vs. Persita(足立原)
19:00 川崎F vs. 蔚山現代 (ACL H組第6節)
19:00 Western Sydney Wanderers(小野) vs. 貴州人和 (ACL H組第6節)
19:00 Alay vs. Erbil (AFCカップD組第6節)
19:30 Pachanga FC vs. Stallions
20:00 広州恒大 vs. 横浜FM (ACL G組第6節)
20:00 全北現代 vs. Melbourne Victory (ACL G組第6節)
20:30 Tampines Rovers(山下・川上) vs. Nay Pyi Taw (AFCカップH組第6節)
20:30 Pune(和泉) vs. Kitchee (AFCカップH組第6節)
21:00 Yangon United(吉野) vs. Ninh Binh (AFCカップG組第6節)
21:00 South China vs. Kelantan (AFCカップG組第6節)
21:00 Mitra Kukar vs. Putra Samarinda
22:00 Vojvodina vs. OFK Beograd
23:00 Napredak vs. Partizan
23:00 Kuruoja vs. Atlantas
00:00 Dinamo Zagreb vs. Hrvatski Dragovoljac
00:00 APOEL vs. AEL
00:30 Tractor Sazi vs. Lekhwiya (ACL C組第6節)
00:30 Al Ain vs. Al Ittihad (ACL C組第6節)
00:30 Al Shorta vs. Al Wahda (AFCカップC組第6節)
00:30 Al Hadd vs. Al Qadsia (AFCカップC組第6節)
00:30 HJK vs. Honka
01:00 Crvena Zvezda vs. Radnicki Nis
01:00 Dainava vs. Trakai
01:00 Debrecen vs. Videoton (ハンガリーリーグ杯準決勝第1戦)
01:30 Hartberg vs. Horn
01:30 First Vienna vs. Rheindorf Alatach
01:30 Austria Lustenau vs. Liefering
01:30 St.Polten vs. Parndorf
02:00 Shabab Al Ordon vs. Al Riffa (AFCカップD組第6節)
02:20 Jonkopings Sodra vs. Varnamo
02:50 Al Sadd vs. Al Ahli (ACL D組第6節)
02:50 Al Hilal vs. Sepahan (ACL D組第6節)
03:05 Nueva Chicago vs. Chacarita Juniors
03:45 Atletico Madrid vs. Chelsea (UCL準決勝第1戦)
03:45 Rangers vs. Ayr United
07:30 Joinville vs. Novo Hamburgo (ブラジル杯1回戦第2戦)
07:30 Parana vs. Ponte Preta (ブラジル杯2回戦第1戦)
09:05 Deportivo Moron vs. Atlanta
09:15 Bolivar vs. Leon (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
09:50 Avai vs. Bragantino
17:30 Gresik United(松永) vs. Pelita Bandung Raya
18:00 Persipura vs. Home United(ブルーノ・カスタニェイラ) (AFCカップE組第6節)
19:00 Ha Noi TT vs. Arema (AFCカップF組第6節)
19:30 広島 vs. Central Coast Mariners (ACL F組第6節)
19:30 ソウル(エスクデロ) vs. 北京国安 (ACL F組第6節)
20:00 山東魯能 vs. C大阪 (ACL E組第6節)
20:00 浦項 vs. Buriram United(平野) (ACL E組第6節)
21:00 Persepam vs. Persiba Buntul
21:45 Selangor vs. Maziya (AFCカップF組第6節)
22:00 Safa vs. Ravshan (AFCカップA組第6節)
22:00 New Radiant vs. Churchill Brothers (AFCカップE組第6節)
22:00 Lokomotiv Sofia vs. Botev Plovdiv (ブルガリア杯準決勝第2戦)
23:00 Sevastpol vs. Metalurh Zaporizhya
23:00 Zorya vs. Karpaty
23:00 Doxa vs. AEK Larnaca
23:00 Nea Salamis vs. Aris
23:00 AE Kouklion vs. Ethnikos Achna
23:30 Triglav vs. Domzale
23:30 Jelgava vs. Liepaja(星野) (ラトビア杯準決勝)
00:00 Apollon vs. Anorthosis
00:00 Omonia Nicosia vs. Ermis
00:00 Lokomotiv Plovdiv vs. Ludogorets (ブルガリア杯準決勝第2戦)
00:30 Gorica vs. Krka
00:30 Celje vs. Zavrc
00:30 Maribor vs. Rudar
00:30 Olimpija vs. Koper
00:30 RoPS vs. Inter Turku
01:00 Shakhtar Donetsk vs. Tavriya
01:00 Ferencvaros vs. Diosgyor (ハンガリーリーグ杯準決勝第1戦)
01:30 Esteghlal vs. Al Rayyan (ACL A組第6節)
01:30 Al Jazira vs. Al Shabab (ACL A組第6節)
01:30 Al Suwaiq vs. That Ras (AFCカップA組第6節)
01:30 PSG vs. Evian TG
01:30 Toulouse vs. Olympique Lyonnais
01:30 Arka Gdynia vs. Gornik Leczna
02:00 Skonto vs. Daugava Daugavpils (ラトビア杯準決勝)
02:15 Al Fateh vs. Foolad (ACL B組第6節)
02:15 Al Jaish vs. Bunyodkor (ACL B組第6節)
02:30 Golden Arrows vs. SuperSport United
02:30 Wits University vs. Kaizer Chiefs
03:45 Real Madrid vs. Bayern Munchen (UCL準決勝第1戦)
05:30 Valledupar vs. America de Cali
07:30 America RN vs. Boavista (ブラジル杯1回戦第2戦)
07:45 Nacional Asuncion vs. Velez Sarsfield (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第1戦)
08:30 New York Red Bulls(木村) vs. Houston Dynamo
09:00 Toluca vs. Cruz Azul (CONCACAF CL決勝第2戦)
09:00 Alebrijes de Oaxaca vs. Correcaminos UAT
10:00 Atletico Nacional vs. Atletico Mineiro (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第1戦)
10:00 San Lorenzo vs. Gremio (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第1戦)
10:00 Tupi vs. Fluminense (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:00 CRB vs. Sao Paulo (ブラジル杯2回戦第1戦)
11:00 Necaxa vs. Estudiantes Tecos
11:00 Alajuelense vs. Perez Zeledon
11:00 Seattle Reign(W)(川澄) vs. Washington Spirit(W)
12:10 Santos Laguna vs. Lanus (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
17:30 Persiba Balikpapan vs. Persela
18:15 Loyola vs. Socceroo
20:30 Global(星出) vs. Green Archers
21:00 Barito Putera vs. Persijap
21:00 Illichivets' vs. Vorskla
21:00 Revan vs. Neftci (アゼルバイジャン杯準決勝第2戦)
23:00 Jaish vs. Al Nejmeh (AFCカップB組第6節)
23:00 Al Kuwait vs. Fanja (AFCカップB組第6節)
23:00 Hoverla vs. Dnipro Dnipropetrovsk
23:00 Khazar Lankaran vs. Qabala (アゼルバイジャン杯準決勝第2戦)
23:30 Siauliai vs. Zalgiris
01:00 Nordstrand vs. Valerenga (ノルウェー杯1回戦)
01:00 Orkla vs. Rosenborg (ノルウェー杯1回戦)
01:00 Varegg vs. Brann (ノルウェー杯1回戦)
01:30 Chornomorets vs. Dynamo Kyiv
01:30 Volyn vs. Metalist
03:00 Reading U21 vs. Manchester United U21
04:05 Benfica vs. Juventus (UEL準決勝第1戦)
04:05 Sevilla vs. Valencia (UEL準決勝第1戦)
09:15 Arsenal vs. Union Espanola (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
10:00 Marathon vs. Real Sociedad
20:30 Tanjong Pagar vs. Tampines Rovers(山下・川上)
21:00 Angusht vs. Shinnik
22:00 Pescara vs. Novara
22:00 Neftekhimik vs. Gazovik Orenburg
22:30 Nyiregyhaza Spartacus vs. Gyirmot
23:00 Ufa vs. Khimik Dzerzhinsk
23:30 Rotor Volgograd vs. Arsenal Tula
00:00 Krylya Sovetov vs. Amkar Perm'
00:00 Baltika vs. Sibir
00:00 Slavia Sofia vs. Beroe
01:00 Istra 1961 vs. Osijek
01:00 Cracovia Krakow vs. Podbeskidzie (ポーランド1部降格ラウンド開幕節)
01:00 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Gaz Metan Medias(熊田)
01:00 Infonet vs. Tallinna Kalev
01:00 Modena vs. Ternana
01:00 Torpedo Moskva vs. Spartak Nal'chik
01:30 Randers vs. SonderjyskE
01:30 Greuther Furth vs. 1860 Munchen(大迫)
01:30 Ingolstadt vs. Koln(長澤)
01:30 Bochum(田坂) vs. Arminia Bielefeld
01:30 First Vienna vs. Mattersburg
01:30 Parndorf vs. Liefering
01:30 Rheindorf Altach vs. Hartberg
01:30 Horn vs. St.Polten
02:00 Genclerbirligi vs. Bursaspor
02:00 Orebro vs. Atvidaberg
02:00 IFK Goteborg vs. Falkenberg
02:00 Ferencvaros vs. Kaposvari Rakoczi
02:00 Borussia Dortmund II(丸岡) vs. Wehen Wiesbaden
02:20 Syrianska FC vs. Ostersunds FK
03:00 Brest vs. Clermont
03:00 CA Bastia vs. Arles
03:00 Creteil vs. Le Havre
03:00 Dijon vs. Nimes
03:00 Istres vs. Chateauroux
03:00 Laval vs. Niort
03:00 Lens vs. Nancy
03:00 Tours vs. Troyes
03:00 VVV(大津欠場) vs. Volendam (オランダ2部レギュラーシーズン最終節)
03:15 Viktoria Plzen vs. Teplice
03:30 Hannover 96(酒井宏樹) vs. Stuttgart(酒井高徳)
03:30 Nantes vs. Olympique Marseille
03:30 Zulte-Waregem vs. Genk
03:30 Lech Poznan vs. Wisla Krakow (ポーランド1部チャンピオンシップR開幕節)
03:30 Luzenac vs. Gazelec Ajaccio
03:30 Kapfenberger SV vs. Austria Lustenau
03:45 Roma vs. Milan(本田)
03:45 Brighton & Hove Albion vs. Yeovil Town
03:45 Patrick Thistle vs. St.Mirren
04:00 Elche vs. Levante
07:00 Defensor Sporting vs. Rentistas
07:10 Newell's Old Boys vs. Tigre
07:30 Icasa vs. Sampaio Correa
08:00 O'Higgins vs. Rangers Talca
09:00 Parana vs. Joinville
09:30 Queretaro vs. Pachuca (メキシコ1部後期最終節)
11:30 Tijuana vs. Leon (メキシコ1部後期最終節)
17:00 大宮×甲府
17:00 熊本×長崎
17:00 長春亜泰×貴州人和
17:30 Western Sydney Wanderers(小野) vs. Central Coast Mariners (Aリーグファイナルシリーズ準決勝)
17:30 Persik kediri vs. Sriwijaya
19:00 広島×鹿島
19:00 岡山×札幌
19:00 Ural vs. Tom' Tomsk
20:00 Gomel vs. Dinamo Minsk
20:00 BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎) vs. Daugava Daugavpils
20:00 Fortuna Dusseldorf vs. Erzgebirge Aue
20:00 FSV Frankfurt vs. Energie Cottbus
20:00 Suphanburi(カレン) vs. Air Force Central
20:00 Ratchaburi(永里) vs. Chainat Hornbill
20:15 Burnley vs. Ipswich Town
20:30 広州富力×大連阿爾濱
20:35 天津泰達×上海申金 江蘇舜天×杭州緑城
20:45 Southampton(吉田欠場) vs. Everton
20:45 Rangers vs. Stranraer
21:00 Police United(西) vs. Singhtarua(猿田)
21:00 Chiangrai United(杉本・村上) vs. Army United(船山・能登)
21:00 Persepam vs. Mitra Kukar
21:00 Puskas FC vs. Videoton
21:00 Metta/LU vs. Liepaja(星野)
21:00 Auxerre vs. Metz
21:00 Hallescher FC vs. MSV Duisburg
21:00 Jahn Regensburg vs. Elversberg
21:00 Hansa Rostock vs. RB Leipzig
21:00 Saarbrucken(石原) vs. Wacker Burghausen
21:30 Zenit vs. Volga
21:45 Arka Gdynia vs. Belchatow
22:00 Lokomotiva Zagreb vs. Dinamo Zagreb
22:00 Slovan Bratislava vs. Ruzomberok
22:00 Padova vs. Bari
22:00 Cesena vs. Brescia
22:00 Siena vs. Carpi
22:00 Reggina vs. Cittadella
22:00 Avellino vs. Crotone
22:00 Trapani vs. Juve Stabia
22:00 Latina vs. Palermo
22:00 Empoli vs. Spezia
22:00 Varese vs. Virtus Lanciano
22:00 Bangkok Glass(茂庭・大久保) vs. Osotspa(片野)
22:00 Orlando Pirates vs. Platinum Stars
22:15 Botev Plovdiv vs. Levski Sofia
22:30 Mainz 05(岡崎) vs. Nurnberg(清武)
22:30 Hertha BSC(細貝) vs. Eintracht Braunschweig
22:30 Hoffenheim vs. Eintracht Frankfurt(乾)
22:30 Bayern Munchen vs. Werder Bremen
22:30 Wolfsburg vs. Freiburg
22:30 Otelul Galati vs. Sageata Navodari
22:30 Slask Wroclaw vs. Zaglebie Lubin (ポーランド1部降格ラウンド開幕節)
23:00 Granada vs. Rayo Vallecano
23:00 Fulham vs. Hull City
23:00 Stoke City vs. Tottenham Hotspur
23:00 Swansea City vs. Aston Villa
23:00 West Bromwich Albion vs. West Ham United
23:00 Huddersfield Town vs. Leicester City
23:00 Wigan Athletic vs. Blackpool
23:00 Derby County vs. Watford
23:00 MTK vs. Papa
23:00 Szombathelyi Haladas vs. Mezokovesd-Zsory
23:00 Sloboda Uzice(奥野) vs. Jagodina
23:00 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Trakai
23:00 Husqvarna vs. GAIS
23:00 Varberg vs. Landskrona
23:00 Beitar Jerusalem vs. Ironi Ramat HaSharon
23:00 Maccabi Petah Tikva vs. Bnei Yehuda
23:00 Olympic Safi vs. Moghreb Tetouan
23:30 Ried vs. Admira
23:30 Domzale vs. Gorica
23:30 Port Talbot Town vs. Bala Town
00:00 Ajaccio vs. Monaco
00:00 Benfica B vs. Farense
00:00 Krasnodar vs. Lokomotiv Moskva
00:00 OB vs. AaB
00:00 Banik Ostrava vs. Dukla Praha
00:00 Daugava Riga vs. Spartaks
00:00 AEL vs. Anorthosis
00:00 APOEL vs. Ermis
00:00 Bnei Sakhnin vs. Hapoel Be'er Sheva
00:35 Deportivo Merlo vs. Nueva Chicago
00:45 Universidad Cluj vs. Vaslui
01:00 Bologna vs. Fiorentina
01:00 Getafe vs. Malaga
01:00 Deportivo Alaves vs. Mallorca
01:00 Sporting Gijon vs. Lugo
01:00 Lokeren vs. Club Brugge
01:00 Trabzonspor vs. Gaziantepspor
01:00 Debrecen vs. Kecskemeti TE
01:00 Rudar vs. Celje
01:00 Jagiellonia Bialystok vs. Piast Gliwice (ポーランド1部降格ラウンド開幕節)
01:00 Chabab Rif Hoceima vs. Hassania Agadir
01:00 San Simon vs. Leon de Huanuco (コパインカA組第11節)
01:15 Deportivo La Coruna vs. Ponferradina
01:30 Manchester United(香川) vs. Norwich City
01:30 Bayer Leverkusen vs. Borussia Dortmund
02:00 PAOK vs. Panathinaikos (ギリシャ杯決勝)
02:00 Wiener Neustadt vs. Grodig
02:00 Rapid Wien vs. Salzurg
02:00 Wacker Innsbruck vs. Austria Wien
02:00 Partizan vs. Crvena Zvezda
02:00 Slaven Koprivnica vs. Hajduk Split
02:00 Slovacko vs. Sigma Olomouc
02:00 Hapoel Tel Aviv vs. Maccabi Tel Aviv
02:00 Olmedo vs. Mushuc Runa
02:30 Banga vs. Suduva
02:35 Atlanta vs. Defensores de Belgrano
02:45 Zurich vs. Luzern
02:45 Sion vs. Aarau
03:00 Real Madrid vs. Osasuna
03:00 Cordoba vs. Mirandes
03:00 Evian TG vs. Saint-Etienne
03:00 Guingamp vs. Valenciennes
03:00 Montpellier vs. Toulouse
03:00 Nice vs. Reims
03:00 Rennes vs. Lorient
03:00 Lierse vs. Waasland-Beveren
03:00 KV Oostende vs. Gent
03:00 Cercle Brugge vs. Kortrijk
03:00 Sporting Charleroi vs. Mechelen
03:00 Zavrc vs. Triglav
03:00 Diosgyor vs. Paksi SE
03:00 Belgrano vs. San Lorenzo
03:05 Koper vs. Maribor
03:15 Sparta Praha vs. Slovan Liberec
03:15 Sport Huancayo vs. Universidad San Martin (コパインカB組第11節)
03:30 Legia Warszawa vs. Zawisza Bydgoszcz (ポーランド1部チャンピオンシップR開幕)
03:30 Raja Casablanca vs. FUS Rabat
03:30 Huachipato vs. Everton (チリ1部後期最終節)
03:30 Universidad Catolica vs. Union La Calera (チリ1部後期最終節)
03:30 Audax Italiano vs. Palestino (チリ1部後期最終節)
03:30 River Plate vs. Danubio
03:45 Inter(長友) vs. Napoli
04:20 Oeste vs. America RN
04:20 Portuguesa vs. Santa Cruz
04:20 Nautico vs. Vila Nova
04:20 Luverdense vs. Vasco da Gama
04:20 Atletico GO vs. Ponte Preta
04:30 LDU Loja vs. Universidad Catolica
04:30 Real Potosi vs. Sport Boys
05:00 Real Betis vs. Real Sociedad
05:00 Las Palmas vs. Barcelona B
05:00 Montreal Impact vs. Philadelphia Union
05:00 Seattle Sounders vs. Colorado Rapids
05:10 Atletico Rafaela vs. Colon
05:30 Deportes Iquique vs. Universidad Concepcion (チリ1部後期最終節)
05:30 Barranquilla vs. Deportivo Rionegro
06:00 Antofagasta vs. Santiago Wanderers (チリ1部後期最終節)
06:00 Manta vs. Emelec
06:10 Argentinos Juniors vs. Gimnasia La Plata
06:30 Coritiba vs. Santos
07:00 Envigado vs. Atletico Nacional
07:00 El Nacional vs. Deportivo Pereira
07:00 Club Universitario vs. Guabira
07:00 Veracruz vs. Santos Laguna (メキシコ1部後期最終節)
07:00 Cruz Azul vs. Pumas UNAM (メキシコ1部後期最終節)
07:20 Velez Sarsfield vs. Rosario Central
08:00 DC United vs. Dallas
08:30 Racing Club vs. Quilmes
08:30 Cesar Vallejo vs. Melgar (コパインカB組第11節)
08:30 New England Revolution(小林) vs. Sporting Kansas City
08:30 Columbus Crew vs. New York Red Bulls(木村)
09:00 Palmeiras vs. Fluminense
09:00 ABC vs. Boa
09:00 America Mineiro vs. Ceara
09:00 Tigres UNAL vs. Atlas (メキシコ1部後期最終節)
09:00 Estudiantes Tecos vs. Necaxa (メキシコ2部後期準決勝第2戦)
09:30 Once Caldas vs. Santa Fe
10:00 Cortulua vs. Real Cartagena
10:00 Chicago Red Stars(W) vs. Washington Spirit(W)
10:30 Real Salt Lake vs. Vancouver Whitecaps
11:00 Chiapas vs. Atlante (メキシコ1部後期最終節)
11:00 Correcaminos UAT vs. Alebrijes de Oaxaca (メキシコ2部後期準決勝第2戦)
11:00 Portland Thorns(W) vs. Kansas City(W)
11:30 San Jose Earthquakes vs. Chivas USA
20:00 Sunderland vs. Cardiff City
20:00 Illichivets' vs. Sevastpol
20:00 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. CFR Cluj
20:00 Ventspils vs. Skonto
20:00 Qabala vs. Simurq
20:00 Buriram United(平野) vs. Chonburi(櫛田・橋本・馬場)
20:00 Samut Songkhram(田原・鈴木・加藤・ノグチ) vs. Muang Thong United
20:00 Song Lam Nghe An vs. Binh Duong
20:00 Philippines vs. Malaysia (国際親善)
20:30 山東魯能×河南建業
20:30 Mohun Bagan(遊佐) vs. Shillong Lajong(松ヶ枝)
20:30 St.Pauli vs. Aalen(阿部)
20:30 Paderborn vs. Sandhausen
20:30 Dynamo Dresden vs. Karlsruher SC
20:45 Lausanne Sport vs. Young Boys(久保)
20:45 Thun vs. St.Gallen
20:45 Hibernian vs. Heart of Midlothian
21:00 PTT Rayong vs. Sisaket(田中)
21:00 Songkhla United vs. TOT(河村)
21:00 Persiram vs. Persipura
21:00 Sochaux vs. PSG
21:00 Rostov vs. Anzhi
21:00 Viborg vs. AGF
21:00 SGS Essen(W) vs. MSV Duisburg(W)
21:30 Vitesse(ハーフナー) vs. Go Ahead Eagles
21:30 Heracles vs. Ajax
21:30 Feyenoord vs. Cambuur
21:30 NEC vs. Twente
21:30 PEC Zwolle vs. PSV
21:30 Heerenveen vs. Utrecht
21:30 NAC Breda vs. RKC Waalwijk
21:30 Roda JC vs. Groningen
21:30 ADO Den Haag vs. AZ
21:45 Tyreso(W) vs. Birmingham City(W) (UEFA女子CL準決勝第2戦)
22:00 BEC Tero Sasana(岩政・下地) vs. Bangkok United
22:00 Sampdoria vs. Chievo
22:00 Livorno vs. Lazio
22:00 Cagliari vs. Parma
22:00 Torino vs. Udinese
22:00 Pisa vs. Lecce
22:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Zadar
22:00 Dainava vs. Atlantas
22:00 Helsingborg vs. Mjallby
22:00 Djurgarden vs. Brommapojkarna
22:00 KuPS vs. Lahti
22:00 Chania vs. Aiginiakos
22:00 Iraklis Psachna vs. Kerkyra
22:00 Spartak Moskva U21 vs. Kuban' Krasnodar U21
22:05 Liverpool vs. Chelsea
22:30 Augsburg vs. Hamburger SV
22:30 Korona Kielce vs. Widzew Lodz (ポーランド1部降格ラウンド開幕節)
22:30 Sromsgodset vs. Odd
22:30 Mumbai vs. Mohammedan(長谷川)
22:30 Wanderers vs. Sud America
23:00 Celtic vs. Inverness CT
23:00 Basel vs. Grasshopper
23:00 Karpaty vs. Metalurh Donetsk
23:00 Zorya vs. Hoverla
23:00 Pandurii Targu Jiu vs. ACS Poli Timisoara
23:00 CSKA Sofia vs. Cherno More
23:00 Fethiyespor vs. Boluspor
23:00 Manisaspor vs. Samsunspor
23:00 Orduspor vs. Ankaraspor
23:00 Tavsanli Linyitspor vs. Gaziantep BB
23:00 AE Kouklion vs. Nea Salamis
23:00 Doxa vs. Ethnikos Achna
23:00 AEK Larnaca vs. Aris
23:00 FAR Rabat vs. Wydad Casblanca
23:00 AS Sale vs. KAC Kenitra
23:30 Terek Grozny vs. Dinamo Moskva
23:30 Wolfsberger AC vs. Strum Graz
23:30 Krka vs. Olimpija
23:30 Gyori ETO vs. Ujpest
00:00 Valencia vs. Atletico Madrid
00:00 Sabadell(田邉) vs. Hercules(杉田)
00:00 Olympique Lyonnais vs. Bastia
00:00 Portimonense(金崎・亀倉) vs. Academico Viseu
00:00 Brondby vs. Vestsjaelland
00:00 Jablonec vs. Vysocina Jihlava
00:00 Zbrojovka Brno vs. Mlada Boleslav
00:00 Ljungskile vs. Jonkopings Sodra
00:00 Omonia Nicosia vs. Apollon
00:00 Qarabag vs. Neftci
00:00 Fostiras vs. Niki Volos
00:10 Crystal Palace vs. Manchester City
00:15 Wolfsburg(W) vs. Turbine Potsdam(W)(永里) (UEFA女子CL準決勝第2戦)
00:30 Schalke 04(内田欠場) vs. Borussia M'gladbach
00:30 Hacken vs. AIK
01:00 Real Jaen vs. Tenerife
01:00 Anderlecht vs. Standard Liege(川島)
01:00 Ruch Chorzow vs. Lechia Gdansk (ポーランド1部チャンピオンシップR開幕節)
01:00 Rosenborg vs. Brann
01:00 Stabaek vs. Bodo/Glimt
01:00 Haugesund vs. Sogndal
01:00 Sandnes Ulf vs. Molde
01:00 Kayserispor vs. Karabukspor
01:00 Sivasspor vs. Besiktas
01:00 Eskisehirspor vs. Kayseri Erciyesspor
01:00 Kasimpasa vs. Antalyaspor
01:00 Elazigspor vs. Galatasaray
01:00 Fenerbahce vs. Rizespor
01:00 Konyaspor vs. Akhisar Belediyespor
01:00 RSB Berkane vs. Kawkab Marrakech
01:00 Sporting Cristal vs. Inti Gas (コパインカA組第11節)
01:15 Numancia vs. Real Madrid Castilla
01:15 Varnamo vs. Oster
01:30 Metalurh Donetsk vs. Dynamo Kyiv
01:30 Metalist vs. Dnipro Dnipropetrovsk
01:30 Concordia Chiajna vs. Dinamo Bucuresti
01:30 Lovech vs. Ludogorets
01:30 Pecsi MFC vs. Honved
02:00 Athletic Bilbao vs. Sevilla
02:00 Girona vs. Real Zaragoza
02:00 Split vs. Rijeka
02:00 Nordsjaelland vs. Kobenhavn
02:00 Start vs. Viking
02:00 Olympiakos Volos vs. Iraklis
02:00 LDU Quito vs. Independiente del Valle
02:00 Toluca vs. America (メキシコ1部後期最終節)
02:00 Puebla vs. Morelia (メキシコ1部後期最終節)
02:00 Municipal vs. Comunicaciones
02:15 Porto vs. Benfica (ポルトガル杯準決勝)
03:00 Cobresal vs. Union Espanola (チリ1部後期最終節)
03:00 Khouribga vs. Maghreb Fes
03:15 Bohemians 1905 vs. Slavia Praha
03:15 Union Comercio vs. Juan Aurich (コパインカA組第11節)
03:30 Nublense vs. Colo Colo (チリ1部後期最終節)
03:45 Atalanta vs. Genoa
04:00 Villarreal vs. Barcelona
04:00 Real Murcia vs. Alcorcon
04:00 Lille vs. Bordeaux
04:00 Botafogo vs. Internacional
04:00 Corinthians vs. Flamengo
04:00 Cruzeiro vs. Sao Paulo
04:00 Vitoria vs. Atletico PR
04:00 Estudiantes vs. Godoy Cruz
04:00 Penarol vs. Nacional
04:00 San Jose vs. Bolivar
04:00 Houston Dynamo vs. Portland Timbers
04:30 Wilstermann vs. Nacional Potosi
05:00 Lanus vs. All Boys
05:00 Blooming vs. Aurora
05:00 Atletico Bucaramanga vs. Cucuta Deportivo
05:00 Expreso Rojo vs. Universitario Popayan
05:00 Union Magdalena vs. Valledupar
05:15 Jaguares de Cordoba vs. Deportes Quindio
05:30 Deportivo Pereira vs. Real Santander
05:30 Aletico Venezuela vs. Mineros de Guayana
05:30 Real Garcilaso vs. Alianza Lima (コパインカA組第11節)
06:00 Universidad Chile vs. Cobreloa (チリ1部後期最終節)
06:00 The Strongest vs. Oriente Petrolero
06:00 FAS vs. Isidro Metapan
06:15 Boca Juniors vs. Arsenal
06:30 Sport Recife vs. Chapecoense
06:30 Gremio vs. Atletico Mineiro
06:30 Figueirense vs. Bahia
06:30 Goias vs. Criciuma
06:30 Barcelona vs. Deportivo Quito
07:00 Itagui vs. Junior
07:00 Guadalajara vs. Monterrey
07:00 Real Sociedad vs. Marathon
07:00 Victoria vs. Olimpia
07:15 America de Cali vs. Llaneros
07:15 Olimpia vs. Libertad
07:30 Zamora vs. Carabobo
08:00 Universitario vs. Cienciano (コパインカB組第11節)
08:00 Boston Breakers(W) vs. Sky Blue(W)(木龍)
08:00 Seattle Reign(W)(川澄) vs. Houston Dash(W)
09:15 La Equidad vs. Millonarios
09:30 Olimpo vs. River Plate
17:30 Putra Samarinda vs. Persela
19:00 ソウル市庁アマゾネス(W) vs. 高陽大教ヌンノピ(W)
21:00 Persiba Bantul vs. Perseru Serui
21:00 United vs. East Bengal(末岡)
21:00 Salgaocar(斉藤) vs. Churchill Brothers
21:00 Sporting Goa vs. Bengaluru
22:00 Pune(和泉) vs. Dempo
23:00 Vorskla vs. Tavriya
00:30 Corona Brasov vs. Viitorul Constanta
01:00 Volyn vs. Chornomorets
01:00 Pribram vs. Znojmo
01:00 Pogon Szczecin(赤星・村山) vs. Gornik Zabrze (ポーランド1部チャンピオンシップR開幕節)
01:30 Spartak Moskva vs. Kuban' Krasnodar
01:30 St.Polten vs. Rheindolf Altach
01:45 Fortuna Sittard vs. De Graafschap (オランダ昇降格PO1回戦第1戦)
02:00 Steaua Bucuresti vs. Brasov
02:00 Esbjerg vs. Midtjylland
02:00 Lillestrom vs. Aalesund
02:00 Sarpsborg 08 vs. Valerenga
02:00 Elfsborg vs. Halmstad
02:00 Gefle vs. Kalmar
02:05 Norrkoping vs. Malmo FF
02:20 Degerfors vs. Sirius
02:45 Vaduz vs. Servette
03:00 Petrolul Ploiesti vs. Botosani
03:00 Maccabi Haifa vs. Ironi Kiryat Shmona
03:15 Union Berlin vs. Kaiserslautern
03:30 Angers vs. Caen
03:45 Sassuolo vs. Juventus
03:45 Sparta Rotterdam vs. Eindhoven (オランダ昇降格PO1回戦第1戦)
03:45 Fulham U18 vs. Chelsea U18 (FAユース杯決勝第1戦)
04:00 Arsenal(宮市欠場) vs. Newcastle United
05:00 Celta de Vigo vs. Real Valladolid
05:00 Bogota vs. Depor FC
06:10 Atletico Tucuman vs. Banfield
08:30 Independiente vs. Sportivo Belgrano
00:30 Videoton vs. Debrecen (ハンガリーリーグ杯準決勝第2戦)
01:00 Zalgiris vs. Trakai (リトアニア杯準決勝第2戦)
01:00 IFK Norrkoping U21 vs. Atvidaberg U21
01:30 Austria Lustenau vs. Horn
01:30 Hartberg vs. Mattersburg
01:30 Liefering vs. First Vienna
01:30 Parndorf vs. Kapfenberger SV
02:20 Angelholm vs. Assyriska
03:45 Bayern Munchen vs. Atletico Madrid (UCL準決勝第2戦)
07:15 Defensor Sporting vs. The Strongest (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
09:45 Velez Sarsfield vs. Nacional Asuncion (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
09:50 Bragantino vs. Portuguesa
16:30 大連阿爾濱×貴州人和
17:00 長春亜泰×山東魯能
17:30 Barito Putera vs. Persik Kediri
17:30 Persik Balikpapan vs. Persepam
18:00 Kuwait vs. Tajikistan (AFCフットサル選手権A組第1戦)
18:00 Iran vs. Indonesia (AFCフットサル選手権B組第1戦)
20:00 Sibir vs. Luch Vladivostok
20:00 Yenisey vs. Baltika
20:30 北京国安×江蘇舜天
20:35 杭州緑城×天津泰達
20:45 上海申金×遼寧宏運
20:45 河南建業×哈爾濱毅騰
21:00 広州恒大×上海東亜
21:00 Vietnam vs. Iraq (AFCフットサル選手権A組第1戦)
21:00 Australia vs. China PR (AFCフットサル選手権B組第1戦)
22:00 Khimik Dzerzhinsk vs. Angusht
22:00 Hungary U20 vs. Moldova U20 (国際親善)
22:00 Torres Calcio(W) vs. Verona(W)
22:15 GIF Sundsvall vs. Hammarby
23:00 Atromitos vs. Panathinaikos (ギリシャCL/EL出場権PO開幕節)
23:00 Skenderbeu Korce vs. Kukesi
23:00 Laci vs. Partizani Tirana
23:00 Vllaznia Shkoder vs. Flamurtari Vlore
23:00 Daugava Daugavpils vs. Liepaja(星野)
23:00 Mordovia Saransk vs. Rotor Volgograd
23:15 Cherno More vs. Botev Plovdiv
23:30 Shinnik vs. Neftekhimik
23:30 Spartak Nal'chik vs. Ufa
00:30 Diosgyor vs. Ferencvaros (ハンガリーリーグ杯準決勝第2戦)
01:00 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Banga (リトアニア杯準決勝第2戦)
01:00 Arsenal Tula vs. Torpedo Moskva
01:15 PAOK vs. Asteras Tripolis (ギリシャCL/EL出場権PO開幕節)
01:15 Ludogorets vs. CSKA Sofia
02:00 Brann vs. Haugesund
02:00 Sandnes Ulf vs. Stabaek
02:30 Wits University vs. Orlando Pirates
02:30 Kaizer Chiefs vs. Free State Stars
03:00 Difaa El Jadida vs. Moghreb Tetouan
03:05 Barracas Central vs. Nueva Chicago
03:45 Chelsea vs. Atletico Madrid (UCL準決勝第2戦)
03:45 Halifax Town vs. Cambridge Town
05:00 Cobresal vs. Universidad Concepcion
05:00 Real Santander vs. Cortulua
06:30 Union Espanola vs. Arsenal (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
08:00 Olmedo vs. Emelec
08:00 Club Universitario vs. Wilstermann
08:00 Sky Blue(W)(木龍) vs. Seattle Reign(W)(川澄)
08:10 Lanus vs. Tigre
08:30 Cobreloa vs. Palestino
09:00 Aurora vs. Real Potosi
09:00 Bolivar vs. Blooming
09:00 Kansas City(W) vs. Chicago Red Stars(W)
09:05 Deportivo Moron vs. Temperley
09:30 Guabira vs. Sport Boys
09:30 Cucuta Deportivo vs. Expreso Rojo
09:45 Real Cartagena vs. Barranquilla
10:00 Gremio vs. San Lorenzo (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
10:00 Cerro Porteno vs. Cruzeiro (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
10:00 Nacional AM vs. Corinthians (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:00 Treze vs. Vasco da Gama (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:00 Oriente Petrolero vs. San Jose
10:00 America vs. Santos Laguna (メキシコ1部後期PO準々決勝第1戦)
11:00 Estudiantes Tecos vs. Correcaminos UAT (メキシコ2部後期PO決勝第1戦)
12:00 Leon vs. Cruz Azul (メキシコ1部後期PO準々決勝第1戦)
18:00 Thailand vs. Malaysia (AFCフットサル選手権C組第1戦)
18:00 Japan vs. Korea Republic (AFCフットサル選手権D組第1戦)
19:00 Turbine Potsdam(W)(永里) vs. Bayer Leverkusen(W) (第16節延期分)
20:00 Jelgava vs. Daugava Riga
20:30 Lebanon vs. Chinese Taipei (AFCフットサル選手権C組第1戦)
20:30 Kyrgyzstan vs. Uzbekistan (AFCフットサル選手権D組第1戦)
22:00 BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎) vs. Ventspils
22:00 Malmo FF vs. Helsingborg (スウェーデン杯準決勝)
22:00 Sirius vs. Elfsborg (スウェーデン杯準決勝)
22:00 Fredrikstad vs. Ullensaker/Kisa
22:00 Tromsdalen vs. Tromso
22:30 Aalesund vs. Viking
00:00 Levski Sofia vs. Lokomotiv Plovdiv
00:00 Spartaks vs. Metta/LU
01:00 Podbeskidzie vs. Jagiellonia Bialystok
01:00 Skonto vs. FC Jurmala
01:00 Emmaste vs. Tartu Santos (エストニア杯準決勝)
01:00 Bodo/Glimt vs. Lillestrom
01:00 Molde vs. Start
01:00 Odd vs. Sarpsborg 08
01:00 Valerenga vs. Stromsgodset
01:00 Baerum vs. Alta
01:00 Bryne vs. Sandefjord
01:00 Ranheim vs. HamKam
01:00 Mjondalen vs. Hodd
01:00 Honefoss vs. Nest-Sotra
01:00 Strommen vs. Kristiansund
02:00 Sogndal vs. Rosenborg
02:30 Hobro vs. Horsens
03:15 Manchester City U21 vs. Chelsea U21 (U21プレミアリーグチャンピオンシップ準決勝)
03:45 Grimsby Town vs. Gatehead (イングランド5部昇格PO準決勝第1戦)
04:00 Coatepeque vs. Comunicaciones
04:05 Juventus vs. Benfica (UEL準決勝第2戦)
04:05 Valencia vs. Sevilla (UEL準決勝第2戦)
05:00 Llaneros vs. Depotivo Pereira
05:15 Deportivo Rionegro vs. Atletico Bucaramanga
05:30 Depor FC vs. Union Magdalena
05:30 Deportes Quindio vs. Bogota
07:15 Atletico Mineiro vs. Atletico Nacional (リベルタドーレス杯決勝Tラウンド16第2戦)
07:30 Cuiaba vs. Internacional (ブラジル杯2回戦第1戦)
08:30 Marathon vs. Olimpia
09:50 Brasilia vs. Sport Recife (ブラジル杯1回戦第1戦)
10:00 Pachuca vs. Pumas UNAM (メキシコ1部後期PO準々決勝第1戦)
12:00 Tijuana vs. Toluca (メキシコ1部後期PO準々決勝第1戦)
17:30 PSM vs. Persebaya Surabaya
18:00 Iraq vs. Kuwait (AFCフットサル選手権A組第2戦)
18:00 Indonesia vs. Australia (AFCフットサル選手権B組第2戦)
19:00 Amkar Perm' vs. CSKA Moskva
19:00 Baku vs. Qarabag
20:00 Sevastpol vs. Zorya
20:30 Warriors vs. Home United(ブルーノ・カスタニェイラ)
20:30 Tajikistan vs. Vietnam (AFCフットサル選手権A組第2戦)
20:30 China PR vs. Iran (AFCフットサル選手権B組第2戦)
21:00 Persiba Bantul vs. Persipura
21:00 Neftci vs. Qabala
21:30 Volga vs. Krasnodar
23:00 Chornomorets vs. Metalist
23:30 Kruoja vs. Siauliai
00:00 Rostov vs. Dinamo Moskva
00:30 Sageata Navodari vs. Ceahlaul Piatra Neamt
01:00 Rijeka vs. Hrvatski Dragovoljac
01:00 Dukla Praha vs. Slovacko
01:00 Tammeka vs. Nomme Kalju(和久井)
01:30 Randers vs. Nordsjaelland
01:30 Shakhtar Donetsk vs. Illichivets'
01:30 Gaz Metan Medias(熊田) vs. Astra Giurgiu(瀬戸)
01:30 Zaglebie Lubin vs. Zawisza Bydgoszcz (ポーランド杯決勝)
01:30 Hartberg vs. Austria Lustenau
01:30 First Vienna vs. Kapfenberger SV
01:30 Rheindorf Altach vs. Parndorf
01:30 Horn vs. Liefering
01:45 De Graafschap vs. Fortuna Sittard (オランダ昇降格PO1回戦第2戦)
02:00 Paksi SE vs. Kecskemeti TE
02:00 Orleans vs. Paris
02:20 GAIS vs. Syrianska FC
03:00 CFR Cluj vs. Concordia Chiajna
03:00 Arles vs. Creteil
03:00 Caen vs. CA Bastia
03:00 Chateauroux vs. Laval
03:00 Clermont vs. Dijon
03:00 Le Havre vs. Troyes
03:00 Metz vs. Tours
03:00 Nancy vs. Istres
03:00 Nimes vs. Brest
03:00 Niort vs. Auxerre
03:15 Slavia Praha vs. Pribram
03:30 Bastia vs. Lille
03:30 Standard Liege(川島) vs. Zulte-Waregem
03:30 Spezia vs. Reggina
03:30 Mattersburg vs. St.Polten
03:45 Eindhoven vs. Sparta Rotterdam (オランダ昇降格PO1回戦第2戦)
03:45 Liverpool U21 vs. Manchester United U21 (U21プレミアリーグチャンピオンシップ準決勝第1戦)
04:00 Rayo Vallecano vs. Athletic Bilbao
04:00 Gazelec Ajaccio vs. Red Star
05:30 Leon de Huanuco vs. Real Garcilaso (コパインカA組第12節)
06:00 Huracan vs. Douglas Haig
07:30 Joinville vs. Icasa
08:10 Quilmes vs. Argentinos Juniors
09:00 Santa Cruz vs. Parana
09:00 Deportivo Quito vs. El Nacional
10:00 Deportivo Cuenca vs. LDU Quito
19:00 Tom' Tomsk vs. Spartak Moskva
19:00 Binh Duong vs. Hai Phong
20:00 Osotspa(片野) vs. PTT Rayong
20:00 Olimpik Donetsk vs. Naftovik
20:15 Leicester City vs. Doncaster Rovers (イングランド2部最終節)
20:15 Reading vs. Burnley (イングランド2部最終節)
20:15 Leeds United vs. Derby County (イングランド2部最終節)
20:15 Blackburn Rovers vs. Wigan Athletic (イングランド2部最終節)
20:15 Nottingham Forest vs. Brighton and Hove Albion (イングランド2部最終節)
20:15 Bolton Wanderers vs. Birmingham City (イングランド2部最終節)
20:30 Unterhaching vs. MSV Duisburg
20:30 Wehen Wiesbaden vs. Darmstadt 98
20:30 RB Leipzig vs. Saarbrucken(石原)
20:30 Holstein Kiel vs. Borussia Dortmund II(丸岡)
20:30 Chinese Taipei vs. Thailand (AFCフットサル選手権C組第2戦)
20:30 Uzbekistan vs. Japan (AFCフットサル選手権D組第2戦)
20:30 山東魯能×大連阿爾濱
20:35 天津泰達×北京国安
20:45 上海申金×広州恒大
20:45 West Ham United vs. Tottenham Hotspur
21:00 貴州人和×上海申花
21:00 Army United(船山・能登) vs. Samut Songkhram(田原・鈴木・ノグチ)
21:00 TOT(河村) vs. Ratchaburi(永里)
21:00 Semen Padang vs. Gresik United(松永)
21:00 Honved vs. Videoton
21:00 Lens vs. Angers
21:30 Antalyaspor vs. Elazigspor
21:30 Eskisehirspor vs. Kayserispor
21:30 Karabukspor vs. Konyaspor
21:30 Kayseri Erciyesspor vs. Gaziantepspor
21:45 Stomil Olsztyn(加藤) vs. Wisla Plock
22:00 Singhtarua(猿田) vs. Chonburi(櫛田・橋本・馬場)
22:00 Cesena vs. Avellino
22:00 Ternana vs. Bari
22:00 Brescia vs. Empoli
22:00 Juve Stabia vs. Latina
22:00 Siena vs. Modena
22:00 Crotone vs. Padova
22:00 Novara vs. Palermo
22:00 Carpi vs. Pescara
22:00 Cittadella vs. Varese
22:00 Dinamo Zagreb vs. Slaven Koprivnica
22:00 Zlate Moravce vs. Spartak Trnava
22:00 TPS vs. RoPS
22:00 Ekranas vs. Dainava
22:00 Trans vs. Levadia
22:00 Maccabi Haifa vs. Hapoel Tel Aviv
22:00 1461 Trabzon vs. Tavsanli Linyitspor
22:00 Wits University vs. Kaizer Chiefs (南アフリカ杯準決勝)
22:15 Botev Plovdiv vs. Ludogorets
22:30 Nurnberg(清武) vs. Hannover 96(酒井宏樹)
22:30 Borussia M'gladbach vs. Mainz 05(岡崎)
22:30 Werder Bremen vs. Hertha BSC(細貝)
22:30 Stuttgart(酒井高徳) vs. Wolfsburg
22:30 Eintracht Frankfurt(乾) vs. Bayer Leverkusen
22:30 Freiburg vs. Schalke 04(内田欠場)
22:30 Hamburger SV vs. Bayern Munchen
22:30 Borussia Dortmund vs. Hoffenheim
22:30 Eintracht Braunschweig vs. Augsburg
22:30 Piast Gliwice vs. Slask Wroclaw
23:00 Barcelona vs. Getafe
23:00 Manchester United(香川) vs. Sunderland
23:00 Swansea City vs. Southampton(吉田欠場)
23:00 Newcastle United vs. Cardiff City
23:00 Stoke City vs. Fulham
23:00 Aston Villa vs. Hull City
23:00 Celtic vs. Aberdeen
23:00 Dunfermline Athletic vs. Rangers
23:00 Metalurh Zaporizhya vs. Vorskla
23:00 Ujpest vs. MTK
23:00 Kaposvari Rakoczi vs. Pecsi MFC
23:00 Mjallby vs. Halmstad
23:00 Brommapojkarna vs. Norrkoping
23:00 Jonkopings Sodra vs. Husqvarna
23:00 Ostersunds FK vs. Varberg
23:00 Angelholm vs. Degerfors
23:00 The New Saints vs. Aberystwyth Town (ウェールズ杯決勝)
23:30 Znojmo vs. Slovan Liberec
23:30 Celje vs. Koper
00:00 Kuban' Krasnodar vs. Krylya Sovetov
00:00 Donji Srem vs. Partizan
00:00 AaB vs. Esbjerg
00:00 Suduva vs. Zalgiris
00:00 Anorthosis vs. Omonia Nicosia
00:00 Olympic Safi vs. KAC Kenitra
00:15 Auxerre U19 vs. Reims U19 (ガンバルデッラ杯決勝)
00:30 Ironi Ramat HaSharon vs. Bnei Yehuda
00:30 FC Schaffhausen vs. Wil
01:00 Malaga vs. Elche
01:00 Ponferradina vs. Deportivo Alaves
01:00 Alcorcon vs. Sporting Gijon
01:00 Virtus Lanciano vs. Trapani
01:00 Galatasaray vs. Genclerbirligi
01:00 Besiktas vs. Kasimpasa
01:00 Boluspor vs. Denizlispor
01:00 Gaziantep BB vs. Fethiyespor
01:00 Genk vs. Lokeren
01:00 Lechia Gdansk vs. Legia Warszawa
01:00 Vaslui vs. Pandurii Targu Jiu
01:00 Mezokovesd-Zsory vs. Ferencvaros
01:00 Domzale vs. Krka
01:00 Gorica vs. Zavrc
01:00 Sillamae Kalev(前原) vs. Flora Tallinn
01:00 Neman Grodno vs. Shakhtyor (ベラルーシ杯決勝)
01:00 FUS Rabat vs. RSB Berkane
01:05 Nueva Chicago vs. Fenix
01:15 Lugo vs. Deportivo La Coruna
01:30 Everton vs. Manchester City
01:30 ACS Poli Timisoara vs. Petrolul Ploiesti
01:30 Ermis vs. AEL
01:45 Ajax vs. NEC (オランダ1部最終節)
01:45 AZ vs. Feyenoord (オランダ1部最終節)
01:45 Twente vs. PEC Zwolle (オランダ1部最終節)
01:45 PSV vs. NAC Breda (オランダ1部最終節)
01:45 Utrecht vs. Vitesse(ハーフナー) (オランダ1部最終節)
01:45 RKC Waalwijk vs. Heerenveen (オランダ1部最終節)
01:45 Groningen vs. Heracles (オランダ1部最終節)
01:45 Cambuur vs. ADO Den Haag (オランダ1部最終節)
01:45 Go Ahead Eagles vs. Roda JC (オランダ1部最終節)
02:00 Osijek vs. Split
02:00 Toronto(中島) vs. New England Revolution(小林)
02:30 Nacional vs. Sporting Lisbon
02:30 Crvena Zvezda vs. Rad Beograd
02:45 Thun vs. Zurich
02:45 Luzern vs. Sion
03:00 Osasuna vs. Celta de Vigo
03:00 Hercules(杉田) vs. Real Murcia
03:00 Barcelona B vs. Cordoba
03:00 Waasland-Beveren vs. KV Oostende
03:00 Gent vs. Lierse
03:00 Kortrijk vs. Sporting Charleroi
03:00 Mechelen vs. Cercle Brugge
03:00 Puskas FC vs. Gyori ETO
03:00 Colon vs. Estudiantes
03:05 Maribor vs. Olimpija
03:15 Teplice vs. Sparta Praha
03:15 Maritzburg United vs. Orlando Pirates (南アフリカ杯準決勝)
03:30 Wisla Krakow vs. Pogon Szczecin(赤星・村山)
03:30 Brasov vs. Dinamo Bucuresti
03:30 Wydad Casablanca vs. Wydad Fes
03:30 Penarol vs. Juventud
03:30 Melgar vs. Los Caimanes (コパインカB組第12節)
04:00 Fiorentina vs. Napoli (イタリア杯決勝)
04:00 Rennes vs. Guingamp (フランス杯決勝)
04:20 Ponte Preta vs. Luverdense
04:20 Vasco da Gama vs. Atletico GO
04:20 Ceara vs. Nautico
04:20 America RN vs. ABC
04:20 Boa vs. America Mineiro
05:00 Real Valladolid vs. Espanyol
05:10 Rosario Central vs. Olimpo
05:30 O'Higgins vs. Deportes Iquique (チリスーパーカップ)
05:45 UTC Cajamarca vs. Sport Huancayo (コパインカB組第12節)
06:30 Sao Paulo vs. Coritiba
06:30 Santos vs. Gremio
06:30 Atletico PR vs. Cruzeiro
07:00 Millonarios vs. La Equidad
07:00 Independiente del Valle vs. LDU Loja
07:15 Cerro Porteno vs. 12 de Octubre
07:20 Godoy Cruz vs. Velez Sarsfield
07:30 Washington Spirit(W) vs. Seattle Reign(W)(川澄)
08:00 Alianza Lima vs. Sporting Cristal (コパインカA組第12節)
08:00 Vancouver Whitecaps vs. San Jose Earthquakes
08:00 Sky Blue(W)(木龍) vs. Boston Breakers(W)
08:00 Western New York Flash(W) vs. Portland Thorns(W)
08:30 San Lorenzo vs. Atletico Rafaela
09:00 Fluminense vs. Vitoria
09:00 Sampaio Correa vs. Oeste
09:00 Vila Nova vs. Avai
09:00 Cruz Azul vs. Leon (メキシコ1部後期PO準々決勝第2戦)
09:30 Junior vs. Itagui
09:30 Chicago Fire vs. Real Salt Lake
10:00 Juan Aurich vs. San Simon (コパインカA組第12節)
10:00 Colorado Rapids vs. Los Angeles Galaxy
10:00 Houston Dash(W) vs. Kansas City(W)
11:00 Santos Laguna vs. America (メキシコ1部後期PO準々決勝第2戦)
11:00 Correcaminos UAT vs. Estudiantes Tecos (メキシコ2部後期PO決勝第2戦)
11:00 Seattle Sounders vs. Philadelphia Union
11:30 Chivas USA vs. Houston Dynamo
11:30 Portland Timbers vs. DC United
13:00 盛岡×相模原 町田×秋田 YSCC×鳥取 藤枝×金沢
13:00 武蔵野×山口 V大分×ソニー 滋賀×佐川印 栃木ウ×Honda ロック×マルヤス 鹿児島×八戸
13:00 ベガルタ×伊賀 浦和×湯郷 埼玉×新潟L 吉備×I神戸
14:00 全南×尚州尚武 釜山×慶南
15:00 長野×J-22 琉球×福島
15:00 Brisbane Roar vs. Western Sydney Wanderers(小野) (Aリーググランドファイナル)
16:30 遼寧宏運×杭州緑城
17:00 哈爾濱毅騰×長春亜泰
17:30 Persita vs. Persijap
18:00 Iran vs. Australia (AFCフットサル選手権B組第3戦)
18:00 China PR vs. Indonesia (AFCフットサル選手権B組第3戦)
18:30 Citizen AA(中村) vs. Sun Pegasus
18:30 Lokomotiv Moskva vs. Zenit
19:00 Almeria vs. Real Betis
19:00 Real Zaragoza vs. Las Palmas
19:00 Espanyol B vs. Valencia Mestalla(指宿)
19:00 Long An vs. Song Lam Nghe An
19:15 Puszcza Niepolomice vs. Katowice
20:00 Torpedo Zhodino vs. BATE
20:00 Tavriya vs. Metalurh Donetsk
20:00 Air Force Central vs. Buriram United(平野)
20:00 Sisaket(田中) vs. Chiangrai United(杉本・村上)
20:00 Chainat Hornbill vs. BEC Tero Sasana(岩政・下地)
20:30 Vietnam vs. Kuwait (AFCフットサル選手権A組第3戦)
20:30 Tajikistan vs. Iraq (AFCフットサル選手権A組第3戦)
20:30 広州富力×上海東亜
20:35 江蘇舜天×河南建業
20:45 St.Gallen vs. Basel
20:45 Aarau vs. Lausanne Sport
21:00 Sriwijaya vs. Barito Putera
21:00 Persija vs. Arema
21:00 Mitra Kukar vs. Persiba Balikpapan
21:00 Police United(西) vs. Songkhla United
21:00 Bangkok United vs. Bangkok Glass(茂庭・大久保)
21:00 Saint-Etienne vs. Montpellier
21:00 SonderjyskE vs. Viborg
21:00 Iraklis Psachna vs. Fostiras
21:00 Kerkyra vs. Aiginiakos
21:00 Wolfsburg(W) vs. Bayer Leverkusen(W)
21:30 Arsenal(宮市欠場) vs. West Bromwich Albion
21:30 Cambridge Town vs. Halifax Town (英5部昇格PO準決勝第2戦)
21:30 Rubin Kazan' vs. Ural
21:30 Bursaspor vs. Trabzonspor
21:30 Rizespor vs. Sivasspor
22:00 Genoa vs. Bologna
22:00 Udinese vs. Livorno
22:00 Catania vs. Roma
22:00 Parma vs. Sampdoria
22:00 Chievo vs. Torino
22:00 Perugia vs. Frosinone
22:00 Malmo FF vs. Hacken
22:00 Atvidaberg vs. Djurgarden
22:00 HamKam vs. Bryne
22:00 Tromso vs. Ranheim
22:00 Zadar vs. Lokomotiva Zagreb
22:00 Trakai vs. Banga
22:00 Vaduz vs. Wohlen
22:00 OH Leuven vs. Mouscron-Peruwelz (ベルギー昇降格ラウンド開幕節)
22:00 Sint-Truiden vs. AS Eupen (ベルギー昇降格ラウンド開幕節)
22:00 Adanaspor vs. Mersin idmanyurdu
22:00 Ankaraspor vs. Karsiyaka
22:00 Samsunspor vs. Kahramanmarasspor
22:00 Muang Thong United vs. Suphanburi(カレン)
22:30 Haugesund vs. Aalesund
22:30 Sarpsborg 08 vs. Sandnes Ulf
22:30 1860 Munchen(大迫) vs. Bochum(田坂)
22:30 Koln(長澤) vs. St.Pauli
22:30 Aalen(阿部) vs. Union Berlin
22:30 Erzgebirge Aue vs. Paderborn
22:30 Energie Cottbus vs. Greuther Furth
22:30 Kaiserslautern vs. Dynamo Dresden
22:30 Karlsruher SC vs. Fortuna Dusseldorf
22:30 Sandhausen vs. Ingolstadt
22:30 Arminia Bielefeld vs. FSV Frankfurt
22:30 Widzew Lodz vs. Cracovia Krakow
22:30 Moghreb Tetouan vs. Khouribga
23:00 Grasshopper vs. Young Boys(久保)
23:00 Hoverla vs. Volyn
23:00 Botosani vs. Otelul Galati
23:00 Nea Slamis vs. Doxa
23:00 Aris vs. AE Koulkion
23:00 Ethnikos Achna vs. AEK Larnaca
23:00 Balikesirspor vs. Istanbul BB
23:00 Sanliurfa vs. Orduspor
23:30 Salzburg vs. Ried
23:30 Rapid Wien vs. Wacker Innsbruck
23:30 Admira vs. Wolfsberger AC
23:30 Strum Graz vs. Wiener Neustadt
23:30 Grodig vs. Austria Wien
23:30 Diosgyor vs. Szombathelyi Haladas
00:00 Chelsea vs. Norwich City
00:00 Levante vs. Atletico Madrid
00:00 Real Madrid Castilla vs. Real Jaen
00:00 Lorient vs. Ajaccio
00:00 Reims vs. Evian TG
00:00 Sochaux vs. Nice
00:00 Toulouse vs. Nantes
00:00 Valenciennes vs. Bordeaux
00:00 Porto B vs. Sporting Braga B
00:00 Chaves vs. Portimonense(金崎・亀倉)
00:00 Anzhi vs. Terek Grozny
00:00 Mlada Boleslav vs. Bohemians 1905
00:00 Vysocina Jihlava vs. Zbrojovka Brno
00:00 Triglav vs. Rudar
00:00 Lokomotiv Plovdiv vs. Cherno More
00:00 Midtjylland vs. Vestsjaelland
00:00 Assyriska vs. GIF Sundsvall
00:00 Olympiakos Volos vs. Chania
00:00 Iraklis vs. Niki Volos
00:15 Asteras Tripolis vs. Atromitos
00:30 Gatehead vs. Grimsby Town (英5部昇格PO準決勝第2戦)
00:30 Kalmar vs. Orebro
00:30 IFK Goteborg vs. Elfsborg
00:30 Honka vs. Jaro
01:00 Akhisar Belediyespor vs. Fenerbahce
01:00 Club Brugge vs. Anderlecht
01:00 Gornik Zabrze vs. Ruch Chorzow
01:00 Stromsgodset vs. Bodo/Glimt
01:00 Rosenborg vs. Molde
01:00 Lillestrom vs. Sogndal
01:00 Alta vs. Fredrikstad
01:00 Sandefjord vs. Baerum
01:00 Hodd vs. Strommen
01:00 Kristiansund vs. Honefoss
01:00 Ullensaler/Kisa vs. Mjondalen
01:00 Nest-Sotra vs. Tromsdalen
01:00 Maghreb Fes vs. Raja Casablanca
01:00 Difaa El Jadida vs. AS Sale
01:00 Palestino vs. Cobreloa
01:00 Inti Gas vs. Union Comercio (コパインカA組第12節)
01:15 Mallorca vs. Eibar
01:15 Hammarby vs. Varnamo
01:30 Dnipro Dnipropetrovsk vs. Karpaty
01:30 Viitorul Constanta vs. Universitatea Cluj
01:30 CSKA Sofia vs. Lovech
01:30 Papa vs. Debrecen
01:30 Universidad Catolica vs. Manta
01:30 Mushuc Runa vs. Barcelona
02:00 Sevilla vs. Villarreal
02:00 Recreativo Huelva vs. Numancia
02:00 Tenerife vs. Girona
02:00 Benfica vs. Vitoria Setubal
02:00 Rio Ave vs. Pacos de Ferreira
02:00 Olhanense vs. Porto
02:00 Arouca vs. Gil Vicente
02:00 Academica vs. Vitoria Guimaraes
02:00 Estoril vs. Belenenses
02:00 Sporting Braga vs. Maritimo
02:00 Kobenhavn vs. Brondby
02:00 Start vs. Brann
02:00 Jablonec vs. Viktoria Plzen
02:00 Hajduk Split vs. Istra 1961
02:00 Napredak vs. Sloboda Uzice(奥野)
02:00 Toluca vs. Tijuana (メキシコ1部後期PO準々決勝第2戦)
02:30 Panathinaikos vs. PAOK
03:00 Hassania Agadir vs. FAR Rabat
03:15 Cienciano vs. Cesar Vallejo (コパインカB組第12節)
03:30 Cerro Lagro vs. Nacional
03:45 Milan(本田) vs. Inter(長友)
04:00 Real Madrid vs. Valencia
04:00 Mirandes vs. Sabadell(田邉)
04:00 Olympique Marseille vs. Olympique Lyonnais
04:00 Flamengo vs. Palmeiras
04:00 Bahia vs. Botafogo
04:00 Internacional vs. Sport Recife
04:00 Criciuma vs. Figueirense
04:00 Real Potosi vs. Bolivar
04:00 Dallas vs. New York Red Bulls(木村)
04:30 Universidad Concepcion vs. Cobresal
04:30 San Jose vs. Nacional Potosi
05:00 Arsenal vs. Newell's Old Boys
05:00 Wilstermann vs. Guabira
05:00 The Strongest vs. Club Universitario
05:00 Atletico Bucaramanga vs. Expreso Rojo
05:00 Jaguares de Cordoba vs. Cucuta Deportivo
05:00 Bogota vs. Universitario Popayan
05:00 Union Magdalena vs. Deportivo Quindio
05:00 Deportivo Pereira vs. Valledupar
05:00 Cortulua vs. Llaneros
05:00 Barranquilla vs. Real Santander
05:00 Deportivo Rionegro vs. Real Cartagena
05:00 Sporting Kansas City vs. Columbus Crew
05:10 Gimnasia La Plata vs. Lanus
05:45 Universidad San Martin vs. Universitario (コパインカB組第12節)
06:15 River Plate vs. Racing Club
06:30 Atletico Mineiro vs. Goias
06:30 Chapecoense vs. Corinthians
06:30 Emelec vs. Olmedo
07:00 Santa Fe vs. Once Caldas
07:00 Pumas UNAM vs. Pachuca (メキシコ1部後期PO準々決勝第2戦)
08:00 Oriente Petrolero vs. Blooming
08:00 Olimpia vs. Marathon
09:00 Xelaju vs. Universidad San Carlos
09:15 Atletico Nacional vs. Envigado
09:30 All Boys vs. Boca Juniors
11:00 Comunicaciones vs. Coatepeque
17:00 Luch Vladiovostok vs. Yenisey
18:00 Thailand vs. Lebanon (AFCフットサル選手権C組第3戦)
18:00 Chinese Taipei vs. Malaysia (AFCフットサル選手権C組第3戦)
20:00 Jelgava vs. Metta/LU
20:30 Japan vs. Kyrgyzstan (AFCフットサル選手権D組第3戦)
20:30 Uzbekistan vs. Korea Republic (AFCフットサル選手権D組第3戦)
21:00 Indonesia U19 vs. Myanmar U19 (国際親善)
21:30 Angusht vs. Ufa
21:45 Johor Darul Ta'zim II vs. Pahang (マレーシアFA杯準決勝第1戦)
22:00 Liepaja(星野) vs. Spartaks
22:30 Neftekhimik vs. Khimik Dzerzhinsk
00:00 FC Jurmala vs. BFC Daugavpils(中野・木脇・山崎)
00:00 Rotor Volgograd vs. Dinamo St.Petersburg
00:00 Torpedo Moskva vs. Mordovia Saransk
00:00 Arsenal Tula vs. Spartak Nal'chik
01:00 Zawisza Bydgoszcz vs. Lech Poznan
01:00 Sigma Olomouc vs. Banik Ostrava
01:00 Baltika vs. SKA-Energiya
01:30 Waldhof Mannheim vs. Wormatia Worms
01:45 Oster vs. Ljungskile
02:00 Lazio vs. Hellas Verona
02:00 AGF vs. OB
02:00 Viking vs. Odd
02:00 Stabaek vs. Valerenga
02:00 Falkenberg vs. Gefle
02:05 AIK vs. Helsingborg
02:30 Steaua Bucuresti vs. Corona Brasov
03:00 Kawkab Marrakech vs. Chabab Rif Hoceima
03:30 Zaglebie Lubin vs. Korona Kielce
03:30 Brest vs. Caen
03:30 Alemannia Aachen(吉原) vs. Uerdingen
03:45 Chelsea U18 vs. Fulham U18 (FAユース杯決勝第2戦)
04:00 Crystal Palace vs. Liverpool
04:00 Juventus vs. Atalanta
04:00 Sport Boys vs. Aurora
05:00 Real Sociedad vs. Granada
05:00 The Strongest vs. Club Universitario
08:10 Tigre vs. Belgrano
09:45 America de Cali vs. Depor FC
11:00 Alajuelense vs. Deportivo Saprissa
21:45 Kelantan vs. FELDA United (マレーシアFA杯準決勝第1戦)
23:00 Daugava Riga vs. Skonto
23:00 Ventspils vs. Daugava Daugavpils
23:30 Granitas Klaipeda(脇野) vs. Ekranas
00:30 Concordia Chiajna vs. Gaz Metan Medias(熊田)
01:00 Al Jazira vs. Al Ain (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
01:00 Ujpest vs. MTK (ハンガリー杯準決勝第2戦)
01:30 Siauliai vs. Suduva
02:00 Fiorentina vs. Sassuolo
02:30 Free State Stars vs. Orlando Pirates
02:30 Mamelodi Sundowns vs. SuperSport United
02:30 Pretoria University vs. Kaizer Chiefs
02:45 Sion vs. Zurich
02:50 Al Ittihad vs. Al Shabab (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
03:00 Dinamo Bucuresti vs. CFR Cluj
03:45 Manchester United(香川) vs. Hull City (第34節延期分)
03:45 Dundee United vs. Aberdeen
03:45 Angers vs. Nimes
03:45 Auxerre vs. Le Havre
03:45 CA Bastia vs. Clermont
03:45 Creteil vs. Niort
03:45 Dijon vs. Chateauroux
03:45 Istres vs. Lens
03:45 Laval vs. Nancy
03:45 Tours vs. Arles
03:45 Troyes vs. Metz
04:00 Napoli vs. Cagliari
07:30 Atletico MIneiro U17 vs. Gremio U17 (U17ブラジル杯決勝第2戦)
09:05 Platense vs. Tristan Suarez
09:50 Boa vs. Portuguesa
09:50 Ponte Preta vs. Parana (ブラジル杯2回戦第2戦)
09:50 America RN vs. Nautico (ブラジル杯2回戦第1戦)
17:30 Thailand vs. Japan (AFCフットサル選手権準々決勝)
17:30 Kuwait vs. Australia (AFCフットサル選手権準々決勝)
19:00 川崎F vs. ソウル(エスクデロ) (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
19:00 広島 vs. Western Sydney Wanderers(小野) (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
20:30 Iran vs. Vietnam (AFCフットサル選手権準々決勝)
20:30 Uzbekistan vs. Lebanon (AFCフットサル選手権準々決勝)
21:00 Qabala vs. Baku
21:30 Iraklis Psachna vs. Chania
21:30 Aiginiakos vs. Niki Volos
22:00 Bunyodkor vs. Al Hilal (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
22:00 Slavutych vs. Shakhtar Donetsk (ウクライナ杯準決勝)
23:00 Sevastpol vs. Metalist
23:00 Qarabag vs. Inter Baku
23:00 Ethnikos Achna vs. Aris
23:00 AEK Larnaca vs. Nea Salamis
23:00 Doxa vs. AE Kouklion
23:30 Banga vs. Atlantas
00:00 Ermis vs. Anorthosis
00:00 APOEL vs. Omonia Nicosia
00:00 AEL vs. Apollon
00:00 Ceahlaul Piatra Neamt vs. Botosani
00:00 Cherno More vs. Levski Sofia
00:00 Krka vs. Maribor
00:00 Olimpija vs. Celje
00:00 Celik vs. Sarajevo (ボスニアヘルツェゴビナ杯決勝第1戦)
00:00 Olympiakos Volos vs. Kerkyra
00:00 Fostiras vs. Iraklis
00:15 PAOK vs. Atromitos
01:00 Esbjerg vs. SonderjyskE
01:00 Neman Grodno vs. Shakhtyor
01:00 Dynamo Kyiv vs. Chornomorets (ウクライナ杯準決勝)
01:00 Horn vs. Salzburg (オーストリア杯準決勝)
01:00 Dinamo Zagreb vs. Rijeka (クロアチア杯決勝第1戦)
01:00 Diosgyor vs. Debrecen (ハンガリー杯準決勝第2戦)
01:00 Kolstad vs. Rosenborg (ノルウェー杯2回戦)
01:00 Stord vs. Brann (ノルウェー杯2回戦)
01:00 Al Sadd vs. Foolad (ACL決勝Tラウンド16第1戦)
01:30 Petrolul Ploiesti vs. Vaslui
01:30 Ludogorets vs. Lokomotiv Plovdiv
01:30 Zalgiris vs. Trakai
01:45 Groningen vs. Vitesse(ハーフナー) (オランダEL出場権PO準決勝第1戦)
02:00 Monaco vs. Guingamp
02:00 Eskisehirspor vs. Galatasaray (トルコ杯決勝)
02:00 Maccabi Netanya vs. Ironi Kiryat Shmona (イスラエル杯決勝)
02:00 Hacken vs. Brommapojkarna
02:00 Elfsborg vs. Mjallby
02:00 Djurgarden vs. Kalmar
02:00 Syrianska FC vs. Jonkopings Sodra
02:00 Sirius vs. Ostersunds FK
02:00 Degerfors vs. Landskrona
02:00 Varberg vs. GAIS
02:05 Norrkoping vs. Atvidaberg
02:15 Astra Giurgiu(瀬戸) vs. Sageata Navodari
02:30 Asteras Tripolis vs. Panathinaikos
02:45 Young Boys(久保) vs. Aarau
02:45 Grasshopper vs. St.Gallen
02:45 Biel-Bienne vs. Vaduz
03:00 Nordsjaelland vs. AaB
03:00 Koper vs. Triglav
03:00 Zavrc vs. Domzale
03:00 Vojvodina vs. Jagodina (セルビア杯決勝)
03:05 Rudar vs. Gorica
03:30 Basel vs. Luzern
03:30 St.Polten vs. Strum Graz (オーストリア杯準決勝)
03:45 Manchester City vs. Aston Villa (第29節延期分)
03:45 Sunderland vs. West Bromwich Albion (第28節延期分)
03:45 AZ vs. Heerenveen (オランダEL出場権PO準決勝第1戦)
03:45 St.Johnstone vs. Celtic
03:45 Motherwell vs. Inverness CT
03:50 France(W) vs. Hungary(W) (女子W杯欧州予選7組)
04:00 Real Valladolid vs. Real Madrid
04:00 PSG vs. Rennes
04:30 Benfica vs. Rio Ave (ポルトガル杯決勝)
04:30 Cobresal vs. Palestino
07:30 ASA vs. Avai (ブラジル杯2回戦第1戦)
07:30 Bragantino vs. Figueirense (ブラジル杯2回戦第1戦)
07:30 J.Malucelli vs. Novo Hamburgo (ブラジル杯2回戦第2戦)
07:45 Nacional Asuncion vs. Arsenal (リベルダドーレス杯準々決勝第1戦)
08:00 Sky Blue(W)(木龍) vs. Chicago Red Stars(W)
08:00 Western New York Flash(W) vs. Kansas City(W)
08:30 Santa Fe vs. Atletico Nacional
08:30 ABC vs. Atletico GO (ブラジル杯2回戦第1戦)
09:00 Houston Dynamo vs. Columbus Crew
10:00 San Lorenzo vs. Cruzeiro (リベルダドーレス杯準々決勝第1戦)
10:00 Sao Paulo vs. CRB (ブラジル杯2回戦第2戦)
10:00 Vasco da Gama vs. Treze (ブラジル杯2回戦第2戦)
10:00 Sampaio Correa vs. Palmeiras (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:00 America Mineiro vs. Bahia (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:05 Leon vs. Toluca (メキシコ1部後期PO準決勝第1戦)
10:30 Junior vs. Millonarios
10:30 Pachuca vs. Santos Laguna (メキシコ1部後期PO準決勝第1戦)
11:00 Estudiantes Tecos vs. Universidad Guadalajara (メキシコ2部後期PO決勝第1戦)
11:00 Seattle Sounders vs. Dallas
11:30 San Jose Earthquakes vs. Colorado Rapids
16:30 Persib vs. Persija
17:30 Perseru Serui vs. Persipura
17:30 Kuwait vs. Japan (AFCフットサル選手権準決勝)
19:35 Japan(W) vs. New Zealand(W) (なでしこジャパンWORLD MATCH)
20:30 Iran vs. Uzbekistan (AFCフットサル選手権準決勝)
21:00 Arema vs. Gresik United(松永)
21:00 Putra Samarinda vs. Persiba Balikpapan
23:00 Brasov vs. Crona Brasov
23:30 Dainava vs. Kruoja
23:30 Krasnodar vs. Rostov (ロシア杯決勝)
00:00 Germany(W) vs. Slovakia(W) (女子W杯欧州予選1組)
00:00 Slovenia (W) vs. Croatia(W) (女子W杯欧州予選1組)
00:30 Jaro vs. VPS
01:00 Viborg vs. Kobenhavn
01:00 OB vs. Randers
01:00 Pandurii Targu Jiu vs. Viitorul Constanta
01:00 Elverum vs. Valerenga (ノルウェー杯2回戦)
01:00 Sola vs. Viking (ノルウェー杯2回戦)
01:30 Otelul Galati vs. ACS Poli Timisoara
01:30 Lovech vs. Botev Plovdiv
01:30 Sweden(W) vs. Northern Ireland(W) (女子W杯欧州予選4組)
01:45 De Graafschap vs. RKC Waalwijk (オランダ昇降格PO2回戦第1戦)
02:00 Halmstad vs. AIK
02:00 Orebro vs. Falkenberg
02:00 Gefle vs. IFK Goteborg
02:00 Ljungskile vs. Hammarby
02:00 Varnamo vs. Assyriska
02:00 GIF Sundsvall vs. Angelholm
02:00 Switzerland(W) vs. Iceland(W) (女子W杯欧州予選3組)
02:45 VVV(大津欠場) vs. Dordrecht (オランダ昇降格PO2回戦第1戦)
02:45 Den Bosch vs. Excelsior (オランダ昇降格PO2回戦第1戦)
02:45 Lausanne Sport vs. Thun
03:00 Brondby vs. Midtjylland
03:00 Vestsjaelland vs. AGF
03:00 Helsingborg vs. Malmo FF
03:00 Vikingur Reykjavik vs. Fram
03:30 Universitatea Cluj vs. Steaua Bucuresti
03:30 Mouscron-Peruwelz vs. Sint-Truiden
03:30 AS Eupen vs. OH Leven
03:30 Denmark(W) vs. Serbia(W) (女子W杯欧州予選3組)
03:30 England(W) vs. Ukraine(W) (女子W杯欧州予選6組)
03:45 Brighton and Hove Albion vs. Derby County (イングランド昇格PO準決勝第1戦)
03:45 Sparta Rotterdam vs. NEC (オランダ昇降格PO2回戦第1戦)
05:30 Valur vs. Keflavik
05:30 Depor FC vs. Deportivo Pereira
07:30 Gremio Barueri vs. Londrina (ブラジル杯2回戦第2戦)
07:45 Lanus vs. Bolivar (リベルタドーレス杯準々決勝第1戦)
09:00 Canada(W) vs. USA(W) (女子国際親善)
09:50 Princesa Solimoes vs. Santos (ブラジル杯2回戦第1戦)
10:00 Atletico Nacional vs. Defensor Sporting (リベルタドーレス杯準々決勝第1戦)
10:05 Leon vs. Toluca (メキシコ1部後期PO準決勝第1戦)
11:00 Comunicaciones vs. Xelaju
18:00 Netherlands U17 vs. Turkey U17 (UEFA U-17選手権A組第1戦)
18:15 Germany U17 vs.Switzerland U17 (UEFA U-17選手権B組第1戦)
20:30 Hougang United(中武) vs. Balestier Khalsa
21:00 広州恒大 vs. 広州富力
21:00 Spartak Moskva U21 vs. Amkar Perm' U21
21:45 PBDKT T-Team vs. Terengganu
22:00 Dynamo Kyiv II vs. Olimpik Donetsk
22:00 Hapoel Petah Tikva vs. Nazareth Illit
22:15 Scotland U17 vs. Portugal U17 (UEFA U-17選手権B組第1戦)
22:30 Zalaegerszegi TE vs. Szolnoki MAV
01:00 Hrvatski Dragovoljac vs. Split
01:00 Jagiellonia Bialystok vs. Zaglebie Lubin
01:00 Levadia vs. Lokomotiv
01:00 Sansunspor vs. Ankaraspor (トルコ昇格PO準決勝第1戦)
01:00 Malta U17 vs. England U17 (UEFA U-17選手権A組第1戦)
01:30 SK Batov 1930 vs. Ostrozska Nova Ves
02:00 Fenerbahce vs. Karabukspor
02:00 MTK vs. Puskas FC
02:00 Padova vs. Cesena
02:00 Husqvarna vs. Oster
03:00 Amiens SC vs. Gazelec Ajaccio
03:15 Bohemians 1905 vs. Dukla Praha
03:15 Silkeborg vs. Hobro
03:15 Mersin Idmanyurdu vs. Orduspor (トルコ昇格PO準決勝第1戦)
03:30 Kortrijk vs. KV Oostende
03:30 Legia Warszawa vs. Wisla Krakow
03:30 Austria Lustenau vs. Rheindorf Altach
03:30 Arles vs. Auxerre
03:30 Caen vs. Tours
03:30 Chateauroux vs. Creteil
03:30 Clermont vs. Troyes
03:30 Istres vs. Dijon
03:30 Lens vs. Brest
03:30 Metz vs. Le Havre
03:30 Nancy vs. Angers
03:30 Nimes vs. Laval
03:30 Niort vs. Ca Bastia
03:45 Wigan Athletic vs. Queens Park Rangers (イングランド昇格PO準決勝第1戦)
04:00 Empoli vs. Crotone
06:00 Olimpo vs. Godoy Cruz
08:30 Independiente vs. San Martin San Juan
09:00 LDU Loja vs. Deportivo Cuenca
09:00 The Strongest vs. Guabira
09:00 Vila Nova vs. Icasa